Ana Sayfa Bilgisayar Sürücüde Disk Yok’ Hatası ve Çözümü (Resimli Anlatım)

Sürücüde Disk Yok’ Hatası ve Çözümü (Resimli Anlatım)

1
Sürücüde Disk Yok' Hatası ve Çözümü (Resimli Anlatım)
11858 teknik destek
11858 teknik destek

Siz değerli makale okurlarımızla bu yazımızda Sürücüde Disk Yok’ hatasının çözümü için işlemlerinin nereden ve nasıl yapılacağını paylaşacağız.

Günümüz teknolojisinde artık hemen her işlemi bilgisayar üzerinden sağlamaktayız. Ve birçoğumuzda işlerimiz gereği USB Flash Disk ya da harici hard disk bulunmakta. Son zamanlarda artış gösteren Sürücüde Disk Yok Hatası’, başta Windows 10 kullanıcıları olmak üzere tüm Windows kullanıcıları için baş ağrıtan bir sorun haline geldi. Flash Diski, CD/DVD’yi veya harici hard diski taktığınızda, disk bölümleme işlemi de dahil olmak üzere, genel anlamda karşılaşacağınız bu problemin çözümü için gerekli araştırmayı siz değerli makale okurlarımız için yapmış bulunmaktayız. Çözüm işlemleri ile ilgili işlemleri görsel ve yazılı olarak sizlerle paylaşacağız. Aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli.

  • Öncelikle klavyeden sırasıyla ‘Windows’+’R’ tuşlarına aynı anda basıp ‘Çalıştır’ penceresini açıyoruz.
  • Açılan ‘Çalıştır’ penceresindeki ‘Aç’ kutucuğuna regedit’ yazdıktan sonra Tamam’ butonuna tıklıyoruz.

  • Açılan pencerede sol tarafta yer alan menüler içerisinde, HKEY_LOCAL_MACHİNE’ menüsünün yanındaki ok simgesine tıklıyoruz.
  • Açılan alt menü listesinden SYSTEM’ menüsünün yanındaki ok simgesine tıklıyoruz.

  • ‘SYSTEM’ menüsü altında açılan menü listesinde CurrentControlSet’ menüsüne veya bu menünün yanındaki ok simgesine tıklıyoruz.

  • ‘CurrentControlSet’ menüsü altındaki alt menülerden ‘Control’ menüsüne tıklıyoruz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • ‘Control’ menüsü altındaki alt menülerden Windows’ menüsüne tıklıyoruz ve pencerenin sağ kısmında çıkan menü listesinden de ErrorMode’ menüsünün üzerine gelip, mouse ile çift tıklıyoruz.

  • Açılan pencerede Değer verisi’ normalde 0′ olarak belirlenmiştir. Bu alandaki değeri 2′ olarak değiştirdikten sonra Tamam’ butonuna tıklayıp, bilgisayarı yeniden başlatıyoruz.

Bilgisayar kapanıp yeniden açıldıktan sonra optik sürücünüze CD/DVD yerleştirdiğinizde, bilgisayarınıza USB Flash Disk veya harici hard disk taktığınızda Sürücüde Disk Yok’ hatası ile karşılaşmayacaksınız.

 

İyi gezintiler dileriz.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

1 Yorum

Comments are closed.