Ana Sayfa Haberler Apple çöküşe mi geçiyor?

Apple çöküşe mi geçiyor?

0
Paylaş

Efsane CEO Steve Jobs hayatını kaybettiğinden beri radikal adımlar atamayan Apple, geçtiğimiz akşam gerçekleştirdiği etkinlikte hayal kırıklığı yaşattı.

Her ne kadar kullanıcılar hala Apple’a efsane olarak bakıyor olsa da şirket 2007’de çıkan iPhone ve 2010 piyasaya sunulan ilk iPad dışında günümüze kadar herhangi büyük bir yenilik yapamadı. Bu gerileme geçtiğimiz akşam gerçekleştirilen etkinlikte de göze çarptı. Var olan cihazlarda birkaç değişiklik yaparak yeniden tanıtımını yapan şirket, akıllara Apple çöküşe mi geçti sorusunu getirdi.

2011 yılında Apple’ın eski CEO’su Steve Jobs’un hayatını kaybetmesinin ardından yapılan etkinliklerin heyecanı azalırken etkinlikler eski ilgiyi toplayamıyor. Her etkinlik sonrası ortaya çıkan eleştiriler dünyada büyük yankı uyandırarak devam ederken, Apple CEO’su Tim Cook’un bu görevde ne kadar daha kalacağı ve devrimsel ürün çıkışının olup olmayacağı merak konusu oldu.

applecokus

Jobs hayatta olsaydı, akıllı ev projesi, iCar adlı otomobil üretimi, sağlık teknolojisinde yenilikler yapmak istiyordu. Tüm bu sistemlerin sorunsuz çalışabilmesi için de hızlı internet projesini hayata geçirecekti. Ancak ölümünün ardından 2011 yılından beri bu projeler için adım atılamadı.

Son yıllarda beklentileri karşılayamayan Apple’ın bir yandan da hisselerinde gerileme yaşanıyor. Etkinliğin ardından şirket hisseleri günü yüzde 2,1’lik düşüşle kapadı. 640 milyar dolarlık piyasa fiyatıyla dünyanın en değerli şirketi olmaya devam eden Apple, yine de yatırımcıların ilgi odağı oluyor. Her ne kadar büyük hissedarların iktisadi şikâyetleri olsa da şirket uzun bir süre değerini kaybetmeyecek gibi görünüyor.

 

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.