Ana Sayfa Uygulama Google Haritalar, güvenlik denetlemeleri başlattı.

Google Haritalar, güvenlik denetlemeleri başlattı.

0
11858 teknik destek

Geçtiğimiz birkaç yıl, pandemi ile ilgili çeşitli nedenlerle birçok platformda çok fazla karışıklık gördü. İşletmeler için kullanıcı incelemeleriyle ilgilenen platformlar, tüm müşterilerin aynı fikirde olmadığı COVID ile ilgili sağlık ve güvenlik önlemleri nedeniyle de etkilenmiştir. Google Haritalar bunlardan biri ve şimdi, büyük olasılıkla Yelp’in sitelerindeki incelemelerle ilgili son raporunun ışığında, moderasyon politikalarını ve prosedürlerini açıklıyorlar. Gönderi bize, kullanıcı tarafından oluşturulan incelemeleri hala kullanılabilir ve çalışır durumda tutan şeyin perde arkasına bir bakış sunuyor.

Google Haritalarda işletme özelliği aktifleşti.

Google Haritalar’ın bu özelliği çok konuşulacak.

Kullanıcıların Google Haritalar’da yayınladığı incelemeler , makine öğrenimi ve insan müdahalesi kombinasyonuyla kontrol edilir. Kullanıcıların işletmeler için yaptığı her inceleme, platformun içerik politikalarının ihlallerini araştırmak olmuştur. Bu şekilde, henüz bilmiyorsanız oldukça yaygın olan kötü niyetli veya yanıltıcı incelemeleri kaldırabilirler. Sistem, hem içeriği hem de incelemeden ayrılan hesabı kontrol eder.

11858 teknik destek

İşletme özelliklerini görmek artık çok kolay.

Sistem, incelemelerde ani bir artış ve şüpheli kalıplar tespit etti. İşletme için karakteristik olmayan faaliyetlere bakmak için de eğitilmiştir. Sistem bir politika ihlali tespit etmezse, inceleme birkaç saniye içinde yayınlanır. Ancak bir inceleme kullanıcılar ve işletmelerin kendileri tarafından işaretlenirse, o zaman insan müdahalesi devreye girer. İşaretlenen içeriği inceleyen ve incelemeyi kaldıran veya gerekliyse hesabı askıya alan bir operatör ekibine sahiptirler.

Nisan ve Aralık 2021 arasında COVID-19 içerik yönergelerini ihlal ettikleri için 15.500 yorumu kaldırdığını bildirdi. Google Haritalar benzer olaylardan özel olarak bahsetmese de, kullanıcıların maske takma ve aşı gerekliliklerini uygulayan. Kuruluşlara yönelik saldırıları koordine ettiği “inceleme bombalama” olaylarıyla ilgili raporlar vardı. Google platformlarında incelemeleri nasıl denetlediklerini açıklamamalarının nedeni bu konudur.

Google Haritalar,  konuyla ilişkili işletmeleri özellikle etkileyecek. Güncel olaylar söz konusu olduğunda, olası kötüye kullanım risklerini belirlemek için sistemleri olduğunu vurgular. Umarım bu, platformda gördüğümüz incelemelerin güvenilir ve özgün olduğu anlamına gelir.

 

11858 teknik destek

Destek sitemiz sorununuzu çözmenize yardımcı oldu mu?
1993 Oylamalar · 1993 Cevaplar
Cevabı Gönder
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
            Destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA
Önceki İçerikİmessage artık Google Mesajlar da gösteriliyor.
Sonraki İçerikTenda Ac8 Router Kurulumu

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.