İnternetinizi Korumak İçin En İyi Güvenlik Cihazı ancak ek bir güvenlik katmanı istiyorsanız, eviniz için ekstra bir güvenlik duvarı aygıtıyla ilgilenebilirsiniz.

İnternet bol miktarda bilgi sunmasına rağmen, birçok kullanıcı çevrimiçi güvenliği konusunda endişe duymaktadır.

Çoğu yönlendirici sağlam güvenlik duvarı koruması sunar.

Ev kullanıcıları için güvenlik duvarı cihazı nedir?

Bitdefender Box 2 (önerilir)

İnternetinizi Korumak İçin En İyi Güvenlik Cihazı

Bitdefender BOX 2, tüm IoT cihazlarınızı kötü amaçlı yazılım saldırılarına karşı koruyacak güçlü bir Wi-Fi güvenlik aracıdır.

Bu siber güvenlik merkezi, önceki Bitdefender BOX’a dayanarak, çift Gigabit Ethernet desteği, gelişmiş Wi-Fi gücü, gelişmiş makine öğrenme algoritmaları, ayrıca gelişmiş saldırı ve önleme sistemleri gibi gelişmiş özellikler ekledi.

Bitdefender BOX 2’nin temel özellikleri şunlardır:

  • Tek bir mobil uygulama üzerinden Ev Ağınızdaki tüm cihazların yönetimi.İnternetinizi Korumak İçin En İyi Güvenlik Cihazı
  • Çocuklarınızın çevrimiçi etkinliklerini izlemek ve ekran zamanını yönetmek için ebeveyn kontrolleri.
  • Ev Ağınızla tam uyumlu.
  • Maksimum İnternet Hızı.

Bitdefender Kutusu

Bu güvenlik duvarı Bitdefender güvenlik şirketinden gelir ve ağınızdaki tüm akıllı cihazları koruyabilir.

Bu cihaz, ağınıza maksimum güvenlik sağlamak için donanım, yazılım ve bulutu birleştirir.

Akıllı cihazlarınızın genellikle bir virüsten koruma yazılımı yoktur. Bitdefender Box’ın onları çevrimiçi tehditlerden koruyabildiğini duymaktan memnuniyet duyarsınız.

Bitdefender’a göre, bu cihaz nereye giderseniz gidin mobil cihazınıza koruma sağlar.

Herkese açık bir Wi-Fi veya mobil ağ kullansanız bile, bu cihaz Özel Hat özelliği ve güvenli bir VPN sayesinde mobil cihazlarınızı korumalı tutmalıdır.

Cihaz sürekli olarak güvenlik kusurlarını tarar. Ayrıca gizli arka kapıları, güvenli olmayan bağlantı noktalarını, zayıf parolaları veya kötü şifrelenmiş bağlantıları arar.

Cihaz bir güvenlik açığı bulduktan sonra, çevrimiçi veritabanı ile ilgili bilgileri karşılaştırır. Size sorunun nasıl çözüleceğine dair bir rapor gönderir. Bitdefender, bulutta güvenli olmayan URL’lerin bir listesini tutar ve belirli bir web sitesine her erişmeye çalıştığınızda Bitdefender BOX erişmeye çalıştığınız URL’nin güvenli olup olmadığını kontrol eder.

Cihaz ayrıca ağ cihazlarınız üzerinde ekstra kontrole sahip olmanızı sağlar. Bitdefender BOX uygulaması sayesinde, devam eden etkinlikleri görebilir ve cihazlarınızı uzaktan yönetebilirsiniz.

Ayrıca, cihazlarınızı bulabilir, veri dolaşımı sınırlarını ayarlayabilir veya güvenlik açıklarını tespit edebilirsiniz. Cihaz ayrıca herhangi bir masaüstü veya mobil platforma yükleyebileceğiniz Bitdefender Total Security yazılımı ile birlikte gelir.

Yazılım, ağınızdaki tüm cihazlar için çalışan bir yıllık ücretsiz abonelikle birlikte gelir.

Bu cihazın kullanımı kolaydır. 100 Mbps bant genişliği ile 802.11 b / g / n  Wi-Fi bağlantısı sunar. Bitdefender BOX yönlendiricinizle çalışır, ancak bağımsız bir yönlendirici olarak da kullanabilirsiniz.

Aygıtta, Bitdefender BOX’u bir AC güç adaptörüne veya yönlendiriciniz deki bir USB bağlantı noktasına bağlamak için bağlantı noktası vardır. Ayrıca, tek bir LAN ve WAN portu da mevcuttur.

Bitdefender BOX, ekstra bir yapılandırma gerektirmeden ev ağınıza mükemmel koruma sağlar.

Ananabox Pro

Ev İnternetinizi Korumak İçin En İyi Güvenlik Duvarı Cihazı 3

İnternetinizi korumak için güvenlik cihazı arıyorsanız, kesinlikle Anonabox Pro’yu göz önünde bulundurmalısınız. Bu cihaz, çevrimiçi gizliliğinizi koruyacak gömülü Tor Client ile birlikte gelir.

Ayrıca, .onion barındırma desteği de vardır. Cihazda bir WAN ve bir LAN 1Gbps ile USB 2.0 bağlantı noktası bulunur.

Desteklenen protokollerle ilgili olarak, cihaz Statik IP, DHCP, DHCPv6, PPP, PPPoE, PPTP, 6in4, 6to4, OpenVPN, Tor ve QoS’yi destekler. Anonabox Pro ayrıca kablosuz bağlantıyı da destekler ve 300 Mbps’ye kadar hız sunar.

Cihaz, Erişim Noktası (AP), Menzil Genişletici ve Wi-Fi gibi çeşitli modları destekler. Kablosuz güvenlik ile ilgili olarak, cihaz 64/128 bit WEP, WPA-PSK / WPA2-PSK ve Kablosuz MAC Filtreleme sunar.

Ayrıca yapılandırılabilir güvenlik duvarı ve Hizmet Reddi koruması da vardır. Cihaz ayrıca sanal sunucuyu, port tetiklemeyi ve DMZ’yi destekler.

Uyumluluk ile ilgili olarak, cihaz çoğu mobil ve masaüstü işletim sistemiyle tamamen uyumludur.

Bu cihaz dosya paylaşımı için mükemmeldir. HideMyAss ve VyprVPN desteği ile gizliliğiniz korunacaktır. Cihaz kurulum veya konfigürasyon gerektirmez, bu nedenle kutudan çıkar çıkmaz çalışmalıdır.

Anonabox Pro, çevrimiçi gizliliğinizi veya sadece ev ağınızı korumak istiyorsanız harika bir güvenlik duvarı cihazıdır.

Ubiquiti Unifi Güvenlik Ağ Geçidi

Ev İnternetinizi Korumak İçin En İyi Güvenlik Duvarı Cihazı 4

İnternetinizi korumak için güvenlik cihazı Ubiquiti Unifi Güvenlik Ağ Geçidi’dir. Bu aygıtın üç adet 1Gpbs Ethernet bağlantı noktası vardır ve yapılandırma için komut satırı arabirimini kullanır.

UniFi Controller yazılımı ile entegrasyon vardır, böylece ağınızı basit ve merkezi bir arayüzle kolayca yönetebilirsiniz.

Gelince güvenlik, cihaz güçlü sunmaktadır firewall kötü niyetli kullanıcılardan ağınızı ve verilerinizi korur.

Buna ek olarak, Ubiquiti Unifi Güvenlik Ağ Geçidi’nin de VLAN desteği vardır, böylece birkaç dakika içinde kolayca sanal bir ağ oluşturabilirsiniz.

Gizliliğinizi korumak için cihaz, verilerinizi kötü niyetli kullanıcılardan koruyan bir siteden siteye VPN sunar.

Ses ve video trafiğine atanmış bir QoS özelliği de vardır. Böylece her zaman gecikmesiz akışın keyfini çıkarabilirsiniz.

Genel olarak, Ubiquiti Unifi Güvenlik Ağ Geçidi harika bir güvenlik duvarı cihazıdır, ancak temel kullanıcıların aygıtı komut satırı arabirimini kullanarak yapılandırma konusunda sorunları olabilir.

İnternetinizi Korumak İçin Güvenlik Cihazı Netgear ProSAFE FVS318GEv İnternetinizi Korumak İçin En İyi Güvenlik Duvarı Cihazı 5

Netgear ağ cihazları ile ünlüdür. Bugün size bu şirketten harika bir güvenlik duvarı cihazı göstermek istiyoruz. Bu 8 bağlantı noktalı bir güvenlik duvarıdır ve eviniz veya şirketiniz için kullanabilirsiniz.

Durumsal Paket Denetimi, Ağ Adresi Çevirisi, AES ve 3DES Şifreleme ve Hizmet Reddi (DoS) koruması sunar.

Gizliliğinizle ilgili endişeleriniz varsa, bu cihazın VPN’yi desteklediğini duymaktan memnuniyet duyarsınız, böylece gizliliğinizi kolayca koruyabilirsiniz.

Cihazda kablo veya DSL bağlantılarını tamamen destekleyen 1Gbps Ethernet WAN bağlantı noktası vardır.

Bu cihazın kullanımı kolaydır ve ISS’nize kolaylıkla bağlanır. Konfigürasyona gelince, cihaz kullanımı kolay web tabanlı arayüz kullanır.

Netgear ProSAFE FVS318G, DMZ arayüzü ve IPv6 desteği sunuyor, ancak maalesef kablosuz için destek yok . Cihaz IPsec VPN’nin yanı sıra L2TP ve PPTP Sunucusunu da destekler.

VPN kullanıcı kimlik doğrulamasına gelince, Active Directory, LDAP, Yarıçap, WIKID, MIAS, NT Etki Alanı ve Yerel Kullanıcı Veritabanı vardır. WAN modlarıyla ilgili olarak, cihaz NAT ve klasik yönlendirmeyi destekler.

ISS adresi ataması açısından DHCP, Statik IP Ataması, PPPoE ve PPTP desteği vardır. Statik, Dinamik, RIPv1 ve RIPv2 dahil olmak üzere birkaç DHCP modunun mevcut olduğunu belirtmeliyiz.

Son olarak, ağ trafiğinize öncelik verebilmeniz için bir QoS hizmeti vardır.

Netgear ProSAFE FVS318G, ağınız için harika bir güvenlik duvarı cihazıdır. Ancak 8 bağlantı noktasıyla bu cihazın daha büyük veya daha küçük ofisler için daha uygun olduğu görülmektedir.

Eviniz için birçok harika güvenlik duvarı cihazı vardır. Bazıları kullanımı oldukça basitken, diğerleri daha karmaşık ve iş ortamları için daha uygun olabilir.

Ev ağınızın güvenliğini artırmak istiyorsanız, listemizden herhangi bir cihazı denemekten çekinmeyin ve yorumlar bölümünde ne düşündüğünüzü bize bildirin.