Teknoloji dünyasında gelişmeler oldukça umut verici olmaya başladı , geçtiğimiz yıllarda tanıtılan Cloud oyun platformları ile birlikte artık oyun dünyasına yeni bir yön verileceğini siz takipçilerimiz ile paylaşmıştık ve bu platformların detaylı incelemelerini , tanıtımlarını , bünyesinde barındırdığı oyunlardan bahsetmiştik . Fakat bu sefer ki makalemiz Windows‘un uzun süredir üzerine çalıştığı ve artık hayata geçirdiği projesi olan Cloud PC .

Windows-365-Cloud-PC-scaled.jpg (2560×1403)

Cloud PC Nedir ?

Cloud PC , tamamen Windows‘un sunucularına bağlı olarak kullanıcılara sunulan ücretli bir bulut sistem. Bu bulut sistem üzerinden aylık/yıllık abonelik modelinize göre değişen Windows‘un belirlediği donanım özelliklerine sahip olan ve sadece üyeliğiniz boyunca sizin kullanımınıza açık olan bir sanal PC. Bu sistemin en güzel tarafı istediğiniz her yerden mobil cihazlarınızdan bile kullanabilme imkanı sunması. Ya da bir Mac kullanıcısıysanız ve ikinci bir Windows tabanlı cihaza ihtiyacınız var ise bu sistem tam da size göre.

295858i333794889E341702 (2260×1250)

Cloud PC Avatajları

Cloud PC’nin en büyük avantajı ihtiyaç duyduğunuz her noktadan internet bağlantısı ile ulaşabilme imkanı sunması , her ne kadar mobil cihazlar geliştikçe PC deneyimini yaşatsa da henüz PC’nin yapabildiği çoğu işlemi yapabilir halde değiller. Ayrıca rutin işleriniz için bir pc’ye ihtiyaç duyuyorsanız ve çok yüksek bir performans gayeniz yok ise bu sistemi kullanmak oldukça mantıklı. İnternet hızınıza bağlı bir kullanım sunan sistem herhangi bir sistem gereksinimi gerektirmediği için oldukça işlevsel.

Cloud PC Hangi Alanlarda Kullanılabilir ?

Cloud PC ikinci bir bilgisayar , bir mobil cihazı olan kullanıcıların ayrıca bilgisayar deneyimi yaşaması amaçlı , ya da orta ölçekli firmaların düşük maliyetli sanal makine kullanımı amacıyla kullanılabilir.

huawei-cloud-pc-ile-windows-10-cebinize-geliyor-video.jpg (660×371)

Cloud PC Nasıl Satın Alınır ?

Cloud PC şuan resmi olarak satışa sunulmuş durumda , abonelik fiyatlarını öğrenmek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Cloud PC Donanım Özellikleri ?

Cloud PC biz kullanıcılara 3 ayrı donanım paketi ile sunulmuş durumda daha doğrusu 3 ayrı üyelik paketi sonucu oluşturulmuş donanım düzeyleri.

image-91.png (602×329)

1-Basic Paket

Bu paket içeriğinde Microsoft Office , One Drive ve Teams barındıran bir paket , 2vCPU 4 GB RAM ve 128 GB depolama birimi barındırıyor. Ayrıca 300 kullanıcıya kadar erişim imkanı sağlıyor.

2-Standart Paket

Bu paket içeriğinde Microsoft Office , One Drive ve Teams barındıran bir paket , 2vCPU 8 GB RAM ve 128 GB depolama birimi barındırıyor. Ayrıca 300 kullanıcıya kadar erişim imkanı sağlıyor.

3-Premium Paket

Bu paket içeriğinde Microsoft Office , One Drive ve Teams barındıran bir paket , 2vCPU 16 GB RAM ve 128 GB depolama birimi barındırıyor. Ayrıca 300 kullanıcıya kadar erişim imkanı sağlıyor , ekstra olarak

 • Microsoft Visual Studio, Power BI ve Dynamics 365’i destekler.

  Paketler standart bilgisayar kullanıcılarına yönelik olarak oldukça ideal seviyede , fiyat ise şu şekilde.

  Basic kullanım paketi aylık olarak 263.40 TL
  Standart kulanım paketi aylık olarak 348.30 TL
  Premium kullanım paketi ise aylık olarak 560.70 TL

  Fiyat kullanıcı sayısına bakıldığında oldukça ideal düzeyde diyebiliriz.