Ülkemizin en büyük telekomünikasyon ve internet servis sağlayıcısı firmalarından biri olan D Smart’ın ADSL kullanıcılarına kullanım için sunduğu D Link DSL 2640 ürününde Yazılım Güncelleme (Firmware Güncelleme) nasıl yapılır, sizler için derledik.

Öncelikle modemimizi bilgisayar Ethernet kablosu ile mümkünse LAN1 girişinden bağlayarak işe başlıyoruz.

Daha sonra bilgisayarımızdan boş bir internet tarayıcısı açıyoruz ve adres satırına 192.168.1.1 yazarak modem arayüzü sayfasına ulaşıyoruz.

Bu aşamada karşımıza kimlik doğrulama ekranları gelecektir. Kullanıcı adı ve parola kısmına admin yazarak arayüze giriş yapıyoruz.

d-link-yazilim-guncelleme

Daha sonra açılan arayüzde sol tarafta bulunan Sistem menüsüne giriş yapıyoruz ve açılan alt menülerden Firmware Güncelleme bölümüne giriyoruz.

d-link-yazilim-guncelleme-2

Son olarak yazılım dosyamızı Dosya Seçin kısmından seçtikten sonra Güncelle butonuna basarak yazılım güncelleme işlemini başlatıyoruz. Bu aşamanın ardından modemimiz bir defa yeniden başlatılacak ve içerisinde bulunan tüm yapılandırma ayarları sıfırlanmış olacaktır. Bundan dolayı güncelleme işleminden evvel yapılandırma ayarlarımızı kaydetmemiz bir sonraki kurulumda bizlere kolaylık sağlayacaktır.

1 Yorum

  1. Merhaba modem arayüzune girmeye çalisiyorum ama yetkilendurme başarisiz diyor.ne yapmaliyım