Ana Sayfa Haberler Amazon.com, Türkiye’ye Giriş Yapıyor!

Amazon.com, Türkiye’ye Giriş Yapıyor!

0
Paylaş
amazon.com-kapak

Dünyanın en büyük online alış veriş platformu olarak bilinen Amazon.com, ülkemize giriş yapmaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz aylarda amazon.com üzerine Türkçe dil desteği ekleyerek ülkemizdeki kullanımını oldukça basite indirgeyen Amazon, şimdi de Amazon Türkiye olarak ülkemizde şirket açıyor. Para dergisinde yer alan habere göre geçtiğimiz günlerde ‘Amazon Turkey Services Yönetim ve Destek Hizmetleri Limited Şirketi’ adında bir şirket kuruldu bile.

Merkez olarak İstanbul adres gösterilen şirketin resmi ticari ortakları arasında Lüksemburg merkezli Amazon Europe Core Sari’nin yer aldığı söyleniyor. Bu da ülkemizdeki iştirakin, Avrupa’daki büyük ortağa bağlı olarak ticari faaliyetini sürdüreceğini gösteriyor.

Geçtiğimiz günlerde birkaç günlüğüne de olsa dünyanın en zengin adamı koltuğuna yerleşen Jeff Bezos haberleriyle ülkemizde epeyce gündemde kalan şirketin bu yeni hamlesi, operasyon ağını genişletme hedefi olarak gösterilebilir. Şüphesiz ki ülkemizde yer alan birçok online alışveriş platformu tarafından hoş karşılanmayacak bu girişim, Türkiye’deki kullanıcıların çok daha düşük vergi (TAX) ödeyerek ülkemizde bulunmayan birçok ürünü sipariş edebileceği anlamına gelecek.

İstanbul Beşiktaş’ta ofis açarak ülke pazarına giriş yapan şirketin, Türkiye operasyonları için yönetim kurulu başkanı (CEO) olarak hepsiburada.com’un eski CEO’u İlker Baydar ile görüşmeler yaptığı söyleniyor.

ABD merkezli küresel ticaret sitesi Amazon.com’un ülkemizde satın alma yapıp yapmayacağı konusunda ise henüz netleşmiş bir bilgi bulunmuyor. Herhangi bir ticari iştirak satın alma işlemi olmazsa, şirket ülkemizde 0’dan yapılanacak gibi gözüküyor. Bu durum da, şirket bünyesinde pek çok şaşırtıcı ismin yer alma ihtimalini kuvvetlendiriyor.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.