Ana Sayfa İnceleme Dünyanın En İyi Oyuncu Bilgisayarı Monster Semruk S7 V3.1.1 Özellikleri ve Fiyatı

Dünyanın En İyi Oyuncu Bilgisayarı Monster Semruk S7 V3.1.1 Özellikleri ve Fiyatı

0

Dünyanın en kaliteli gaming notebook (oyuncu bilgisayarı) üreticilerinden Monster’ın dünyadaki tüm oyuncu bilgisayarları segmentinin en iyi ürünü olan Monster Semruk S7 V3.1.1 ürününü sizler için inceledik.

İnsanın aklına ister istemez “bir bilgisayarda oyun oynamak için bu kadar para vermeye değer mi?” sorusunu getiren Monster Semruk S7 V3.1.1 hakkında kısa bir tanımlama yapmak gerekirse; tam bir oyun canavarı hatta dünya üstü bir notebook diyebiliriz. Bilgisayar sektöründe yer alan güncel parçaların en üst modellerini birleştiren Monster, bu seri ile dünyanın en iyi oyuncu bilgisayarını üreten marka konumunda. Ortalama piyasa değeri 7500$ ile 8500$ arasında değişen ürün ülkemizde 25000TL ile 29000TL fiyat etiketinden satılıyor.

monster-semruk-s7-2

Şimdi “bu bilgisayarı dünyanın en iyi oyuncu bilgisayarı konumuna getiren ve bu kadar fiyat etiketine sahip olmasını sağlayan özellikler nelerdir?” sorusuna cevap verebilmek için ürünü incelemek gerekirse;

Üründe 17.3 inç büyüklükte 1920×1080 piksel Full HD çözünürlüğe sahip yansıma ve parlamaları önceliyici G-SYNC mat LED ekran yer alıyor. Tepki süresi(Response Time) 5ms olan bu ekran, oyun severlere mükemmel bir konfor sunuyor.

monster-semruk-s7-3

Intel Skylake işlemci ailesinin 6.nesil i7 işlemcisi bulunan bilgisayar normal modda 4.0 GHZ, turbo modda ise 4.2GHZ işlem hızına ulaşabiliyor. 8MB L3 ön belleğe sahip olan bu işlemci, kendinden bir önceki i7 işlemcilere göre %30 daha az ısınıyor ve %20 daha fazla performans sergiliyor. Anakarta 1151 soketinden bağlanan ürün, 4K video işleyebiliyor ve  üzerinde dahili soğutucu sistem yer alıyor.

Muazzam denilebilecek bu süper işlemciyi 4 adet 16GB kapasiteye sahip DDR4L RAM destekliyor. 2133MHZ hızında çalışan 64GB kapasiteli ön bellek, tüm işlemlerde kusursuz bir performans yakalamanızı sağlıyor.

monster-semruk-s7-4

Üründe, dahili depolama konusunda fiyat baremlerine çeşitli seçenekler bulunsa da standart bir Monster Semruk S7’de 2500MB/s okuma hızına ve 1500MB/s yazma hızına sahip 2 adet 512GB kapasiteli SSD disk ve 2 adet 2TB kapasiteli SATA disk bulunuyor. SSD’ler ve SATA’lar toplandığında ürünün toplam dahili depolama kapasitesi 5TB’a kadar çıkabiliyor. Değiştirelebilir donanım sayesinde bu hafıza daha da artırılabiliyor.

Bir bilgisayara oyuncu bilgisayar diyebilmek için olmazsa olmaz donanımların başında gelen harici ekran kartı kriteri ise, bu oyun canavarı PC’de karşımıza dünyanın en iyi notebook ekran kartı olarak çıkıyor. 2x8GB ön belleğe sahip 256-bit Nvidia Geforce GTX980M SLI ekran kartı yer alan Monster Semruk S7, kendinden bir önceki NVidia Geforce GTX 980M kartına göre %25 daha yüksek performansa sahip bu grafik kartı sayesinde oyunseverlere mükemmel bir oyun deneyimi sunuyor.

monster-semruk-s7-5

Monster Semruk S7’de online olarak oyun oynayan kullanıcılar için de herşey düşünülmüş. Intel’in çift veri yollu Wi-Fi 802.11 ac 8260 kablosuz bağlantı sertifikasına sahip olan ürün, birçok notebookun ethernet bağlantısıyla sağladığı hıza kablosuz olarak ulaşabiliyor. Üründe aynı zamanda çift kanal Bluetooth M2230 teknolojisi de yer alıyor. Çift veri yollu Bluetooth teknolojisi, ürünü, bu bağlantı yolu ile bağlanan aksesuarların kullanımı konusunda kusursuzlaştırıyor.

Ürünün ses çıkış özelliklerine değinmek gerekirse; üründe SoundBlaster X-Fi MB5 ses sistemi yer alıyor. 2+1 ses sistemi teknolojisini barındıran bu teknolojide 2 adet 2W ses çıkış gücüne sahip hoparlör ve 1 adet de 1W ses çıkış gücüne sahip Subwoofer yer alıyor. Bu özellik, bilgisayarınızı taşıyabildiğiniz her yere, aynı zamanda ses sisteminizi de taşıyabileceğiniz anlamına geliyor.

monster-semruk-s7-6

Monster Semruk S7’deki bağlantı konnektörlerinden de bahsetmek gerekirse, bilgisayar üzerinde; 5 adet USB 3.0, 1 adet USB 3.1 (USB Type-C), 1 adet Thunderbolt 3, 1 adet HDMI, 1 adet S/PDIF, 1 adet parmak izi okuyucu sensör, 1 adet Ethernet, 1 adet kulaklıkmikrofon ve 1 adet de mini display portu bulunuyor.

Bağlantı konnektörleri arasında en çok dikkat çeken USB Type-C teknolojisine göre 4 kat daha hızlı olan Thunderbolt3 konnektörüdür diyebiliriz. Cihaz bu konnektör sayesinde 2 adet 4K ekrana aynı anda 4K görüntü aktarabiliyor.

Ayrıca ürünün sahip olduğu dahili kameranın özelliklerinden bahsetmek gerekirse; ürünün kamerası Full HD video kaydı yapabiliyor ve 2MP çözünürlüğe sahip diyebiliriz.

Toplam 4.8kg ağırlığa sahip olan üründe 8 hücreli, gömülü lithium li ion pil yer alıyor. Ürün tam dolu pil ile birlikte normal modda 10 ile 12 saate varan kullanım ömrü vadediyor.

Tüm bu özellikleri mükkemel bir şekilde birleştiren Monster Semruk S7‘de muazzam bir soğutma sistemi yer alıyor ve ürün neredeyse hiç ısınmıyor. Kutusundan 64-bit Windows 10 Pro işletim sistemiyle çıkan ürünün klavyesi dinamik olarak 7 farklı renkte aydınlatma teknolojisi sunuyor.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.