Yaz aylarında Instagram, hikayeler için yeni bir özelliği test etmeye başlamıştı. Alessandro Paluzzi adlı teknoloji ajanı tarafından ortaya çıkarılan bilgilere göre şirket, hikayelere bir beğeni butonu eklemek için kolları sıvamış durumda. WABetaInfo da bu özelliği doğrulayarak, geliştirme aşamasında olduğu yönünde bizleri bilgilendirmişti.

instagram in hikaye begenme oz 1638647714 KQ8P5b

Nihayet Instagram’ın yeni özelliği karşımıza çıkmaya başladı. Bugün bazı kullanıcılar, takip ettiği profillerin hikayelerine göz atarken, sağ alt köşede bir kalp butonu ile karşılaştı. Beklenen yeniliğin böylelikle Türkiye’de kullanıma açılmaya başlandığı ortaya çıktı. Uygulama, bugün bazı şanslı kullanıcılarının karşısına “Artık hikayeleri beğenebilirsiniz” notuyla çıktı! “Hikayelere direkt mesaj göndermeden ifade bırakmanın bir yolunu test ediyoruz. Sadece hikayeyi paylaşan kişi beğendiğini görebilir.” şeklinde bildirim vererek bu özellik tanımlandı.

625899 instagram dan yeni ozellik hikaye begenme 61ada548870f9

Şu anda Instagram, ne yazık ki bu özelliği kısıtlı sayıda kullanıcıya açmış durumda. Siz de o şanslı hesaplardan biriyseniz, herhangi bir hikayeye göz atarak özelliğe ulaşıp ulaşamadığınızı kontrol edebilirsiniz. Yakında tüm kullanıcılara açılacak fonksiyonun henüz test aşamasında olduğunu, kademeli olarak dağıtılmaya başlandığını da hatırlatmak isteriz.