Google Haritalar, çoğu sürücünün adım adım navigasyon için kullandığı temel uygulamalardan biridir. Artık Android Autoya genel Optimizasyon yapıldı.

Google, Android Auto’nun en son sürümünün, sağ elle direksiyon kurulumuna sahip otomobilleri kolaylaştırmak için bunu düzelteceğini duyurduğundan bu durum değişecek.

Android Autoya Genel Optimizasyon Yapıldı

Sürüş standartları ülkeden ülkeye değiştiği için bu çok ihtiyaç duyulan bir güncellemedir. Birleşik Krallık, Hindistan, Avustralya, Japonya vb. gibi bölgelerde, sağ direksiyonlu araçlar kullanan kişiler. Uygulamadaki ekran seçeneklerini değiştirmek için sürüş konumlarından biraz itip kakmak zorunda kalıyor.

Yeni güncelleme, daha iyi bir kullanıcı deneyimi için ekranın. Sağ tarafındaki UI kontrollerini sorunsuz bir şekilde değiştirecek. Navigasyon çubuğu ve bilgi kartları gibi şeyler, otomatik olarak istenen konuma hareket edecektir.

Resmi blog yazısı onaylar hakkında daha sonra daha. İyi ayrıntılı bir denetim için ekrandaki yönünü değiştirmek için el kontrolleri katacak.

Android Autoya Genel Optimizasyon

Bazı kullanıcılar, telefon ekranları için. Ancak şu anda aşağıdaki mesaj yalnızca Android 12 beta çalıştıran Pixel telefonlarda gösteriliyor. Bu da Android Auto’nun telefon ekranları için amortismanı henüz başlangıç ​​aşamasında görünüyor.

İki yıl önce Google, Android Auto’ya alternatif olarak. uygulama, ana uygulama olarak Google Haritalar’ı kullanır, böylece sürüş, telefon görüşmeleri, mesajlaşma ve medya sırasında yüklü uygulamalara tek tıklamayla erişimin keyfini çıkarabilirsiniz.

Yeni güncelleme, daha iyi bir kullanıcı deneyimi için ekranın. Sağ tarafındaki UI kontrollerini sorunsuz bir şekilde değiştirecek. Navigasyon çubuğu ve bilgi kartları gibi şeyler, otomatik olarak istenen konuma hareket edecektir.

Bu, yolcu bilgi eğlence sisteminde Google Haritalar uygulamasını çalıştırma sorumluluğunu almak istediğinde kullanışlı olacaktır.

Bununla birlikte Google, Android Auto’da Google Haritalar için sağdan sola dillerle ilgili sorunu düzeltti. Yok yalnızca bu duyuru ancak yakında tüm dünyadaki tüm cihazlarda aşamalı olarak yayılmasını bekliyoruz.

Android Autoya hakkında

Bazı kullanıcılar, telefon ekranları için. Ancak, şu anda aşağıdaki mesaj yalnızca Android 12 beta çalıştırıyor. Böylece Pixel telefonlarda gösterildiğinden, Android Auto’nun telefon ekranları için amortismanı henüz başlangıç ​​aşamasında bulunmaktadır. Böylece Android Autoya genel optimizasyon yaptılar.

AutoEvolution raporlarına

AutoEvolution raporlarına göre, Android Auto’nun telefon ekranlarından kaldırılacağına dair söylentiler. Görünüşe göre Android Auto artık telefon ekranlarında kullanılamayacak.