TikTok Profiline Link (Bağlantı) Ekleme

Bu yazımızda TikTok profiline link (bağlantı) ekleme ile ilgili detaylı bilgi vereceğiz.

TikTok hesabınızda biyografinize bir link (bağlantı) eklemek için en az 1.000 takipçiniz olması gerekiyor. Ayrıca bir işletme hesabına ihtiyacınız olacak.

Biyografinize link (bağlantı) eklemek, web sitenizi tanıtmanıza veya ürünlerinizi satmanıza yardımcı olabilir.

TikTok‘ta işletme hesabı oluşturmak ücretsizdir. Ve ayrıca, kişisel hesabınız ve işletme hesabınız arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz.

İşletmenizi tanıtmamak için sosyal medya kullanıyorsanız, TikTok, kullanmak isteyeceğiniz sosyal medya uygulamalardan biridir.

TikTok hesabınızdaki biyografinize bir link (bağlantı) eklemek, insanların, işletmeniz hakkında daha fazla bilgi edinmelerini sağlar Ayrıca, insanları ürün satın almaya yönlendirmenin en iyi yollarından biridir.

Ancak TikTok profilinizin biyografisine bir link (bağlantı) eklemek için, hesabınızın en az 1.000 takipçisinin olması gerekir. Ayrıca, biyografinize bir bağlantı eklemek için bir işletme hesabınızın olması gerekir.

İşte, işletme hesabına geçiş yapmak ve TikTok biyografinize link (bağlantı) eklemek için yapmanız gerekenler!

TikTok Biyografi Linki (Bağlantısı) Nedir?

Biyografi linki (bağlantısı), profilinizi görüntüleyen TikTok kullanıcılarını harici bir web sitesini görüntülemek için yönlendiren bir işlevdir.

Ekleyeceğiniz link (bağlantı) bir Twitter hesabı, bir YouTube kanalı, kişisel web siteniz veya seçtiğiniz başka bir web sitesi olabilir.

TikTok Profiline Link (Bağlantı) Ekleme

Neden bir TikTok Biyografisi Oluşturmalısınız?

Bir TikTok biyografisi, diğer platformlardaki sayfalarınızı ya da hesaplarınızı paylaşmanızı sağlar. Ayrıca, ziyaretçilerin hakkınızda daha fazla bilgi edinmesine olanak sağlamak için kullanışlıdır.

TikTok, yerelde ve dünya genelinde daha genç nüfusa ulaşmak için güçlü bir pazarlama aracıdır. Ayrıca potansiyel ortaklarınızın sizinle nasıl iletişim kuracakları konusunda doğru bir şekilde yönlendirildiği önemli bir mecra.

TikTok Hesabınızdaki Biyografinize Link (Bağlantı) Ekleme

TikTok profilinizin biyografisine bir link (bağlantı) eklemek için öncelikle bir işletme hesabınızın olması gerekir. Ayrıca hesabınızın en az 1.000 takipçisinin olması gerekiyor.

TikTok İşletme Hesabına Geçiş Yapma

Bireysel bir hesaptan bir işletme hesabına geçiş ücretsizdir. Ve isterseniz, bu hesap ile kişisel hesap arasında geçiş yapabilirsiniz. Ancak ticari hesapların, ticari kullanım için lisanslanmamış videolarda müzik veya şarkı çalma yetenekleri sınırlıdır.

  • Öncelikle TikTok uygulamasını açın ve ekranın sağ alt kısmındaki Profil simgesine dokunun.
  • Daha sonra, sağ üst köşede yer alan ≡ (üç çizgi) simgesine dokunun.

TikTok Profiline Link (Bağlantı) Ekleme

  • Açılan Ayarlar ve Gizlilik (Settings and Privacy) sayfasında Hesabı yönet (Manage account) menüsüne dokunun.

TikTok Profiline Link (Bağlantı) Ekleme

  • Daha sonra, gelen ekranda İşletme Hesabına Geç (Switch to Business Account) menüsüne dokunun.

TikTok Profiline Link (Bağlantı) Ekleme

İşletme hesabına geçiş ile birlikte, size sunulanları özetleyen bir sayfaya yönlendirileceksiniz. İleri (Next) butonuna dokunun. Ardından, sonraki sayfada işletmenize uygun bir kategori seçin ve tekrar İleri (Next) butonuna dokunun.

Daha sonra, Profil sayfanıza gidin. Profili düzenle (Edit profile) menüsüne dokunun ve biyografinize link (bağlantı) eklemek için Web Sitesi (Website) menüsüne dokunun.

TikTok Biyografisine Link (Bağlantı) Ekleme

Kişisel hesabınızı işletme hesabına dönüştürdükten sonra artık istediğiniz linki (bağlantıyı) TikTok biyografinize ekleyebilirsiniz.

  • TikTok ana sayfasında sağ alt köşede yer alan profil simgesine dokunun.
  • Daha sonra Profili düzenle (Edit profile) menüsüne dokunun. Ardından, Web sitesi (Website) seçeneğine dokunun. Tanıtmak ve ziyaretçilerinizi yönlendirmek istediğiniz bir sitenin, hesabın ya da video paylaşım kanalının linkini ekleyin. Bu seçeneği görmüyorsanız, kişisel hesabınızı, yukarıda ayrıntılarıyla açıkladığımız şekilde, bir işletme hesabına çevirmeniz gerekir.

TikTok Profiline Link (Bağlantı) Ekleme

Bu yazımızda TikTok profiline link (bağlantı) ekleme ile ilgili detaylı bilgi verdik.

En güncel teknoloji konuları ile ilgili teknik destek ve çözüm içeren videolar için Teknodestek YouTube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

Ayrıca, yorumlar bölümünden, web sitemizde hangi konularla ilgili içerikler görmek istediğinizi iletebilirsiniz. Hangi teknik konularda arama motorlarında daha çok arama yaptığınızı belirtebilrisiniz. Böylece sitemizin içeriğinin daha alakalı ve zengin olmasına katkı sunabilirsiniz.

Hazıladığımız içerikleri beğeniyorsanız, bu içeriklerin daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için, yazılarımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Ve böylece daha çok kişinin bu içeriklerden istifade etmesine yardımcı olabilirsiniz.