Windows 10 için en iyi 7+ fotoğraf görüntüleme yazılımı

Birçok kişi, en sevdikleri hatıralarını saklamak için fotoğraf çekmeye meyillidir ve çoğu durumda bu resimleri bilgisayarlarında saklar. Fotoğraflar uygulaması, Windows 10’da fotoğraf görüntüleme için varsayılan bir uygulamadır ve bundan bahsederken, Fotoğraflar uygulaması yakında Redstone güncellemesiyle yeni özellikler kazanacaktır.

Microsoft, Fotoğraflar uygulamasını geliştirmek için çalışıyor  ve Windows Insiders için güncelleştirilmiş sürümleri yayımladı. Bu arada, hala oldukça basit bir fotoğraf görüntüleme uygulamasıdır, bu nedenle gelişmiş kullanıcıların kaçırabileceği bazı temel özelliklerden yoksundur. Fotoğraflar uygulamasından memnun değilseniz ve alternatif arıyorsanız, bugün size Windows 10 için en iyi fotoğraf görüntüleyicilerini göstereceğiz.

Windows 10 için en iyi fotoğraf görüntüleyiciler hangileridir?

  1. ACDsee Fotoğraf Stüdyosu (önerilir)

Windows 10 için En İyi 7 Fotoğraf Görüntüleme Yazılımı 1

Bu, ev kullanıcıları veya profesyoneller gibi farklı kullanıcılar için farklı türlerde gelir; benzersiz görüntüler görüntüleme, düzenleme ve oluşturmada kullanılan tam bir fotoğraf stüdyosu paketi gibidir.

GIF’ler de dahil olmak üzere 60’tan fazla görüntü formatını destekliyor, ayrıca sadece süper kalitede görüntüleri süper bir platformda görüntülemiyor, dijital fotoğraflarınızı masaüstünüzden sevdiklerinizle veya arkadaşlarınızla veya çalışma arkadaşlarınızla düzenleyebilir, yönetebilir ve hatta paylaşabilirsiniz .

Birçok fotoğraf görüntüleme yazılımı kaydırma, listeleme ve seçme açısından yavaş olabilir. ACDSee o kadar iyi optimize edilmiştir ki tüm özellikleri kullanıcı deneyiminizi yavaşlatamaz. Fotoğraf koleksiyonlarınız arasında gezinmek için gerçek bir zevk hissedeceksiniz.

  1. FileViewer Plus 3 (önerilir)

Windows 10 için En İyi 7 Fotoğraf Görüntüleme Yazılımı 2

Tüm fotoğraflarınızı, belgelerinizi ve arşivlerinizi yönetmek için genellikle birden fazla uygulama kullanmanız gerekir.

File Viewer Plus 2, 300’den fazla farklı dosya türünü açıp görüntüleyebilen, Windows için evrensel bir dosya görüntüleyicisidir. Yeni sürüm, 25’ten fazla ek görüntü, ses ve video formatı da dahil olmak üzere 50’den fazla yeni dosya formatını görüntülemek ve dönüştürmek için ek özellikler sunar ve desteğe odaklanır. Yeni toplu dönüştürme özelliği yüksek hızda çalışır ve farklı işler için tekrar kullanmak üzere ayarları kaydedebilirsiniz.

Ham dosyalar bu programla desteklenmektedir ve 600 farklı kamera modelinden fotoğraf açabilirsiniz. EXIF verilerini dijital fotoğraflar ve camera raw dosyaları için de görüntüleyebilirsiniz.

Uygulama basit, akıllı bir düzene sahip ve sürükle ve bırak dosyaları kadar kolaydır. Tamamen işlevsel bir ücretsiz deneme sürümünü indirebilir veya uygun bir fiyata satın alabilirsiniz.

 

 

DIMIN Viewer N5

Windows 10 için En İyi 7 Fotoğraf Görüntüleme Yazılımı 3

DIMIN Viewer n5, çok çeşitli görüntü formatlarını destekleyen hafif bir fotoğraf görüntüleyicisidir. Desteklenen formatların listesi, JPEG, GIF, TIFF’in yanı sıra dijital kameralardaki RAW formatlarını içerir. RAW formatından bahseden bu uygulama aynı zamanda RAW görüntüler için kullanışlı bir boyut tahmin fonksiyonu ile birlikte geliyor.

Ek özellikler arasında EXIF, IPTC, GeoTIFF, GeoJPEG-2000, Fluoview TIFF ve diğerlerini içeren Meta Veri desteği bulunur. DIMIN Viewer n5’in en ilginç özelliklerinden biri, birden fazla görüntüyü kolayca dönüştürmenize veya adlarını otomatik olarak değiştirmenize olanak tanıyan toplu dönüştürme ve toplu iş dosyası yeniden adlandırıcısıdır.

Resimlerinizi hızlı bir şekilde bulmak için, DIMIN Viewer n5, gelecek dosyalar için bellek içi ve önleyici önbellek işlevleriyle birlikte gelir. Ayrıca, çeşitli eklentiler kullanarak DIMIN Viewer n5’in işlevselliğini de artırabileceğinizi belirtmek zorundayız.

WildBit Viewer “Görüntüleyici”

Windows 10 için En İyi 7 Fotoğraf Görüntüleme Yazılımı 4

WildBit Viewer, Windows 10 için, 70’ten fazla görüntü formatı desteğiyle gelen başka bir hafif fotoğraf görüntüleme çözümüdür. Bu uygulamanın temel özelliklerinden biri hızı ve kabuk araç çubuğu sayesinde resim klasörünüzü sürükleyip WildBit Viewer’a bırakıp düzenleyici olarak kullanabilirsiniz.

Ek özellikler gelince, WildBit Viewer iki resmi yan yana karşılaştırmanıza izin verir. Bir slayt gösterisinin hayranı iseniz, bu uygulamayı kullanarak 176 farklı geçiş efektli özel slayt gösterileri oluşturabileceğinizi bilmekten memnun olacaksınız.

XnView

Windows 10 için En İyi 7 Fotoğraf Görüntüleme Yazılımı 5

Windows 10 için çok çeşitli formatları destekleyen bir resim görüntüleyici arıyorsanız, XnView ihtiyacınız olan şeydir. Bu uygulama 500’den fazla dosya formatını desteklediğinden, bilgisayarınızda bulunan hemen hemen her türlü görüntüyü açacaktır.

XnView, görüntüleri standart Küçük Resim görünümü veya FullScreen görünümü gibi çeşitli şekillerde görüntülemenizi sağlar, ancak aynı zamanda bir FileStrip görünümü ve FX seçeneği ile SlideShow da vardır. Ek olarak, görüntü karşılaştırması ve temel görüntü düzenlemesi için destek var.

Bahsetmemiz gereken bir özellik, sabit diskinizde çoğaltılan görüntüler için arama yapan Çoğaltılmış Dosya Bulucu. Ek özellikler meta veri desteği, toplu işleme ve toplu yeniden adlandırma içerir.

FastStone İmage Viewer “Resim Görüntüleyici”

Windows 10 için En İyi 7 Fotoğraf Görüntüleme Yazılımı 6

FastStone Image Viewer, Windows 10 için başka bir ücretsiz resim görüntüleyicidir, ancak diğer resim görüntüleyicilerden farklı olarak, bu özellik birkaç gelişmiş özelliğe sahiptir. Diğer birçok resim görüntüleyici gibi, FastStone Resim Görüntüleyici de popüler dijital fotoğraf makinesi RAW biçimlerinin yanı sıra çok çeşitli görüntü biçimlerini de destekler.

Bu araç, resimlerinizi yeniden boyutlandırmanıza, döndürmenize, çevirmenize, kırpmanıza veya renk ayarlamaları yapmanıza izin veren temel resim düzenleme seçenekleriyle birlikte gelir. FastStone Image Viewer’ı diğer fotoğraf görüntüleyicilerden ayıran özellik, Klonlama Damgası ve Düzeltme Fırçası araçlarını kullanarak görüntü rötuşlama yeteneğidir. Ayrıca bu aracın on bir yeniden örnekleme algoritmasıyla geldiğini ve hatta RGB renk ayarlamaları yapmanıza izin verdiğini belirtmek zorundayız. Gölgeler, çerçeveleme, eskiz, yağlı boya ve mercek efektleri gibi özel efektler için de destek var.

Düzenleme seçeneklerine gelince, görüntülere metin, açıklama veya belirtme nesnesi ekleyebilmenin yanı sıra gelişmiş Kırmızı Göz kaldırma aracı da var. Düzenlemelerinizden memnun kalmamanız durumunda, çok seviyeli bir Geri Al / Yinele seçeneği vardır.

FastStone Image Viewer, toplu tarama ve PDF, TIFF, JPEG ve PNG formatları desteği ile birlikte doğrudan tarayıcıdan görüntü alma seçeneğine sahiptir. Bir seferde 4 görüntüyü karşılaştırabilmenizi sağlayan yan yana görüntü karşılaştırması vardır. Slayt gösterileri hayranıysanız, FastStone Image Viewer’ın 150 farklı geçiş efekti kullanarak slayt gösterisi oluşturmanıza izin verdiğini bilmekten memnun olacaksınız. Geçişlere ek olarak, FastStone Image Viewer ile slayt gösterilerinize müzik bile ekleyebilirsiniz.

IrfanView

Windows 10 için En İyi 7 Fotoğraf Görüntüleme Yazılımı 7

IrfanView, Windows 10 için dijital kamera RAW formatları ile birlikte çok çeşitli görüntü formatlarını destekleyen bir başka hafif fotoğraf görüntüleyicisidir. Listemizdeki diğer birçok araç gibi, bu program da gelişmiş görüntü işlemenin yanı sıra toplu dönüştürmeyi de destekliyor. Görüntüleri izlemeye ek olarak, bu uygulama aynı zamanda basit bir multimedya oynatıcı olarak da çalışabilir.

IrfanView temel düzenleme özellikleriyle birlikte gelir; böylece resimlerinizi kırpabilir veya döndürebilir, üzerine çizgiler, daireler ve oklar çizebilirsiniz. Bu fotoğraf görüntüleyici, Adobe Photoshop Filtrelerini destekler ve Bulanıklaştırma, Keskinleştirme, vb. Gibi çeşitli efektlerle birlikte gelir. Fotoğraf görüntülemenin yanı sıra, IrfanView, ekran görüntüleri oluşturmak için kullanabileceğiniz ekran yakalama özelliği ile birlikte gelir. Bahsetmek istediğimiz bir diğer özellik, slayt gösterilerinizi başkalarıyla kolayca paylaşmak için EXE veya SCR biçiminde kaydetme yeteneğidir.

Diğer araçların aksine, IrfanView izniniz olmadan kayıt defterinizde değişiklik yapmaz ve bu aracın işlevselliğini geliştirmek istiyorsanız, mevcut birçok eklentiyi kullanarak yapabilirsiniz.

Pictomio İmage Management “Görüntü Yönetimi”

Windows 10 için En İyi 7 Fotoğraf Görüntüleme Yazılımı 8

Pictomio Image Management, fotoğraf görüntüleyici / görüntü düzenleyici olarak çalışır ve listemizdeki diğer birçok araç gibi, slayt gösterileri oluşturmanıza ve görüntülemenize izin verir. Bu araç hem resimleri hem de videoları yönetmenizi sağlar ve EXIF ​​düzenleyicisi ile resimlerinizin meta verilerini kolayca düzenleyebilir ve kaydedebilirsiniz. Gelişmiş Kütüphane özelliği sayesinde, resimlerinizi çekildikleri tarihe, kameraya veya herhangi bir EXIF ​​değerine göre kolayca sıralayabilirsiniz.

Pictomio Image Management listemizdeki diğer araçların tüm gelişmiş özelliklerine sahip olmayabilir, ancak görsel olarak çekici olan kullanıcı arayüzüne uyuyor. Diğer fotoğraf görüntüleyicilerden ayıran özelliklerden biri de görsel olarak çekici 3D Carousel ve basit bir sürükle ve bırak slayt gösterisi editörüdür.

Fresh View Multimedia Organizer

Fresh View Multimedia Organizer, listemizdeki en basit fotoğraf görüntüleyicilerden biridir. Bu araç resimlerinizi, müziklerinizi ve videolarınızı düzenlemenizi ve HTML albümleri oluşturmanızı sağlar. Desteklenen görüntü formatları sayısına gelince, Fresh View Multimedia Organizer yaklaşık 86 farklı dosya formatını destekler, ancak geliştiriciler sürekli olarak daha fazla format için destek eklemektedir.

Windows 10’daki Photos uygulamasının bazı önemli özelliklerin bulunmadığını düşünüyorsanız, bu fotoğraf görüntüleyicilerden birini alternatif olarak deneyebilirsiniz. XnView, IrfanView ve FastStone Image Viewer bizim favorilerimizdir, çünkü fotoğraf görüntülemenin yanı sıra bir dizi gelişmiş özellik de sunarlar, bu nedenle güçlü ama hafif bir fotoğraf görüntüleyici arıyorsanız, yukarıda belirtilen uygulamalardan birini denediğinizden emin olun.