CMS dediğimiz şey, içerik yönetim sistemi anlamına gelir. Yani bir içerik yönetim sistemidir diyebiliriz. Bir CMS, bir web sitesinin içeriğinin metin, En İyi CMS Sistemleri nelerdir? görseller ve tasarım gibi birçok yönünü ekleyebilir, kaldırabilir ve güncelleyebilir.

WordPress

En popüler web sitesi oluşturucu olan WordPress ile ücretsiz bloglar, çevrimiçi satış siteleri, iş siteleri, üyelik siteleri, çevrimiçi kurs siteleri ve forumlar oluşturabilirsiniz. Ek olarak, site geçişleri gerçekleştirebilirsiniz. Web sitenizin hızını artırmak için pop-up’lar (pop-up’lar) yerleştirme fırsatları da bulabilirsiniz. Bu nedenle, web sitenize ait tüm dosyaları kontrol etmenize de olanak tanır. WordPress aracılığıyla web sitenize kolayca CRM yazılımı ve SEO araçları ekleyebilirsiniz. Elbette özelleştirme seçenekleri ve onlarca WordPress teması ile web sitenizi istediğiniz gibi tasarlayabilirsiniz.

1

Joomla!

Porsche ve Nintendo gibi hepimizin bildiği marka ve isimlere sahip web sitelerinin Joomla kullanılarak oluşturulduğunu biliyor muydunuz? Joomla, ücretsiz bir sürümü de olan ödüllü bir içerik yönetim sistemidir.En İyi CMS Sistemleri nelerdir?  Bir eklenti yüklemek yerine ihtiyaç duyduğunuzda etkinleştirme seçeneği sunmak, güvenlik ihlallerini önlemenin ve web sitenizi yavaşlatmanın en etkili yollarından biridir. Ek olarak, Joomla kullanılarak 2 milyondan fazla web sitesi oluşturulmuştur. Joomla ile oluşturulan kurumsal web sitelerinin oranı tam olarak %9’dur.

Joomla’nın binlerce eklentisi ve teması vardır ve ayrıca kendinizinkini yaratma fırsatı sunar. Web sitenizdeki her sayfa için farklı bir tema kullanmak için Joomla’yı kullanabilirsiniz. Arama motoru dostu ve mobil uyumlu Joomla, 75’in üzerinde çeviri paketi içerir. Bu sayede web sitenizi istediğiniz dilde yayınlayabilirsiniz.

Drupal

Drupal, The Economist gibi büyük sitelerin yanı sıra üniversiteler, işletmeler ve e-ticarette çalışanlar, özellikle sağlık, medya, seyahat ve teknoloji siteleri tarafından tercih ediliyor.Drupal, kullanıcılara sunduğu esnek tasarımla beğeni topluyor. En İyi CMS Sistemleri nelerdir?  Ayrıca mobil uyumluluk, çok dilli, Big Pipe, OOP, Twig ve Symfony gibi özelliklere sahip kullanıcı dostu bir web sitesine sahip olabilirsiniz. Ayrıca Twitter, Shopify, platformlarını Drupal ile entegre edebilirsiniz.

Site Kur

Herhangi bir eklenti veya uzantı kullanmadan web sitenize formlar ve haritalar gibi şeyler eklemenize olanak tanır ve onu diğer CMS’lerden ayırır.

Site kurulumu, sitenizi kodlamadan hazırlayabileceğinizi göstermek ister. Sürükle bırak işleviyle öğeleri sayfada istediğiniz konuma kolayca taşımanıza olanak tanır.

Site Kur ile restoran, sağlık ve konaklama gibi şirketler için kişisel bloglar, modern ve kurumsal web siteleri oluşturabilirsiniz. Ayrıca Site Kur aracılığıyla serbest çalışanlar ve küçük işletmeler için tek sayfalık web siteleri oluşturabilirsiniz. En İyi CMS Sistemleri nelerdir? Sayfadaki bir öğeye sağ tıklayarak arka plan rengini, boyutunu ve opaklık ayarlarını değiştirebilirsiniz.

2

mikro ağcı

Bu listedeki diğer bir isim olan Microweber, açık kaynaklı bir CMS platformudur. In Line Editing, güçlü web siteleri ve çevrimiçi satış siteleri oluşturmak için tasarlanmış. Satır içi düzenleme ve sürükle ve bırak işleviyle kolay ve hızlı bir şekilde düzenleme yapmanıza olanak tanıyan bir CMS sistemidir. Ayrıca Google Haritalar, alışveriş siteleri için simgeler, fotoğraf galerileri, sosyal medya paylaşım butonları, iletişim formları, “Sepete Ekle” gibi birçok modül içermektedir.

Kurumsal bir web sitesi tasarlamak veya moda seyahati gibi konularda benzersiz bir blog hazırlamak için bu CMS sistemini tercih edebilirsiniz.

 

Son Güncelleme 27 Haziran 2022 Yazar Pınar Güldökmez