Google Chrome’un varsayılan Yeni Sekme sayfası bir arama kutusu içerir ve kullanıcıların en çok ziyaret edilen siteleri için küçük kısayollar görüntüler. Ancak, kullanıcılar Chrome’un Yeni Sekme sayfasının altındaki en çok ziyaret edilen sitelere gerçekten ihtiyaç duymazlarsa ne olur? Kullanıcıların bu küçük resim kısayollarını Yeni Sekme sayfasından kaldırmasının birkaç yolu vardır, ancak Chrome bunları Ayarlar sekmesinde kapatma seçeneği içermez.

Kullanıcılar En Çok Ziyaret Edilen Siteleri Nasıl Silebilir?

1. Her Kısayolu Ayrı Olarak Sil

Kullanıcılar, Yeni Sekme sayfasındaki her küçük resim kısayolunu manuel olarak silebilir. Bunu yapmak için, doğrudan aşağıda gösterilen pencereyi açmak için küçük resim kısayolunun sağ üstündeki Kısayolu düzenle düğmesini tıklayın. Ardından kullanıcılar silmek için Kaldır düğmesine tıklayabilir.

Google Chrome 1


2. Tarayıcı Verilerini Sil

Kullanıcılar, tarayıcı verilerini silerek en çok ziyaret edilen tüm site kısayollarını Yeni Sekme sayfasından kaldırabilir. Bunu yapmak için, tarayıcının menüsünü açmak için Google Chrome’u Özelleştir ve Kontrol Et düğmesini tıklayın.

Google Chrome 2

Diğer Araçlar’ı seçin ve doğrudan aşağıda gösterilen pencereyi açmak için Tarama verilerini temizle’yi tıklayın.

Google Chrome 3

Bu pencerede Gelişmiş sekmesini seçin.

Her zaman Zaman aralığı açılır menüden seçeneğini tıklayınız.

Tarama geçmişinitarih ve Çerezler ve diğer site verilerini ve önbelleğe alınmış resimler ve dosyalar onay kutularını.

Ardından Verileri temizle düğmesine basın.


3. En Çok Ziyaret Edilen Sayfaları Kaldır Uzantısını Chrome’a ​​Ekleyin

Kullanıcılar, en çok ziyaret edilen sayfa kısayollarını En Çok Ziyaret Edilen Sayfaları Kaldır kısayolları uzantısıyla kaldırabilir. Bu uzantı aslında Yeni Sekme sayfasını neredeyse tamamen varsayılan Yeni Sekme sayfasınınkiyle aynı olan Google ana sayfasına yönlendirir. Ancak, kullanıcılar sayfanın arka planını temaları desteklemediğinden özelleştiremezler.

Tıklayın Chrome’a ekle üzerindeki Çok Ziyaret Sayfaları Kaldır tarayıcıya o uzantı eklemek için sayfanın. Bundan sonra, tarayıcının URL araç çubuğu, uzantının açık olduğunu vurgulamak için üzerinde En Çok Ziyaret Edilen Sayfaları Kaldır simgesini içerecektir. Google Yeni Sekme sayfası, uzantı açık olduğu sürece artık hiçbir sayfa kısayolunu göstermeyecek. Kullanıcılar URL çubuğuna ‘chrome://extensions/’ yazıp ardından En Çok Ziyaret Edilen Sayfaları Kaldır kutusunun sağ altındaki düğmeyi tıklayarak uzantıyı kapatabilirsiniz.

Google Chrome 4


4. En İyi Siteleri Site İlişkilendirme Ayarından Kapatın

Bazı Chrome kullanıcıları, tarayıcının 2018/2019 sürümlerinde yer alan Yeni Sekme sayfasının en çok ziyaret edilen siteler kısayollarını, Sitenin Bağlantısından Alınan En İyi Siteler seçeneğiyle kapatabilir. Bunu yapmak için, URL çubuğuna ‘Chrome://flags’ yazın; ve Geri Dön düğmesine basın.

Google Chrome 5

Sayfanın üstündeki arama bayraklarına “Site Katılımından En İyi Siteler” yazın. Bununla birlikte, Site Bağlantısı’ndan Top Sites from seçeneğinin Google Chrome’un en son sürümünde bulunmadığını unutmayın.

Site Bağlantıları seçeneğinden Top Sites from için açılır menüden Devre Dışı seçeneğini seçin.

Ardından, Google Chrome’u yeniden başlatmak için Şimdi Yeniden Başlat düğmesine basın .

Böylece, kullanıcılar çoğu ziyaret edilen site kısayollarını Yeni Sekme sayfasından kaldırabilir. Alternatif olarak, kullanıcılar Chrome’a ​​yalnızca Yeni Sekme sayfa uzantıları ekleyebilir. Infinity New Tab gibi uzantılar, kullanıcılara en çok ziyaret edilen site kısayollarını içermeyen daha özelleştirilebilir New Tab sayfaları sağlar.