Dreame W10 kurulum işlemleri

Bu yazımızda sizlere 4000Pa emiş gücüne sahip Dreame W10 robot süpürge kurulumu ve teknik özelliklerini anlatıyoruz.

Dreame W10, kendi kendini temizleyebilen süpürme ve paspas özelliği bulunan akıllı bir robot süpürgedir. Dakikada 180 kez dönerek 10N basınç uygulayan fırçasıyla tozları bulunduğunu yerden çıkarır. Ayrıca 4000Pa ya ulaşan emiş gücü sayesinde bu tozları kolaylıkla çekebilir. Böylece parke aralarındaki çatlaklara varana dek tozları temizlemenize yardımcı olur.

Lidar navigasyon sayesinde evinizin haritasını hızlı bir şekilde oluşturur ve günceller. Engelleri ve duvarları doğru bir şekilde ayrıt eder.

Teknik Özellikleri

Ultrasonik sensörleri sayesinde halıları algılar. Bu sayede paspas modunda çalışırken halı tespit ettiğinde halıların üzerine çıkmadan etrafından dönerek hareket eder. Ayrıca halının üzerine çıkması gerekiyorsa ve süpürme modunda ise vakum gücünü artırır.

Halılarda paspası yukarı kaldırma özelliği yoktur. Ancak halılarınız için paspas modunda iken kaçınma özelliği sayesinde otomatik algılar. Ayrıca paspas modunda iken pedler kirlendiğinde robot sarj ünitesine geri döner. Ünitede pedler temizlenip tekrar temizliğe devam ediyor. Böylece sürekli takip etmek zorunda kalmazsınız.

Dreame W10 robot süpürgeyi 3 farklı modda çalıştırabilirsiniz. Yalnızca süpürme, yalnızca paspas ve aynı anda süpürme+paspas olarak kullanabilirsiniz.

Öne çıkar bir diğer özelliği ise 4 saatte tam sarja ulaşabilmesidir. Böylece yarım kalan görevini bitirmek için uzun süre beklemek zorunda kalmazsınız.

Dreame W10 robot süpürge kurulumu doğru bir şekilde yapıldığında kısa sürede tüm evinizi haritalandırır. Ayrıca 0,45lt toz kapasitesi ve 120 dakika çalışma süresi bulunmaktadır.

Dreame W10 Robot Süpürge Kurulumu

Ürünün kurulumuna başlamadan önce sarj ünitesi için evinizde bir konum belirleyin. Sarj ünitesinin yerini Dreame W10 robot süpürge kurulumu tamamlandıktan sonra yapılması haritalandırmada karışıklığa sebep olabilir. Sabit olabilecek bir konum belirledikten sonra sağdan, soldan ve önden 30cm kadar boş alan kalsın. Böylece robot üniteye giriş çıkış yaparken kolay hareket edebilecektir.

Telefonunuzdan 2.4GHZ Wi-Fi ağına bağlanın. Ayrıca Bluetooth ve konum servislerini etkinleştirin.

Uygulama mağazasından Mi Home uygulamasını indirin. Üye olarak oturum açınız. Ardından sağ üst tarafta bulunan cihaz ekle+ düğmesine basınız. Robotunuzun ismini bularak seçiniz.

Dreame W10 kurulumda yapılması gerekenler

Robot süpürgenin üst kapağını kare ve ev tuşu düğmelerine 3 saniye kadar basılı tutunuz. Wi-Fi ışığının yanıp sönmeye başladığından emin olun. Daha sonra uygulama ekranında ilerleyin. Evinizin Wi-Fi şifresini isteyecektir. Ardından Wi-Fi şifresini yazın. Daha sonra cihaz ağına bağlan seçeneği ile ağlar listesinde robot süpürgenin ismine bağlanmanızı isteyecektir.

Bağlantı gerçekleşerek kurulum işlemi başlayacaktır. Ekran tamamlandığında Dreame W10 Robot süpürge kurulumu tamamlanıyor. İlk temizliği başlatıp haritalandırmayı oluşturabilirsiniz. Haritalandırma öncesinde evinizde yüksek eşikler varsa veya girmesini istemediğiniz yerler varsa kapısını kapatınız. Kalan tüm odaların kapısını açık bırakınız. Eşya dağınıklığı varsa küçük eşyalarınızı kaldırınız.

Benzer özelliklere sahip Roborock S7 robot süpürge ile ilgili yazımıza da göz atabilirsiniz.