Ana Sayfa Destek Apple’ın Yeni Akıllı Saati Apple Watch Series 2 (İkinci Nesil) Özellikleri ve...

Apple’ın Yeni Akıllı Saati Apple Watch Series 2 (İkinci Nesil) Özellikleri ve Fiyatı

0

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği görkemli lansmanda kullanıcıların beğenisine sunduğu yeni iPhone 7 serisiyle tüm dünyayı kasıp kavuran Apple, bu lansmanda aynı zamanda yeni akıllı saati Apple Watch İkinci Nesil’i de tanıttı.

Apple Watch 2, her ne kadar iPhone 7’lerin gölgesinde kalsa da, saat üzerinde yapılan teknik ve tasarımsal değişiklikler oldukça ilgi çekeceğe benziyor. Çift çekirdekli işlemci ve seramik kasa tasarımı eklenen yeni nesil Apple Watch hakkında, Apple CEO’su Tim Cook, Apple Watch 2 ile dünyanın en fazla satan akıllı saat üreticisi olmayı hedeflediklerini açıkladı.

apple-watch2-2

Çift çekirdekli işlemci ile güçlendiği kesin olan, kasa tasarımı anlamında çok fazla bir farklılık içermese de seramik kasa tasarımı ile nasıl görüneceği merak edilen Apple’ın yeni akıllı saatini sizler için inceledik.

Yeni Apple Watch’ın 38mm ve 42mm çapta olmak üzere 2 farklı boyutta modeli bulunuyor.

38mm çaptaki modelin ekran çözünürlüğü 340×272 piksel, ppi değeri 290 iken, 42mm çaptaki modelin ekran çözünürlüğü ise 390×312 piksel ve ppi değeri ise 301. Her iki modelin ekran parlaklığı tıpkı iPhone 7 serilerinde olduğu gibi %25 artırılmış durumda. Ancak bu durum, batarya performansları da iyileştirildiği için pil konusunda sorun yaratmıyor.

apple-watch2-3

Apple’ın bu yıl bir çok ürününde ilk kez kullanılan IP67 sertifikası, yeni nesil Apple Watch’larda da bulunuyor ve ürünler 50 metre derinliğe kadar kendini su ve toza karşı koruyabiliyor. Saatlerin ortalama ağırlığı ise 29 gram ile 35 gram arasında değişiklik gösteriyor.

apple-watch2-4

Türkçe Siri desteğinin de yer aldığı yeni nesil Apple Watch ile telefonunuza gelen mesajları okuyabiliyor, gelen aramaları cevaplayabiliyor ve takvim kayıtlarınıza bakabiliyorsunuz. Sahip olduğu çift çekirdekli Apple S2 işlemcisi sayesinde önceki Apple Watch serisine nazaran %50 daha fazla performans sergileyebilen yeni nesil Apple Watch’ın Hermes ve Nike için geliştirilen 2 farklı özel serisi de bulunuyor.

apple-watch2-5

Tanıtım filminden anlaşıldığı üzere güçlü stereo hoparlörlere sahip olan yeni nesil Apple Watch’ın ülkemizdeki satış fiyatları ise model ve opsiyonlara göre 1399TL ile 4999TL arasında değişiyor.

apple-watch2-6

Kutusundan, Apple tarafından geliştirilen WatchOS 3 platfromu ile çıkan yeni nesil Apple Watch’da aynı zamanda dahili GPS çipi de yer alıyor. Üründeki bu yeni özelliğin ürüne, mükemmel yakın ve daha öncekilere göre daha stabil bir konumlandırma özelliği kattığını söyleyebiliriz. Metal, Seramik, Hermes ve Nike gibi ilginç tasarımları ile hem spor hem de klasik tarz severlere hitap edebilen yeni nesil Apple Watch’ların ulaşacağı satış grafiği ise bugünlerde en çok merak edilen konulardan diyebiliriz.

Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA