WhatsApp alternatiflerine ekleyebileceğimiz bir diğer uygulamada LINE uygulaması. Sadece mesajlaşmanın değil, aynı zamanda ücretsiz sesli ve görüntülü arama yapabileceğiniz bir uygulama. Aynı zamanda oyun ve müzik gibi servislerin de tadını çıkarabiliceğiniz bu uygulama 2011 Haziran ayından itibaren yayına girdi. Uygulamanın kullanıcı sayısı da WhatsApp’ın yayınladığı bildirim sonrası hızla büyüyor. Japonya’da ve uzak doğu ülkelerinde Whatsapp’tan daha popüler bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. Whatsapp’a göre güvenlik ayarları çok daha gelişimiş ve kullanılması kolay ve pratik olduğundan tercih ediliyor.

Line 1024x576 1

LINE’ın en çok kullanılan özelliği TALK denilen sohbet özelliği. Gerçek zamanlı yazılı mesaj, fotoğraf, video gibi iletileri karşıdaki kişiye gönderebilmektesiniz.  İstediğiniz her an ve her yerden 24 saat boyunca tamamen ücretsiz olarak mesaj gönderme ve arama yapabiliyorsunuz. Premium call özelliği ile de direkt cep telefonlarını ve ev telefonunu arayabiliyorsunuz. LINE mesajlaşma uygulamasında kullanıcı bilgi ve görüşmeleri 3G, 4G ve Wi-Fi dahil tüm ağlarda şifreleniyor. Bu uygulamada ayrıca kendinize özel bir ID belirleyerek telefon numaranızı kimselere vermeden iletişim kurabiliyor olmanız büyük bir avantaj. Sizi LINE ID’nizi kullanarak ekleyen kişiler telefon numaranızı göremiyorlar. Yazışmalarınızı korumak için ayrıca LINE uygulamasına şifre koyabilirsiniz.

line gizli mesajlasma nasil kullanilir 640x360

LINE uygulamasını rakiplerinden ayıran bir diğer özelliği de ileti, fotoğraf, video, bağlantı gibi paylaşımların yapılabildiği, sosyal medya yapısına sahip Timeline ve Home özellikleri. Uygulamadaki Timeline ve Home hareketlerinizi yalnızca arkadaşlarınız görebiliyor. Ancak buradan da iletilerinizin kimler tarafından görüntülenebileceğini kendiniz belirleyebilirsiniz.