Hp Deskjet 4120 Yazıcı Kurulumu Detaylı Anlatım

Bu yazımızda sizlere ev kullanıcılarına hitap eden Hp Deskjet 4120 yazıcı kurulumu ve teknik özelliklerini anlatıyoruz.

Hp, Deskjet modelleriyle ev kullanıcılarına uygun fiyatlarla ihtiyaçlarını karşılamak için modeller geliştiriyor. Diğer Deskjet modelleriyle karşılaştırdığımızda daha donanımlı olan Deskjet 4120 modelinde Wi-Fi özelliği bulunmaktadır. Bu sayede mobil cihazlardan Hp Smart uygulamasından kolayca çıktı alabiliyorsunuz.

Baskı, fotokopi ve tarama özellikleri bulunan HP Deskjet 4120 yazıcıda ayrıca mobil faks gönderme özelliği de bulunmaktadır. Ayrıca baskı hızı dakikada yaklaşık 8 dakika olarak ev kullanıcılarını tatmin eden bir hıza sahiptir. Çift taraflı baskı için el ile çevirerek sonuç alabiliyorsunuz.

Yazıcı Özellikleri

Kapalı durumda iken yaklaşık 0,1W elektrik tüketimi yapan HP 4120 yazıcı kullanılmadığında uykuya geçer. Böylece uyku modunda iken yaklaşık olarak yalnızca 1W elektrik tüketimi yapar. Böylece cihazı kullanmadığınızda açık bırakabilirsiniz. Otomatik olarak uyku moduna geçip sizlere enerji sarfiyatı konusunda tasarruf etmenize yardımcı olur.

Temaslı görüntü sensörü sayesinde hızlı taramalar gerçekleştirebilirsiniz. 4,82kg ağırlığa sahip Deskjet 4120 yazıcı yalnızca ön panelden tarama yapabilmektedir.

1200×1200 DPI değerlerine kadar baskı kalitesi sunmaktadır. Böylece aldığınız çıktılarda üstün kalite ve netlik imkanı sunmaktadır. Fotoğraf baskısı için çok profesyonel sayılmasa da görsel içerikli baskılarda ihtiyaçları karşılamaktadır.

Wi-Fi bağlantısı sayesinde mobil cihazlarınızdan veya bilgisayarınızdan kullanabilirsiniz. Dilerseniz daha stabil bir bağlantı için kablo ile de kurulum yapılabilmektedir.

Hp Deskjet 4120 Yazıcı Kurulumu ve Teknik Özellikleri

HP Deskjet 4120 Yazıcı Kurulumu

Yazıcının güç kablosunu takarak güç tuşuna 5 saniye kadar basılı tutunuz. Yazıcıdan kartuş sesleri duymaya başlarsınız. Bu yazdırma kafasının hizalaması ve genel kontrol amaçlı kartuşların hareketinden kaynaklanmaktadır. Yazının panelinde Wi-Fi ışığının yanıp sönüyor olması gerekmektedir. Bu varsayılan olarak cihaz açıldığında yanar. Ancak bir süre bekledikten sonra Wi-Fi ışığı yanmıyor ise Wi-Fi düğmesine basınız.

Bilgisayarınızda Hp Smart uygulamasını Microsofot Store mağazasından indiriniz. Ayrıca Yazıcınızın sürücüsünü HP sayfası üzerinden indiriniz. Kuruluma başlamadan önce bilgisayarınızda güncelleştirmeleri denetlemeyi unutmayın. NetFramework ve benzeri güncellemelerin yüklenmemiş olması yazıcıya verilen komutların algılamamasına sebep olabiliyor. İndirdiğiniz sürücünün kurulumunu başlatınız. Kablolu ve kablosuz seçeneği bağlantınıza göre seçerek ilerleyin. Kurulum ekranı tamamlandığında HP Deskjet 4120 yazıcı kurulumu tamamlanıyor.