Ana Sayfa Destek WhatsApp Gruplarına Sizi Kimlerin Ekleyebileceğini Seçin

WhatsApp Gruplarına Sizi Kimlerin Ekleyebileceğini Seçin

0

Dünya genelinde kullanım oranı en yüksek olan anlık iletişim aplikasyonlarından biri olan WhatsApp’ta kullanıcıların son zamanlarda en sık şekilde yaşadığı sorunlardan biri de hiç şüphesiz aniden beliren hesap blokajlarıdır diyebiliriz. Kullanıcıların bireysel olarak bilgisi olmadan rastgele gelişi güzel eklenildikleri çeşitli kötü amaçlı spam içeren WhatsApp grupları, WhatsApp’ın kullanım ilkelerini ihlal eden bilgiler içerdiğinde o anda o gruba dahil olan tüm üyelerin hesapların kapatılıyor. Kullanıcı özelinde WhatsApp hesabının kapatılmasıyla sonuçlanan bu kötü durumla karşılaşmamanız için yapmanız gerekenlerden biri olan WhatsApp grup ekleme ayarları nasıl yapılır konusunu sizler için derledik.

 

İşlemlerimize telefonumuz üzerinden WhatsApp uygulamasını açarak başlıyoruz. İkinci adımda ise sağ alt köşede bulunan Ayarlar butonuna basıyoruz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

 

 

Sonrasında açılan menü üzerinden Hesap bölümüne giriyoruz.

 

Daha sonra ise açılan Hesap menüsü üzerinde bulunan Gizlilik alanına giriyoruz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
11858 teknik destek
11858 teknik destek

Bir sonraki ekranda ise Gruplar menüsünü tuşluyoruz.

Sonra ekranımızda ise WhatsApp’ta bizi WhatsApp gruplarına kimlerin ekleyebileceğini (Kişilerim) seçerek işlemlerimizi tamamlıyoruz.

Yaptığımız bu işlemlerin ardından tanımadığımız ve güvenilir olmayan kişilerin bizi WhatsApp kullanım ilkelerini ihlal eden gruplara ekleme ihtimali ortadan kalkacaktır. Aynı zamanda tanısanız bile kişi listenizde ekli olmayan bir kişi sizin rızanız olmadan sizi WhatsApp gruplarına dahil edemeyecektir. Bu durum WhatsApp hesabınızın kontrollerin sizde kalması adına elinizi güçlendirecektir. Zira WhatsApp kullanım ilkesi ihlali sebebiyle kapatılan bir WhatsApp hesabının tekrardan açılması mevcut şartlar dahilinde mümkün değil. WhatsApp kullanım ilkesi bloku yiyen bir kullanıcının yeniden WhatsApp platformuna dahil olmasının tek yöntemi yeni bir telefon numarasına sahip olmak. Bu da kişisel anlamda çok büyük kayıplara sebep verebiliyor.

 

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA