AYANEO El Konsolu, Ryzen 6000 Serisini Kullanabilir. Son dönemde geleneksel işletim sistemi üzerinde çalışan bir mini PC. Kıvamındaki taşınabilir konsolların sayısı hızla artıyor.

Ayrıca AYANEO Steam Deck ile el konsolları daha fazla ön plana çıkarken farklı markalar da sürekli yeni ürün geliştiriyor.

maxresdefault 2

 

Windows ve tabanlı el konsolu alanında iddialı bir giriş yapan AYANEO, AMD Ryzen 6000 serisinden güç alabilir.

Özellikle ve Steam Deck el konsolunun tanıtılması ile bu alanda şirketler hareketlendi. Özellikle de Windows ya da Linux tabanlı. Mini PC gibi kullanılabilen taşınabilir konsollar. Birçok farklı model ile duyurulmaya başladı.

AYANEO, Türkiye pazarında pek ses getiremese de bu yıl içerisinde 2 farklı taşınabilir konsol çıkardı. Şirket, bu konsollarda AMD Ryzen 4000 APU serisini. 16 GB LPDDR4x RAM, WiFi 6 ve 1 TB SSD gibi özellikleri Windows 10 işletim sistemi ile sunmuştu.

11858 teknik destek

Taşınabilir konsollar alanında en çok dikkat çeken model ise Steam Deck oluyor. Steam Deck, Zen 2 çekirdekli ve Navi grafik birimli bir AMD yongası ile birlikte gelecek. Ayrıca cihaz, 16 GB LPDDR5, 512 GB SSD, WiFi 5 gibi ek özellikler sunacak. İşletim sistemi olarak ise Linux tabanlı Steam OS 3.0 sunuluyor.

AYA Neo ryzen konsol kapak
AYANEO ve tarafına bakıldığında ise şirketin 2022 yılına kadar AYANEO Next isimli. Yeni bir konsol tanıtması bekleniyor Tanıtılacak olan konsol yeni nesil performanslı AMD yongalarını kullanacak. Ancak tam olarak hangi modelin kullanılacağı paylaşılmadı.

ayrıca İnternette paylaşılan bilgilere göre, Ryzen 6000U serisi kullanılabilir AMD’nin deyakında Zen 3+ 6 nm APU’ları tanıtması bekleniyor. Ayrıca Yeni grafik birimi ile birlikte AYANEO Next. Steam Deck ile ciddi bir rekabete girebilecek ve güçte gözüküyor.