Ana Sayfa İnceleme Apple Mac Bilgisayarınızı Hızlandırmanın Yolları

Apple Mac Bilgisayarınızı Hızlandırmanın Yolları

0
11858 teknik destek

Mac bilgisayarlar çoğu kişinin hayatında önemli yer tuttuğunu biliyoruz. Her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih edilen Mac bilgisayarları daha verimli kullanmak tabi ki de mümkün. Apple Mac bilgisayarınız belirli bir süreden sonra eskisi gibi hızlı çalışmıyor olabilir. Mac hızlandırma için kolay ipuçlarını sizler için yazımızda paylaştık. Bu ipuçlarını uygulayarak Apple Mac bilgisayarınızı daha verimli kullanabilir ve hızlandırabilirsiniz.

Mac’inizin eskisi gibi çalışması için ipuçlarından en önemlisi kullanmadığınız uygulamaları kaldırmaktır. Bilgisayarınızı ilk açtığınızda haberiniz olmadan birkaç uygulama da açılıyor olabilecektir. Bunu engellemek için; sistem tercihleri>kullanıcılar>gruplar>kullanıcı hesabı>oturum açma öğelerine giriş yapın. Sırasıyla bunu uyguladıktan sonra açılmasını istemediğiniz uygulamaların yanında yer alan eksi sembolüne basın. Uygulama Mac bilgisayarınızdan silinmez. Sadece bilgisayarı açtıktan sonra o uygulamaların açılması engellenecektir.

 

 

Mac bilgisayarınıza herhangi bir virüs bulaşmış olabilir. Bu da Mac bilgisayarınızın yavaşlamasını sağlar. Bunu anlamak için bir antivirüs programı indirin. İndirdikten sonra bilgisayarınızı taratın. Tarama sonucu tehlikeli olabilecek bulunan dosyaları silin ve virüslerinizden kurtulun.

 

 

Masaüstünde çoğu kullanıcılar çok fazla kullanmadığı dosya bırakabiliyor. Silmeye üşenilen bu dosyalar zamanla çoğalıyor. Masaüstünde yer alan çok fazla dosya, Mac’inizin yavaş çalışmasını sağlıyor olabileceğini unutmayalım. Bunu önlemek için masaüstünde bulunan dosyaları alt klasörlere kaldırın. Ya da kullanmıyorsanız kalıcı olarak silebilirsiniz.

11858 teknik destek

En etkili yöntemlerden birisi de harddiskinizi temizlemek. Hard diski temizlemeye başlamak için dosyalarınıza göz atın. Kullanmadığınız, zararlı bulduğunuz dosya ve uygulamalarınızı silebilirsiniz. Bazı dosyalar çok büyük yer kaplıyor olabilir. Bu dosyalar sizin için önemli değilse kalıcı olarak silmenizi öneriyoruz.

 

Apple dönemsel olarak cihazlarına yazılım güncellemesi getiriyor. Yazılımı güncellemediğiniz zaman Mac’iniz yavaş çalışmaya başlıyor ve sorunlar yaratıyor. Bunların olmasını istemiyorsanız en son sürümü güncelleyin.

 

Apple Mac bilgisayarlar animasyon ve grafikler olarak oldukça zengin bir yapıya sahip. Ama bu grafik ve animasyonlar Mac’inizin yavaşlamasını sağlıyor olabilir. Bunu engellemek için; sistem tercihleri>genel> kısmına giderek devre dışı bırakmak istediğiniz seçeneğe tıklayabilirisiniz.

 

Mac ana ekranına animasyonlu, grafikli bir duvar kağıdı seçmek yanlış olabilir. Mac’in kendi seçtiği duvar kağıdı sürekli değişen bir görsel oluyor. Bu durum pil ömrünü azaltabiliyor. Hızınızı düşürebiliyor. Bunun yerine sabit bir duvar kağıdı seçmek daha iyi olabilir.

 

Mac bilgisayarlarda var olan uygulamalara sürekli olarak güncellemeler geliyor. Bu güncellemeleri takip etmeniz oldukça önemli. Uzun süredir güncellemediğiniz uygulamalar hata verebilir. Bu nedenle uygulamalarınızı güncel tutun.

Mac bilgisayarınızda kullanmadığınız uygulamalar varsa  bunları silmeniz muhakkak faydalı olacaktır. Kullanılmayan uygulamalar Mac’inizde gereksiz yer kaplayacaktır. Bilgisayarınızın yavaşlamasını sağlayacaktır. Bu uygulamaları kaldırarak Mac’inizin hızlanmasını sağlayabilirsiniz.

11858 teknik destek

Destek sitemiz sorununuzu çözmenize yardımcı oldu mu?
1615 Oylamalar · 1615 Cevaplar
Cevabı Gönder
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
            Destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA
Önceki İçerikAdwords Cloaker
Sonraki İçerikFacebook Hikaye Ayarları

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.