Ana Sayfa Uygulama Adwords Cloaker

Adwords Cloaker

0
11858 teknik destek

Adwords cloaker, bir internet sitesinin gerçek kullanıcılardan oluşması için farklı şekilde ki botlara karşı hazırlanması anlamına gelir. Bu sebepten dolayı kullanıcılar farklı sitelere otomatik olarak yönlendirilirken arama motorunda bulunan botlar ise farklı olmayan sayfaya yönlendirme görevini yapmış olur. Genelde web siteleri sahipleri arama butonunda ki sonuca göre üst sırada yer almak ister. Bunun nedeni siteye olan yoğunluğun artmasına neden olur.

Adwords Cloakerin Avantajları

Adwords cloaker internet sitesi real kullanıcı için farklı bot guruplarına göre farklı bir site içeriğe göre hazırlanmasını sağlar. Burada ki temel amaç, arama motoru algoritmasına ya da politikalarına en uygun olarak sitenin hazır hale getirmesinin sağlanmasıdır. Sağladığı avantaj ise, kullanıcılar otomatik olarak farklı siteye yönlendirilirken, arama botu real olmayan yani gerçek olmayan sayfalara otomatik olarak yönlendirilir. Web adresi ne olursa olsun içeriğine uygun olmayan içerik Adwords cloaker ismi verilen bir yöntem ile kapatılarak engellenir. Sitenin içeriği daha hızlı olur.

11858 teknik destek

Adwords Cloakerin Sistem Yapısı Nasıldır?

Adwords cloaker sistemi google arama sayfasında ki botların uygunsuz içeriğe sahip bir sitenin açılmamasını sağlar. Ayrıca google ile uyumlu bir web adresine yönlendirilmesi söz konusudur. Ayrı zamanda google botları internet sitesinde kullanıcının karşılaştığı sorunları ortadan kaldırma görevini üstlenir. Adwords cloaker sistemi, botlar google politikaları ile bir uyum içerisinde olarak farklı bir siteye yönlendirilmiş olur. Bu sayede uygunsuz içeriğe sahip olan sitenin de adwords reklamları almasına olanak tanınmış olur. Adwords cloaker sisteminin gerçekleşmesi büyük önem taşır. Belirlediğiniz web sitesi kurulduktan sonra siteye misafir olarak gelen ziyaretçilerde de olsa ip adreslerinden bulundukları konum tespit edilmiş olur. Bunun nedeni siteye giriş yapan kullanıcı gerçek kullanıcı niteliğini mi taşıyor. Yoksa robot mudur? Temel nedeni de budur.

11858 teknik destek

Destek sitemiz sorununuzu çözmenize yardımcı oldu mu?
1615 Oylamalar · 1615 Cevaplar
Cevabı Gönder
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
            Destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA
Önceki İçerikPiksel Cihazınızda Android 12 Geliştirici Önizlemesini Nasıl Alabilirsiniz?
Sonraki İçerikApple Mac Bilgisayarınızı Hızlandırmanın Yolları

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.