Google chrome’da şifre kaydetme uyarısı nasıl kapatılır? Google chrome’da şifre kaydetme uyarısı nasıl kapatılır

Günlük hayatımızda internet ğezintilerimizde aktif olarak kullandığımız bir çok tarayıcı bulunmakta bizler  büyük oranda Google chrome tarayıcısını tercih ediyoruz.Tarayıcımızın bizlere sunduğu bir çok kolaylık olsada farkında olmadan uygulama ve sitelerimizi tehlikeye atabiliyoruz.

Google chrome’da kendimize bir hesap oluşturduğumuzda. Yada uygulamalarımıza giriş yaptığımız zaman bu siteye ait şifrenizin Google Chrome tarafından kaydedilmesini ister misiniz? Uyarısı ile karşılıyoruz. Kaydet butonuna bastığınızda Chrome tarafından ilgili siteye ait giriş bilgilerimiz kaydeder. Fakat Ve aynı web sayfasına tekrar giriş yapmak istediğimizde kullanıcı adı ve şifreniz otomatik olarak dolu bir şekilde karşımıza çıkıyor. Bu özellik biz kullanıcılar için çok cazip ve kolay gelse de aslında bir o kadarda güvensiz bir uyğulama. Google chrome tarayıcımız sürekli açık olacağından bir başkası da Chrome‘dan şifre bilgilerimize ulaşıp ve yönetir. Bu durumlar ile karşılaşmamak için yapmamız gereken işlem çok basit. Şifreleri kaydetmeyi öner seçeneğini devre dışı bırakmak bu tehlikeyi ortadan kaldırabiliriz.

Şimdi hep birlikte şifre kaydetmeyi öner seçeneği nasıl  devre dışı inceleyelim.

Öncelik olarak bilgisayarımızdan Google Chrome‘u açalım.

Sağ üst köşede yer alan üç nokta simgesine tıklayalım.

G1

Karşımıza gelen pencerede Ayarlar menüsüne tıklayalım.

G2

Bizi karşılayan diğer bir ekranımız Google chrome ayarlar sayfası olacaktır.

Sayfanın sol tarafında yer alan otomatik doldurma başlığı içerisindeki şifreler bölümüne giriş yapalım.

G3

Karşımız çıkan ekranda Google chrome’da daha önceden giriş yapıp kaydettiğimiz şifrelerimiz olacaktır.

G4

Bu ekranımızda en üst kısımda yer alan şifreleri kaydetmeyi öner yazısının sağ tarafında yer alan anahtarı kapatın. Bu işlemleri tamamladığımızda artık uygulama yada Chrome tarafından kaydedilmesini ister misiniz? Uyarısı gelmeyecektir. Bu adımlarla birlikte tarayıcımız ve uygulamalarımız daha güvende olacaktır.