Ana Sayfa Destek Dark WRT350 Router’ Repeater Modunda Nasıl Kurulur? (Resimli Anlatım)

Dark WRT350 Router’ Repeater Modunda Nasıl Kurulur? (Resimli Anlatım)

3
Da'Dark WRT350 Router' Repeater Modunda Nasıl Kurulur? (Resimli Anlatım)rk WRT350 Router' Repeater Modunda Nasıl Kurulur? (Resimli Anlatım)

‘Dark WRT350’ tümleşik adaptörlü router için bir önceki yazımızda AP (Access Point) modunda kurulum adımlarını paylaşmıştık.  AP modunda kullanmak isteyen kullanıcılar, AP modunda kurulum adımlarını, teknodestek.com.tr‘de arama bölümüne yazarak bulabilirler.

Kurulum adımlarına geçmeden, önceki yazımızda da belirttiğimiz gibi ‘Dark WRT350’ ile bilgisayarınız arasında Ethernet kablosu ile kablolu bağlantı kurmanız gerekiyor. Bilgisayarınızda Ethernet girişi yoksa Wi-Fi ile bağlantı kurabilirsiniz. Cihazın varsayılan kablosuz ağ ismi (SSID) ‘WRT350’, şifresi ise 12345678 olarak tanımlanmıştır. Bu bilgiler cihazın üzerinde de yazmaktadır.

‘Dark WRT350’ ile bilgisayar arasındaki bağlantıyı tamamladıktan sonra aşağıdaki adımları takip edelim:

11858 teknik destek
11858 teknik destek
 • Bilgisayarımızdan bir web tarayıcı açalım (Chrome, Mozilla Firefox, Safari gibi) ve adres satırına 168.10.1′ yazıktan sonra Enter’a basalım.
 • Cihazın kontrol paneline ulaşmak için, açılan pencerede Kullanıcı Adı: admin, Şifre: admin olarak giriş yapalım.

 • Cihazın kontrol paneline ulaştık. Aşağıda ekran görüntüsünde görüldüğü gibi önce Tekrarlayıcı’ kısmını işaretleyelim.
 • Daha sonra Ağ Araştır’ kısmına tıklayarak hangi kablosuz ağ (ana modem) üzerinden kurulum yapacağımızı belirliyoruz.
 • İlgili SSID’yi (Kablosuz Ağ) seçtikten sonra, IP Adresini Otomatik Ayarla’ kısmını işaretleyelim.
 • Repeater’ olarak kuracağımız Dark WRT350′ cihazımızın SSID’sini ve şifresini
 • Kaynak olarak kullanacağımız SSID’nin (ana modem) kablosuz ağ şifresini de ilgili kutucuğa girdikten sonra Kaydet/Uygula’ butonuna tıklayıp kurulum işlemini tamamlıyoruz.

Not:Yukarıda anlatılan adımlar kolaylık açısından numaralandırılmıştır.  Siz isterseniz farklı sıralama ile de yapabilirsiniz.

 • Son olarak ‘Kaydet/Uygula’ butonuna tıkladıktan sonra aşağıdaki ekran görüntüsünde görüldüğü gibi cihaz yeniden başlıyor. 1 dakika kadar bekledikten sonra cihazı uygun bir yere konumlandırıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

3 YORUMLAR

 1. Merhaba ben de aldım fakat tekrarlayıcı modunda ayarları yaptıktan sonra wifi ye bağlanırken cihazımda “ip adresi alınamıyor” diye bir sorunla karşılaşıyorum. Nasıl çözebilirim bir fikriniz var mı?2

 2. Merhaba ben de aldım fakat tekrarlayıcı modunda ayarları yaptıktan sonra wifi ye bağlanırken cihazımda “ip adresi alınamıyor” diye bir sorunla karşılaşıyorum. Nasıl çözebilirim bir fikriniz var mı?

 3. Bir soru sormak istiyorum. Repeater cihazını kullanarak şifresiz olan ama bağlandıktan sonra ‘onay’ (go online gibi) isteyen bir internet sinyalini aktarmaya çalışıyorum. Bahsettiğim internet sinyali belediyelerin açık alanlarda veya mağazaların içinde ulaştığımız şifresiz internet türü bir şey. Fakat cihaz mükerrer denemelerde başka sinyalleri alıp bağlandığı ve alanı genişlettiği halde onay isteyen sinyali aktaramadı. Bunun sebebi ne olabilir ve çözümü var mı?

  TEŞEKKÜR EDERİM

Comments are closed.