Ana Sayfa Mobil Facebook Hikaye Ayarları

Facebook Hikaye Ayarları

0

Dünya genelinde kişisel medya blogu platformlarının atası olarak bilinen Facebook bilindiği üzere başlangıçtaki popüleritesini yakın zamanda yine kendi alt bünyesinde yer alan Instagram uygulamasına devretmişti. Kullanım oranındaki düşüş eğrisinde bulunan kararlığı göz önünde bulunduran Facebook yönetimi kolları sıvayarak aplikasyonu çöküşten kurtarmak adına çeşitli yeniliklerle donatmaya başladı. Hayatımızda Instagram uygulaması ile giren Story (Hikaye) eklentisi yakın dönem içerisinde Facebook platformuna da entegre edildi. Birbirleriyle eşleştirilmiş Facebook ve Instagram hesaplarıyla eş zamanlı olarak çalışabilen Facebook Hikayeler bölümü dilenirse, Instagram‘dan bağımsız olarak da kullanılabiliyor. Bizler de bu alanda Facebook Hikayeler bölümünde düzenlemeler yapmak istediğinizde yapmanız gerekenleri sizler için derledik.

 

Öncelikle Facebook hesabımıza giriş yaparak işlemlerimize başlıyoruz. Sonrasında sağ üstte bulunan menü çubuğuna tıklayarak Ayarlar ve Gizlilik bölümünden Ayarlar sekmesine geçiş yapıyoruz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

 

Bir sonraki ekrandan ise açılan ayarlar ekranında bulunan Hikayeler menüsüne giriyoruz.

Son olarak ise açılan Hikaye Ayarları bölümünden Paylaşım Seçenekleri‘ni dizayn edebiliyoruz. Bu alan bulunan seçenekleri İzin Ver veya İzin Verme olarak konumlandırabiliyoruz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

 

 

 

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA