2019 bizim üzerimizde olduğu için, şimdi yeni yılın en son Windows fotoğraf düzenleme yazılımlarına göz atmak için iyi bir zaman olabilir.

Bazı fotoğrafçıların, şimdi bir resim editörüyle inceltilmesi gereken 2017 ve 2019 enstantanelerden oluşan kapsamlı bir arşivi olacaktır.

Yayıncılar, yeni araçlar ve özellikler sunmak için genellikle bir veya iki yılda bir amiral gemisi fotoğraf editörlerinin yeni sürümlerini yayınlarlar.

En yeni resim düzenleyicileri, vektör grafik araçları, RAW dönüştürücüler, kapsamlı filtre efektleri, boya ve çizim seçenekleri, objektif bozulma düzeltmesi, gölge ve vurgu ayar seçenekleri, yerleşik fotoğraf düzenleyiciler, katman maskeleri ve çok daha gelişmiş düzenleme araçlarını içerir.

Bunlar, 2019 için en iyi PC fotoğraf düzenleme uygulamalarından bazıları.


2019 için PC fotoğraf düzenleme araçları

1. NCH PhotoPad (önerilir)

2019 için PC fotoğraf düzenleme araçları

PhotoPad, ünlü NCH Yazılımının en iyi ve basit fotoğraf editörlerinden biridir. Bu araç size tüm fotoğraflarınızı kolayca düzenleyebilmeniz için birçok özelliğe sahiptir.

Tüm popüler resim formatlarını destekler. Resim düzenleme açısından elinize ne geçtiğine hızlıca bir göz atalım.

Her şeyden önce, kırpma, yeniden boyutlandırma, döndürme, renk sabitleme, ışık ve renk dengeleme gibi her temel görüntü işleme aracına erişebilirsiniz.

Fotoğrafları gerçek bir profesyonel gibi rötuşlayabilmenizi sağlayan harika bir seçenek, çok sayıda pozlamayı bir araya getirerek şaşırtıcı HDR görüntüler oluşturmanızı sağlar.

Ayrıca birden fazla katman kullanabileceksiniz, böylece bir fotoğrafı tam anlamıyla imha etmeden farklı efektleri uygulayabilir ve değiştirebilirsiniz.

2019 için PC fotoğraf düzenleme araçları 1

Bazı yaratıcı becerileriniz varsa PhotoPad, fotoğraf kolajları, efektler (yağlı boya, çizgi film, skeç, çeşitli filtreler), fotoğraf kitapları ve daha fazlasını kolayca oluşturmak için mükemmel bir araçtır.

Fotoğraflarından eğlenceli bir şeyler yapmak isteyenler için, bir infographics uzmanı olmasanız bile kolayca yapılabilecek bir arka plan değiştirme işlemi var.

Kısacası, bu yazılımı ücretsiz bir sürümüne sahip olduğu için kesinlikle tavsiye ediyoruz, böylece deneyebilirsiniz, RAW görüntüleri düzenler, birçok harika özelliğe sahiptir ve resim düzenleme araçlarında çok fazla deneyim yaşamadan bir profesyonel gibi fotoğrafları düzenlemenizi sağlar.

 


2. Skylum Luminar (önerilir)

2019 için PC fotoğraf düzenleme araçları 2

Skylum’dan Luminar (örn. Macphun), 2019’un en yeni Windows görüntü editörlerinden biridir.

Bu daha önce özel bir Apple Mac editörüydü, ancak Macphun 2017’de Windows 10/8/7 (sadece 64-bit platformlar) için Luminar 2018 sürümünü piyasaya sürdü.

Macphun Başkan Yardımcısı Bay La Rue şunları söyledi:

Güç ve sadeliği birleştiren Luminar ve Aurora HDR, birkaç dakika içinde oluşturabilecekleri çarpıcı görüntüler ile kullanıcılara kendilerini ifade etmenin yeni bir yolunu sunuyor.

Yazılım yeni Luminar kullanıcıları için 69 $ ‘dan itibaren mevcut, ancak mevcut kullanıcılar için indirim var.

Macphun Luminar, renk tonu, katmanlar, netlik, B&W işleme, kontrast, dehaze, parlaklık maskesi, maskeleme, nesne kaldırma ve katman fotoğraf geliştirme araçlarını içeren hepsi bir arada fotoğraf editörüdür.

Yazılım, yumuşak odak, ton, tanecik, skeç, parlaklık, netlik ve daha fazlası gibi 40’tan fazla filtreye sahiptir.

Luminar’ın gerçek güzelliği, dış mekan, seyahat, dramatik, portre ve diğer fotoğraf kategorilerine uygulayabileceğiniz ön ayarlarında yatıyor.

Örneğin, fotoğrafınıza retro bir his vermek için 60’ların Siyah Beyaz ön ayarını seçebilirsiniz .

En yeni Luminar versiyonu ayrıca RAW işleme filtresi içerir, böylece RAW görüntülere filtre uygulayabilirsiniz.

Aracın en son sürümü olan Luminar 3 şimdi yeni bir Kütüphane içeriyor ve kullanıcıların görüntülerini hızlı bir şekilde organize etmelerini ve yönetmelerini sağlıyor.

Geliştirilmiş AI destekli filtreler, imza görünümleri ve çok daha fazlasını sunar.

Luminar kütüphanesi, göz atma, puanlama ve eğlence organize eden, özelleştirilebilir bir resim kataloğudur. Kullanıcılar, sabit disklerinde, bağlı aygıtlarında ve senkronize edilmiş bulut depolama alanındaki mevcut klasörlerle çalışan güzel bir resim duvarını kolayca görebilir. Görüntüleri yeniden içe aktarmaya gerek yoktur, yalnızca bir klasör seçmek, resimleri Luminar’a ekler, resimlerin görüntülendiği, renk etiketlendiği, derecelendirildiği ve düzenlendiği yerdir.

2019 için PC fotoğraf düzenleme araçları 3

Resmi web sitesini kontrol ederek daha ilginç fiyat planları bulacaksınız (aşağıdaki bağlantıları kontrol edin). Ayrıca Aurora HDR’yi Luminar ile paketleyebilir ve 168 $ yerine 119 $ ‘lık süper bir fiyata alabilirsiniz.

Süresi dolmadan bu teklifi kontrol etmenizi öneririz (teklif 28 Kasım 2018’e kadar geçerlidir).


3. Adobe Photoshop Elements

2019 için PC fotoğraf düzenleme araçları 4

Photoshop uzun süredir endüstri standardı görüntü düzenleme yazılımı ve diğer tüm fotoğraf editörleri için bir referans olmuştur.

Elements, Photoshop CC’ye göre biraz soyulmuş bir alternatif ve Adobe, Windows 10, 8, 7 ve Vista sürümlerini zaten piyasaya sürdü.

Photoshop Elements, fotoğraf düzenlemede CC’den daha ekonomik ve basit bir uygulamadır. Elements yazılımı 99 $ ‘dan satılıyor ve CC’den farklı olarak aylık aboneliği yok.

Adobe, Photoshop Elements’ı CC’ye daha kullanıcı dostu bir alternatif olarak tasarlamıştır. Bu nedenle, yazılım, resimleri düzenlemek için öğreticiler ve şablonlar sağlayan bir Kılavuzlu mod içerir.

Fotoğrafçılar, uygulamanın daha temel düzenleme araçlarıyla hızlı düzeltme düzenlemeleri uygulayabileceğiniz Hızlı Düzenleme modunu da beğeneceklerdir.

Daha gelişmiş düzenleme için, yazılımın bir Uzman modu vardır. Element’in Uzman modu, görüntüler için 90’dan fazla yaratıcı filtre ve yazılımın tüm düzenleme araçları içerir.

Bu mod, bir dizi seçim aracı, ayar katmanları, maskeler, boya seçenekleri, objektif bozulma düzeltme seçeneği, bir klonlama aracı, vektör grafik araçları ve daha fazlasını içerir.

Bu yeterli değilse, yazılım aynı zamanda görüntüleri düzenlemek, gelişmiş görüntü arama seçenekleri, yeni rehberli efektler, yeni dinamik slayt gösterileri ve fotoğrafları birleştirmek için kullanılan bir panorama aracı için Elements Organizer’da da bulunur.

Öyleyse, Photoshop Elements kesinlikle 2019’da olması gereken resim editörlerinden biridir.


4. Corel PaintShop Pro (önerilir)

2019 için PC fotoğraf düzenleme araçları 5

Corel PaintShop Pro, tüm fethedilmiş Photoshop için en iyi alternatif resim editörlerinden biridir.

Bu, çok sayıda yaratıcı filtre, gelişmiş düzenleme seçenekleri ve grafik tasarım araçları sunan en kullanıcı dostu resim editörleri arasındadır.

Windows 10/8/7 için standart PaintShop Pro 79,99 $ ‘da satılıyor, ancak aynı zamanda RAW fotoğraf düzenleme için Painter Essentials 5, Perfectly Clear 3 SE ve Corel Aftershot 3 içeren 99,99 $ değerinde bir PaintShop Ultimate da bulunuyor.

PaintShop Pro, çoğu fotoğrafçının enstantanelerini düzenlemesi için mutlaka ihtiyaç duyacağı tüm araçlara sahiptir. Görüntüleri, kalbinizin içeriğine göre düzenleyebileceğiniz yaklaşık 86 yaratıcı filtre içerir.

Uygulama, vintage efektler, dereceli filtre seçeneği, nesneler için çeşitli seçim araçları, Solma Düzeltme aracı, lens düzeltme düzeltmeleri, klonlama aracı, fotoğraf düzenleyici ve daha fazlası için bir Retro Laboratuvarı sunar.

2019 için PC fotoğraf düzenleme araçları 6

  • 360 derece düzenleme
  • Geliştirilmiş performans
  • Kullanıcı dostu

Grafik tasarım, fırçalar ve çizim araçları bol seçebileceğiniz her baskılar metni birleştirmek ve katmanların kullanılması.

Bir ekran görüntüsü aracı, metin ön ayarları, çift monitör modu ve coğrafi etiketleme desteği, Photoshop’ta edinmediğiniz PaintShop özelliklerinden birkaçıdır.

PaintShop Pro’daki yenilikleri merak ediyorsanız, Painter Essentials 5, Ultimate sürümüne yeni bir özelliktir. PaintShop Pro’da ayrıca 30 yeni fırça, 75 dahafazla gradyan ve doku, Hızlı Özelleştirme araç çubuğu ve önceden tanımlanmış renk paletleri bulunur.

Sürüm aynı zamanda daha hızlı başlatma sürelerine ve X9’dan daha kapsamlı UI özelleştirme seçeneklerine sahiptir.

2019 için PC fotoğraf düzenleme araçları 7

 

 


5. Serif Affinity Fotoğraf 5

 

Affinity Fotoğraf, Windows 10/8/7 / Vista için en heyecan verici yeni resim editörlerinden biridir. Mac’te de bulunmasına rağmen, bu düzenleyici yalnızca Windows’ta yaklaşık bir yıldır.

Yani bu dikkat çekmeye değer yeni bir fotoğraf editörüdür. Affinity Fotoğraf ayrıca Photoshop ve PaintShop Pro ile karşılaştırıldığında göreceli pazarlık olan 50 $ ‘da mevcuttur.

 

Affinity Photo 5, düzenleme için birçok gelişmiş araca sahip olan fotoğraflar için ciddi bir settir. Yazılım, özelleştirilebilir 57 filtre efekti içerir ve bunlar için tam çözünürlüklü gerçek zamanlı önizlemeler sunar.

Bu, ayarların, katman maskelerinin, katman efektlerinin ve katman grubu araçlarının içerdiği görüntüleri birleştirmek için en iyi resim editörlerinden biridir.

Affinity Photo 5, yerleşik bir RAW işlemci içerdiğinden RAW görüntülerin işlenmesi için de iyi bir özelliktir.

Ek olarak, AP 5, Liquefy, 120’den fazla fırça ve düzenleme makrosu kaydetmek için bir makro aracı içeren eksiksiz bir rötuşlama araçları setine sahiptir. Bu yazılım eksik tek şey bir fotoğraf organizatörü.

 


6. Capture One Pro 10

2019 için PC fotoğraf düzenleme araçları 8

Capture One Pro 10, profesyonel fotoğrafçılar için daha fazla tasarlanmış fotoğraf düzenleme yazılımıdır.

Yazılım, en iyi RAW işleme motoruna sahiptir ve bazı kamera modelleri için bağlı çekimi destekler.

Yazılımla harika görüntüler elde edebilirsiniz. Ayrıca Sony kameralar için alternatif bir 50 dolarlık Capture One Pro 10 uygulaması var.

Yazılım, Windows 10/8/7 ile uyumlu ve en az 8 GB RAM ve 10 GB sabit disk alanı gerektirir.

Capture One Pro 10, bazı fotoğrafçılar için biraz zor olabilir, ancak 2019’da çok sayıda RAW görüntü işleme ve bağlı anlık görüntüleri yakalama ihtiyacı duyan herkes için mükemmel bir seçimdir.

Yazılım, birçok RAW görüntü formatını destekler ve RAW işleme için kapsamlı kontroller sağlar.

Resimlerdeki renk tonunu, doygunluğu, açıklığı ve parlaklığı ayarlamak için gelişmiş renk dengesi ve renk düzenleyici araçları içerir.

Gerçekten Capture One Pro 10’u alternatif fotoğraf editörlerinden ayıran şey, dizüstü bilgisayara bağlı bir kamerayla fotoğraf çekebilmeniz için bağlı çekimi desteklemesidir.

Yazılım ayrıca, büyük fotoğraf kitaplıklarını düzenlemek için mükemmel resim kataloglama seçenekleri içerir.


7. Adobe Photoshop Express

2019 için PC fotoğraf düzenleme araçları 9

Photoshop Express, Windows 10 ve 8 telefon, iOS ve Android platformları için Adobe Photoshop uygulamasıdır.

Bu uygulamanın Elements’ten daha az düzenleme aracı olmasına rağmen, 2019’da anlık görüntüleri düzenlemesi gereken mobil fotoğrafçılar için hızlı ve kolay bir resim düzenleyicidir.

Photoshop Express ücretsiz olarak kullanılabilir ve bu web sitesindeki Uygulamayı al’ı tıklatarak mobil veya masaüstünüze ekleyebilirsiniz.

Photoshop Express, fotoğrafçılar için daha gerekli olan düzenleme araçlarının çoğunu içerir.

App Kırpma ve DöndürmeYeniden BoyutlandırmaPozlamaKırmızı GözDoygunlukBeyaz DengesiYumuşak OdakKeskinleştir ve Dolgu Işığı düzenleme araçları sağlar.

Uygulamanın Otomatik düzeltme ve geliştirme seçeneği fotoğrafların kontrast ve pozlama için kullanışlı bir hızlı düzeltme sağlar.

Ayrıca, 15 kare ve 15’ten fazla efekt seçebilirsiniz; Adobe Looks Pack ayrıca uygulama için filtre sayısını da artırır.

Express’te düzenlemeyi tamamladığınızda, fotoğrafları Twitter, Flickr, Instagram’da, e-postalarda paylaşmayı veya CC Kitaplığına kaydetmeyi seçebilirsiniz.

2019 için PC fotoğraf düzenleme araçları 10


8. Picture Perfect

Picture Perfect, Windows 10 ve 8 mobil platformlar ve Android cihazlar için bir diğer yüksek puanlı resim düzenleme uygulamasıdır.

Uygulamanın Aviary fotoğraf düzenleme platformuna dayanmaktadır ve basit ve eğlenceli bir resim editörüdür. Picture Perfect de serbestçe kullanılabilir ve bu web sayfasından telefonunuza ekleyebilirsiniz.

Picture Perfect, resimleri düzenlemek için iyi bir araç seti sağlar. Kırpma, renk dengesi, döndürme, düzeltme, keskinleştirme veya bulanıklaştırma, doygunluğu ayarlama, kontrastı düzenleme vb. İçin olağan araçları içerir.

Bu uygulama aynı zamanda görüntüler için efektlerin makul bir seçimini içerir.

Picture Perfect ile ilgili diğer iyi bir şey, uygulama içinden anlık görüntüleri yakalayıp bunları düzenleyebilmenizdir. Bu yüzden hareket halindeyken fotoğraf çekmek ve düzenlemek için harika bir uygulama.

 


9. GIMP

2019 için PC fotoğraf düzenleme araçları 10

GIMP, Adobe Photoshop’a alternatif olarak en iyi açık kaynaklı yazılım olarak karşımıza çıkmaktadır. Kullanılacak en basit resim editörü değil, ama GIMP Photoshop’taki birçok gelişmiş düzenleme aracına sahip.

Bu, Windows (XP-10), Linux ve Mac OS X ile uyumlu çok platformlu bir fotoğraf editörüdür. Yazılımın yükleyicisini Windows’a kaydetmek için bu web sitesindeki Download GIMP 2.8.22 düğmesine basın.

GIMP düzenleyicisini açarken, resim düzenleme için seçim, boya ve çizim, renk ve dönüştürme araçlarını içeren eksiksiz bir araç setine sahipsiniz.

Yazılım, tonu, doygunluğu, renk dengesini, kontrastı, eşiği vb. Ayarlamak için dokuz renk aracı içerir. .

Uygulama tamamen katmanları destekler, böylece resimlerinizi çeşitli şekillerde birleştirebilirsiniz. GIMP ayrıca, yazılıma daha da fazla araç ve seçenek ekleyen geniş bir eklenti deposuna sahiptir.


Bunlar, 2019’da kontrol edilebilecek en iyi fotoğraf editörlerinden sekiz tanesi. Elements ve PaintShop Pro, filtre efektleri için muhtemelen en iyisidir.

Ancak, Capture One Pro 10, RAW işleme ve fotoğraf düzenleme için idealdir.

Affinity Pro, görüntüleri birleştirmek için en iyi katmanlama araçlarından bazılarına sahiptir, ancak bir fotoğraf düzenleyici içermez. Bu nedenle düzenleme gereksinimlerinize en uygun yazılımı seçin.

Düzenleme ihtiyaçlarınızdan bahsetmişken, piyasada birçok özel fotoğraf düzenleme aracı bulunmaktadır. Bazıları düşük kaliteli bilgisayarlar ve çok basit düzenleme ihtiyaçları için mükemmel olan çok hafiftir.

Yukarıda listelenen yazılım çözümlerinin çoğu gibi diğer araçlar, profesyoneller için uygun gelişmiş düzenleme seçenekleri sunar.