Turkcell gün geçtikçe özelliklerine özellik ve yeni uygulama yayınlamaya devam ediyor.

Günlük hayatımızda telefonumuzdaki internetimizi tablet ve bilgisayarlarımıza paylaşabilir telefonumuzdaki paket internetimizi ihtiyacımıza göre diğer tüm cihazlarımızda da kullanabiliriz.

Günümüz teknolojisinde geliştirilen akıllı telefonlar da internet paylaşımı yapabileceğimiz için cihazımızda yer alan hostpot , mobil erişim noktası ve benzeri başlıklar altından internetimizi diğer cihazlara paylaşabiliriz.

Geçtiğimiz zamanlarda turkcell mobil veri paylaşımının artık aylık olarak ücretli olacağını açıkladı. Bu durum kullanıcılarını oldukça tedirgin etmeye başlamıştı.

Tüm bunlar ile birlikte turkcell geliştirdiği uygulama ile hızlı giriş sistemi  üzerinden kullanıcı bilgisi ve güvenli internet paylaşımı kullanan kullanıcıların ücrete dahil edilmeyeceğini açıkladı.

15 ocak 2019 tarihinden itibaren turkcell hızlı giriş sistemi kullanıma başladı.Şimdi hep birlikte turkcell hızlı erişim uygulaması ile internetimizi bilgisayar,tablet ve diğer cihazlara nasıl paylaşırız inceleyelim.

Turkcell hızlı giriş ile birlikte internet paylaşımı için öncelik olarak yapmamız gereken mobil veri ve cihazımızın mobil erişim noktasını açık hale getirelim ve cihazımızı bu ağa bağlayalım.

Bağlantılarımızı kurduktan kıza bir süre sonra telefonumuza turkcell üzerinden güvenli internet paylaşımı için hızlı giriş bilgisini ve içerisinde adres linki barındıram bir sms geliyor.

R1 2

Gelen sms üzerindeki bağlantı linkine tıkladığımızda karşımıza hızlı giriş sayfamız açılıyor.

Bu ekranda telefon numaramızı yazarak giriş butonuna tıklayalım.

R2 1

Bu noktada bizleri iki farklı durum karşılayabilir. Bu alanda Eğer turkcell menü özellikli bir sım kartı kullanıyorsak karşımıza direk olarak hızlı giriş onay ekranı gelecektir. Açılan bu pencerede onay ekranına tıklamamız yeterli olacaktır.

Onaylama butonuna tıklamakta geç kalırsak ya da kullandığımız sım kartımızda turkcell menü özelliğimiz yoksa bu noktada telefonumuza bizler için tanımlanan giriş kodumuz gelecektir.

Gelen dört haneli bu kodu açılan penceredeki alana yazalım ve giriş işlemini onaylayalım.

R3 1

Tüm bu adımları takip edip doğru bir şekilde uyguladıysak artık 30 gün boyunca herhangi bir ücret ödemeden internetimizi istediğimiz tüm cihazlarla paylaşabilir ve kullanabiliriz.

Not olarak ekleyelim bu adımları her ay tekrarlamamız gerekecektir.