Başarı Elektronik'in Yeni Akıllı Telefonu 'Kaan A1' Özellikleri ve Fiyatı

Ülkemizde bir dönem, telefon pazarının en büyük itahalatçı firmalarından biri olan ‘Başarı Elektronik’, dünya devi markaların ülkemize şirket açmasıyla pazardaki rolünde değişikliğe gitmişti. Pazarda doğrudan kendi markasıyla yer almaya karar veren firma, geçtiğimiz yıl tanıttığı akıllı telefon serisi ‘Kaan’ı bu yıl da sürdürerek serinin en yeni ürünü ‘Kaan A1’i birkaç gün evvel gerçekleştirdiği lansman ile tüketicilerin beğenisine sundu. Ülkemizin en büyük mobil operatör şirketi ‘Turkcell’ ile yıllara dayanan güçlü bir çözüm ortaklığına sahip firma, yeni akıllı telefon serisi ‘Kaan A1’i de, tıpkı bir önceki ‘Kaan N1’ serisinde olduğu gibi ‘Turkcell’ mağazaları üzerinden tüketicilere oldukça avantajlı teklifler ile sunacak.
Başarı Elektronik'in Yeni Akıllı Telefonu 'Kaan A1' Özellikleri ve Fiyatı
‘Giriş seviyesi’ ürün segmentinde yer alan üründe ‘1280×720 piksel’ ‘HD’ çözünürlüğe sahip, ‘5.0 inç’ büyüklükte ‘IPS LCD’ ekran yer alıyor. ‘İnç’ başına düşen ‘piksel’ sayısı ‘294’ olan bu ekran, darbe ve çizilmelere karşı ‘Dragon Trail’ dayanıklılık sertifikası ile korunuyor. Ürünün ‘işlemci yonga setini’, genelde ‘giriş seviye’ cihazlarda gördüğümüz ‘1.3GHZ’ işlemci hızına sahip ‘Mediatek MT6737’ işlemci ve ‘Mali T720MP2’ grafik çipinden oluşturan firma, ‘giriş seviyesi’ diyebileceğimiz bu işlemci yonga setini ‘2GB RAM’ ile desteklemiş. İşletim sisteminin kullandığı alan çıkarıldığında kullanıcılara ’10GB’ depolama alanı sunabilen ürünün hafızası, istenildiği takdirde ‘mikro sd kart’ yardımıyla ’32GB’a kadar genişletilebiliyor.
kaan a1 2
‘HD’ çözünürlükte video kaydı yapabilen, ‘5MP’ çözünürlüklü ‘selfie’ kamerasına sahip olan ürünün ana kamerası ise saniyede ’30 resim’ karesinden ‘HD’ çözünürlükte video kaydı yapabiliyor. Olumsuz aydınlatma koşullarına karşı 1 adet ‘led flaş’ ile desteklenmiş durumda olan ürünün arka kamerası ’13MP’ çözünürlüğe sahip. ‘f/2.0’ diyafram açıklığına sahip olan arka kamera üzerinde aynı zamanda ‘otomatik odaklama’, ‘HDR’ ve ‘yüz tanıma sensörleri’ yer alıyor.
kaan a1 3
Tek parça ‘metal’ malzemeden üretilmiş oldukça şık bir tasarıma sahip olan ‘Kaan A1’, kutusundan, halihazırdaki en gelişmiş ‘Android’ sürümü olan ‘Andorid Nougat 7.1.1’ platformu ile çıkıyor. ‘2300MAH’ kapasiteye sahip ‘Li-Ion’ ile beslenen üründe pil değişimi ürünün arka kapağı tasarım sebebiyle sökülemediğinden bireysel olarak gerçekleştirilemiyor. Bağlanılabilirlik anlamında ‘Wireless 802.11 b/g/n’ ve ‘Buetooth 4.0’ kablosuz bağlantı sertifikaları yer alıyor. Bütün bunların yanısıra sahip olduğu dahili ‘CAT4’ modemi ile ‘4.5G’ teknolojisine tam uyumlu olan ürün, mobil veride ‘4.5G’ modda saniyede ‘300Mbps’ye varan indirme hızı ve saniyede ’50Mbps’ye varan yükleme hızı sunabiliyor.

‘Başarı Elektronik’ tarafından bu yıl akıılı telefon pazarında tüketicilere oldukça avantajlı fiyatlar ile sunulacak olan ‘Kaan A1’in toplam kasa ağırlığı ise ‘129 gram’. ‘Altın’, ‘Gümüş’ ve ‘Pembe’ renk seçeneklerine sahip olan ürün, geçtiğimiz günlerde ‘Turkcell’ mağazalarında 949₺ fiyat etiketiyle satışa sunulmuş durumda. Ayrıca ürünü, mevcut ‘Turkcell’ tarifelerinin üzerine ek ücret ile satın almak isteyen kullanıcılar, ilgili fiyat tekliflerine ‘Turkcell’ abone merkezleri üzerinden ulaşabiliyorlar.

kaan a1 4

‘Başarı Elektronik’in yeni akıllı telefonu ‘Kaan A1’i detaylı olarak incelemek isterseniz:

 

Ekran Özellikleri 294 ppi değerine sahip, 1280×720 piksel HD çözünürlüklü, 5.0 inç büyüklükte IPS LCD Ekran
  (Ekran/Kasa Oranı: %68.37)
İşlemci Yonga Seti Mediatek MT6737 + Mali T720MP2
Dahili Depolama 16GB Dahili Hafıza
Arttırılabilir Hafıza Mikro SD Kart Yardımı ile 32B’a Kadar
RAM 2GB
Kamera (Ön) f/2.0 odak uzaklığına sahip,HD video kaydı yapabilen 5MP çözünürlüklü ön kamera
                 (Arka) f/2.0 odak uzaklığına sahip, 30fps’de Full HD video kaydı yapabilen
  iki adet flaş ile desteklenmiş 13MP çözünürlüklü arka kamera
Kablosuz Bağlantı Wireless 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0
4.5G Teknolojisi Var (Dahili CAT4 Modem ile saniyede 150Mbps’ye varan indirme
                                                            saniyede 50Mbps’ye varan yükleme
İşletim Sistemi Başarı Elektronik Kulllanıcı arayüzü ile makyajlanmış Android Nougat 7.1.1
Ekstra Özellikler Parmak İzi Okuyucu Sensör (arka kapakta)
Pil Özellikleri 2300 MAH (Arka kapak sökülemediğinden pil değiştirilemiyor)
Renk Seçenekleri Altın, Gümüş, Pembe
Ağırlık 129 gram
Kasa Ölçüleri Boy: 143.8 mm, En: 70.1 mm, Kalınlık: 7.6mm