tiktok hesabım çalındı
tiktok hesabım çalındı

Çalınan Tiktok hesabı nasıl kurtarılır? Tiktok hesabım çalındığında ne yapabilirim? Tiktok hesabım ele geçirildi nasıl kurtarabilirim?

TikTok, sosyal medya dünyasının en büyüklerindendir ve 800 milyon aktif küresel kullanıcıya sahiptir. Şu anda dünyanın en değerli start-up’ı.

TikTok’un kurulduğu günden bu yana aldığı kullanıcı sayısı ve ilgi ile, kullanıcıları zaman zaman bilgisayar korsanlığının kurbanı olmaya mahkum bırakıyor.

Şimdi TikTok hesabınız hacklendi mi? Hesabınızın saldırıya uğradığı ve bu durumda ne yapmanız gerektiğiyle ilgili sorularınıza yanıtlar içeriyor.

Aslında bu kılavuz, hesabınız saldırıya uğradığında neler olacağı ve bilgilerinizi korumak. Bir daha olmasını önlemek için atmanız gereken adımlar konusunda size yol gösterecektir.

TikTok Hesabınız Hacklenirse Ne Yapmalısınız?

TikTok hesabınız e-posta adresinize bağlı olduğundan, birisinin yeni bir bilgisayardan veya cihazdan hesabınıza giriş yaptığını fark ettiklerinde TikTok’tan bir e-posta alacaksınız.

İlk olarak tanımadığınız bir cihazdan hesabınıza giriş yapıldığına dair bir bildirim alırsanız, hemen TikTok uygulamanıza gidip ayarlarınızı kontrol ettiğinizden emin olun.

tiktok çalındı
tiktok çalındı

Aşağıdaki değişikliklerden herhangi birini fark ettiğimizde hesabımız saldırıya uğramış demektir:

Şifre değişiklikleri.

Bu değişiklikleri tanımıyorsanız veya kişisel olarak yapmadıysanız, hesabınızı korumaya başlamak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

Uygulamanızın sağ üst köşesindeki üç noktayı tıklayın.

Şifrenizi sıfırlamayı seçin telefon numaranızı ekleyerek İki Faktörlü Kimlik Doğrulamayı ayarlayın.

Hesabınızda oturum açmış tüm şüpheli cihazları kaldırın.

TikTok Parolanız/Kullanıcı Adınız Değişirse?

Parolanız veya kullanıcı adınız gibi kişisel bilgilerinizin değiştirildiğini ve bu değişiklikleri kendiniz yetkilendirmediğiniz veya başlatmadığınızı fark ederseniz. Büyük olasılıkla parolanız ele geçirilmiştir.

Kullanıcı adınız veya şifreniz bile değiştiyse, artık hesabınıza giremeyebilirsiniz. Çalınan Tiktok hesabı nasıl kurtarılır?

TikTok’tan farklı bir cihazda şüpheli bir giriş yapıldığını bildiren bir e-posta aldıysanız, bu e-postada şifrenizi değiştirmek için bir bağlantı olacaktır.

Bu e-postayı almadıysanız ancak bu değişiklikleri fark ettiyseniz, şunları yapabilirsiniz:

Hesap oturum açma sayfanıza gidin.

Kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin.

Şifremi unuttum‘u seçin, şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı size e-posta ile gönderilecektir.

Buradan TikTok, şifrenizi değiştirmeniz için size bir bağlantı içeren bir e-posta gönderecektir.

Bu noktadan sonra kolayca tahmin edilemeyecek yeni bir şifre seçmek ve eğer henüz yapmadıysanız İki Faktörlü Kimlik Doğrulama kurmak akıllıca olacaktır.