Denetleyici destekli oyun pazarı büyüyor. Bridge Constructor Portal bunlardan biri. üstelik  Android TV, Nvidia Shield Console ve diğer sistemler gamepad destekli oyunları ön plana çıkarıyor ve daha popüler hale getiriyor. Gamepad’lerin ve Bluetooth denetleyicilerinin yaygınlaşması, mobil cihazlarınızda bir denetleyiciyle oyun oynamayı hiç olmadığı kadar kolay hale getirdi. Neden onunla bazı kötü güzel oyunlar oynamıyorsun? İşte Android için gamepad destekli en iyi oyunlar. Star Wars: KOTOR ve The Bard’s Tale gibi mükemmel kontrolör desteğine sahip bazı eski oyunlar olduğunu lütfen unutmayın. Ancak, bu eski kumanda oyunlarının çoğu yıllardır güncellenmedi ve daha yeni kumandalarla, Android’in daha yeni sürümleriyle veya daha yeni cihazlarla çalışacaklarını garanti edemeyiz. Bunları kendi sorumluluğunuzda deneyebilirsiniz.

Android icin gamepad destekli oyunlar 1

Bridge Constructor Portal

Bridge Constructor Portal, popüler Bridge Constructor serisi ile Portal PC serisi arasında bir geçiş oyunudur. Mekanikler çoğunlukla Bridge Constructor’dır. Bölümün bir ucundan diğer ucuna geçmek için çeşitli malzemelerle köprüler kuruyorsunuz. İşleri kolaylaştıran (veya zorlaştıran) portalların yanı sıra GLaDOS gibi popüler karakterlerden kamera hücreleri de var. Keyifli bir bulmaca oyunu deneyimi ve denetleyici desteğine sahip birkaç oyundan biri. Ayrıca Google Play Oyunlar başarıları ve tabletler için destek alırsınız. Oyun, uygulama içi satın alma veya reklam olmadan 4,99 ABD doları karşılığında çalışır. Bunu çok beğendik ve Google Play Pass kullanıyorsanız ücretsizdir.

okumaya devam edin : Android için en iyi çizim uygulamaları

Android icin gamepad destekli oyunlar 2

GRID Autosport

GRID Autosport, gamepad desteğine sahip en yeni oyunlardan biridir. Aynı zamanda bir süredir gördüğümüz en iyi yarışçılardan biri. Kısacası bu, Xbox 360 ve PlayStation 3 yarış oyununun tüm DLC’leri ile birlikte tek bir çatı altında bir bağlantı noktasıdır. 100’den fazla araba, yarışacak 100’den fazla devre, ölçeklenebilir zorluk ve çeşitli yarış türleri var. Bu rotaya gitmek istiyorsanız, çevrimdışı oyun oynamayı da destekler. Açıkçası, bu oyunun bir ton avantajı var ve o kadar da dezavantajı yok. Şikayetlerin çoğu ekran kontrolleri için, ama bu yüzden burada değilsin, o yüzden o kadar da önemli değil. Oyun, uygulama içi satın alma olmadan 9,99 ABD doları karşılığında çalışır.