Ana Sayfa Destek Android Cihazlarda PSP(PlayStation) Oyunları Nasıl Oynanır? (Resimli Anlatım)

Android Cihazlarda PSP(PlayStation) Oyunları Nasıl Oynanır? (Resimli Anlatım)

0

Tüm oyunseverlerin gözdesi olan PlayStation oyunları, beğeni ile oynanan oyunlar kategorisinde üst sıralarda. Fakat maalesef PlayStation herkeste bulunmuyor. Ama PSP oyunseverleri mutlu edecek bir haberimiz var. Artık tüm PSP oyunlarını Android telefonlarınızda oynayabilirsiniz.

Şimdi sizlere PSP oyunlarını Android’te nasıl oynayabileceğinizi anlatacağız.

 • Öncelikle Android telefonlarınızda PSP oyunları oynamaniz için PPSSPP adlı bir emülatör indirmeniz lazım. İnternetten kolaylıkla bulabileceğiniz bu program, APK şeklinde Android telefonunuza uyumlu bir şekilde tasarlanmış. Farklı versiyonlarda üretilen bu emülatör ayrıca PPSSPP Gold adlı versiyona da sahip.
 • Google Play’den kolaylıkla bu programları bulabilirsiniz. Evet, programı telefonunuza ya da tabletimize indirdik diyelim. Ondan sonra, PSP oyunlarından hangisini oynamak isterseniz, Google’dan aratıp o oyunun .ISO dosyasını indirmeniz gerekiyor. Çünkü indirdiğiniz emülatör yalnızca .ISO dosyalarını açabilmektedir.
 • ISO dosyasını telefonunuza yükledikten sonra telefonunuzdan PPSSPP uygulamasını açıyoruz.uygulamayi açtıktan sonra”Load” seçeneğine tıklıyoruz.Eğer doğru şekilde .ISO dosyasını indirmişseniz o zaman indirdiğiniz oyun sorunsuz bir şekilde çalışacaktır.

Oyunun açılıp açılmadığını kontrol ettikten sonra şimdi sıra emülatör ayarlarına geliyor. İşin en can alıcı yeri burası; çünkü her telefon aynı özelliğe sahip değil. Yani donanımsal olarak daha güçlü olan bir telefon, bu emülatörü daha seri bir şekilde açar ve oyunlarda kasma problemi yaşatmaz. Ama telefonunuz çok iyi bir performansa sahip değilse, emülatör ayarlarından biraz düşük ayarları seçip oyunları seri bir şekilde oynayabilirsiniz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
 • Önemli bir noktaya değinmek gerekirse, bu emülatörde her oyun için farklı ayarlar yapılabilmesi gerekir. Çünkü her oyun farklı özelliklerle geliyor. Onun için sizlere PSP‘nin en gözde oyunlarından bir tanesinin ayarlarından bahsedeceğiz. Bu vereceğimiz ayarlar, sizlere Android telefonlarınızdan bu tür oyunları yüksek performansta donmadan oynayabilmenizi sağlayacak.

1) Ünlü God Of War Ghost Of Sparta ile başlayalım. Bu oyunu oynayacaksanız aşağıdaki ayarları uygulamayı unutmayın.

2) Öncelikle Grafik seçeneğini belirleyeceğiz.Aşağıdaki ekran görüntülerini bir bir inceleyip kendi cihazınızda da uygulayın.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
3) Aşağıdaki ekran görüntüsüne göre ekranın boyutunu düzenleyebilirsiniz. Kaç saniyede, kaç kare atlayıp, hızını artırabilirsiniz. Donanim dönüştürme sayesinde oyundaki FPS hızları oldukça ilerleyecektir.

4) Bu penceremizde “değişim dokularını koru” seçeneği var. Burada işaretlediginiz kısımlar, size grafiksel anlamda kalite sağlayacak fakat FPS hızını düşürmeyecek.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

5) Bu kısımda ise zamanı hackleyebilirsiniz. Zaman derken bulunduğunuz bölgenin zaman dilimini değiştirebilirsiniz ve bu değişiklikten dolayı oyunlarda herhangi bir sıkıntı olmaz. Ayrica 3. parti yazılımlardan gelen oyunların bu emülatörde oynanmasına engel olmaması için gerekli ayarlamayı yapabiliriz.

6) Grafik ayarlarını yaptıktan sonra sıra ses ayarlarına geldi. Ses ayarlarında çok karmaşık bir durum yok. Size verilen ayarlamayı yapın. Ses cızırtılı şekilde çıkıyorsa o zaman kendi cihazınıza göre ayarlamayı yapın

7) En yüksek FPS için sistem ayarlarıyla oynamanızı tavsiye etmem, çünkü performansı büyük ölçüde etkileyebilir. Onun için aşağıda vereceğim ayarları yapmanız yeterli olacaktır.

8)Evet herşey tamamlandi artık.Tabiki yine de siz değişik ayarları test ederek en iyi performansı verecek ayarları kendiniz de yapabilirsiniz. Şimdi sizlere PSP oyunlarının bir kaçının ismini vereceğim. Siz de rahatlıkla bu oyunları indirebilir ve oynayabilirsiniz.

EN  ÇOK OYNANILAN PSP OYUN LİSTESİ

 • NEED FOR SPEED:MOST WANTED
 • NEED FOR SPEED:CARBON
 • STAR WARS:THE FORCE UNLEASHE
 • PRİNCE OF PERSİA:THE FORGOTTEN SANDS
 • TEKKEN 6
 • SPİDER-MAN:WEB OF SHADOWS
 • FIFA 2012
 • GOD OF WAR:GHOST OF SPARTA
 • FIFA 2013

10)GOD OF WAR:CHAİNS OF OLYMPUS

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA