Çocuklarınızı çevrimiçi korumak istiyorsanız, ebeveyn kontrolü yazılımı bir zorunluluktur. İnternet, kötü amaçlı web siteleri ve kullanıcılarla doludur ve çocuklarınızın zararlı web sitelerini ziyaret etmediğinden emin olmak istiyorsanız, çevrimiçi etkinliklerini izlemek ve sınırlamak her zaman iyidir. Bu konuda size yardımcı olabilecek birçok harika araç var ve bugün size Windows 10 için en iyi ebeveyn kontrolü uygulamalarından bazılarını göstereceğiz .

Windows 10 için en iyi ebeveyn kontrol yazılımı nedir?

Norton Family Premier  (önerilir)

İnternet Kullanımını İzlemek ve Sınırlamak İçin En İyi Ebeveyn Kontrol Yazılımı 1

Norton güvenlik araçlarıyla ünlüdür, ancak bu şirketin kendi ebeveyn kontrol yazılımı da vardır. Bu araç, zararlı web sitelerini engellemenizi ve çocuklarınızın Internet etkinliğini izlemenizi sağlar. Web sitelerine ek olarak, çocuklarınızın telefonlarında hangi uygulamaları kullandığını görebilirsiniz. Gerekirse, belirli uygulamaların tamamen çalışmasını engelleyebilirsiniz. Norton Family Premier’i kullanarak çocuklarınızın aradıklarını kolayca görebilir ve kötü amaçlı web sitelerini ziyaret etmelerini engelleyebilirsiniz.

Uygulama, çocuklarınızın çevrimiçi veya telefonlarında geçirdiği süreyi kolayca sınırlayabilmeniz için zaman sınırlarını veya programları ayarlamanıza olanak tanır. Norton Family Premier size çocuklarınızın çevrimiçi ortamda ne yaptığını gösterebilir ve güvenli olmayan davranışları kolayca işaretleyebilirsiniz. Bu uygulamayı kullanarak çocuklarınızın ne tür videolar izlediğini görebilir ve SMS metinlerine de yakından bakabilirsiniz. Gerekirse, belirli kişilerin mesajlaşmasını da engelleyebilirsiniz. Uygulama ayrıntılı raporlar sunar ve e-posta yoluyla veya ana portalı kullanarak çocuğunuzun faaliyet raporunu görebilirsiniz. Çocuğunuzun konumunu istediğiniz zaman kolayca izleyebilmeniz için bir konum izleme özelliği de vardır.

Norton Family Premier, Windows, Android ve iOS cihazlarda çalışır ve çocuklarınızı çevrimiçi olarak korumanıza yardımcı olabilecek harika bir araçtır. Uygulama 30 günlük ücretsiz deneme sürümü sunuyor, ancak kullanmaya devam etmek istiyorsanız bir yıllık lisans satın almanız gerekiyor.


Qustodio

İnternet Kullanımını İzlemek ve Sınırlamak İçin En İyi Ebeveyn Kontrol Yazılımı 2

Bir ebeveyn kontrol yazılımına ihtiyacınız varsa, Qustodio’ya göz atmalısınız. Uygulama, çocuğunuzun çeşitli cihazları, uygulamaları ve İnternet’i nasıl kullandığını görmenizi sağlayan basit bir arayüze sahiptir. Qustodio’nun gerçek zamanlı bir filtresi vardır, bu nedenle uygunsuz içerik ve web siteleri otomatik olarak engellenir. Ayrıca, zararlı içeriği arama sonuçlarından engelleme özelliği de vardır. Qustodio ayrıca Facebook, Twitter, Instagram, Whatsapp, vb.Gibi sosyal medya web sitelerinde geçirilen süreyi izlemenizi sağlar . Elbette, gerekirse çocuğunuzun Facebook kişilerini de izleyebilirsiniz. Ayrıca, herhangi bir şüpheli etkinlik gerçekleşirse bu uygulamanın size uyarı göndereceğini belirtmeliyiz.

Qustodio ile çocuklarınızın çevrimiçi olarak ne kadar zaman geçirebileceğini sınırlayabilirsiniz. Zaman sınırlamalarına ek olarak, bir İnternet programı da ayarlayabilirsiniz. Sınırlamalardan bahsetmişken, oyunlar ve uygulamalar için sınırlar belirleyebilir veya hatta belirli uygulamaları tamamen engelleyebilirsiniz. Uygulama, aramaların ve metinlerin listesini görmenizi sağlar ve ayrıca metin mesajlarını da okuyabilirsiniz. Gerekirse, belirli kişileri kolayca engelleyebilirsiniz. Qustodio, çocuğunuzun konumunu istediğiniz zaman kolayca görebilmeniz için GPS takibi sunar. Acil bir durumda, yardım istemek için kullanabileceğiniz bir Panik Düğmesi vardır.

Qustodio, çocuğunuzun aktivitesini birden fazla platformda izlemenizi sağlayan harika bir ebeveyn kontrol yazılımıdır. Uygulama Windows, Mac OS X, Android , iOS, Kindle ve Nook üzerinde çalışır. Ücretsiz sürümü, bir kullanıcıya sahip olmanıza ve tek bir cihazı izlemenize izin verir, ancak daha fazla kullanıcı ve cihazı izlemek istiyorsanız, Premium 5 planı satın almanız gerekir.


K9 Web Koruması

İnternet Kullanımını İzlemek ve Sınırlamak İçin En İyi Ebeveyn Kontrol Yazılımı 3

Size göstermek istediğimiz bir diğer harika ebeveyn kontrol yazılımı K9 Web Protection. Bu uygulama, kötü niyetli web sitelerinin 70’den fazla farklı kategorisini tanır. Uygulama, tüm büyük arama motorlarında Güvenli Arama modunu zorlar, böylece çocuğunuz uygunsuz içerik arayamaz.

Bu aracı kullanarak çocuklarınızın İnternet, PC ve mobil kullanımını sınırlamak için zaman kısıtlamaları belirleyebilirsiniz. Ayrıca K9 Web Protection ile özel listeler oluşturabilir ve belirli web sitelerini kalıcı olarak engelleyebilir veya bunlara izin verebilirsiniz. Bazı web siteleri kalıcı olarak engellenmezse, şifrenizi girerek bunlara erişebilirsiniz. Uygulama yerleşik bir anti-kurcalama özelliğine sahiptir, bu nedenle çocuklarınız kısıtlanmış web sitelerine erişemez.

Bu uygulamanın yeni kötü amaçlı web siteleri için gerçek zamanlı kategorizasyona sahip olduğunu belirtmek gerekir. Bu özellik sayesinde kısıtlı kategoriye manuel olarak yeni web siteleri eklemek zorunda değilsiniz. Ayrıca, bu uygulamanın ayrıntılı raporlar sunduğunu belirtmek zorundayız, böylece çocuğunuzun web etkinliğini kolayca izleyebilirsiniz.

K9 Web Protection, listemizdeki diğer uygulamalar kadar gelişmiş olmayabilir, ancak sağlam web koruması sağlar. Uygulama Windows, Mac, iOS ve Android için kullanılabilir ve kişisel kullanım için tamamen ücretsizdir.


Mobicip

İnternet Kullanımını İzlemek ve Sınırlamak İçin En İyi Ebeveyn Kontrol Yazılımı 4

Birden fazla cihazı izleyebilen bir ebeveyn kontrolü yazılımı arıyorsanız, Mobicip’i düşünebilirsiniz. Uygulama iOS, Mac, Android, Windows ve Chromebook’ta çalışır . Yazılım, çocuklarınızın çevrimiçi aktivitelerini her zaman yakından takip etmenizi sağlayan bir Monitör uygulamasına sahiptir.

Mobicip’i kullanarak çocuklarınızın hangi uygulamaları kullandığını her zaman görebilirsiniz. Ayrıca ayrıntılı tarama geçmişini görüntüleyebilir ve e-posta yoluyla ayrıntılı raporlar alabilirsiniz. Belirli içeriği engelleyebilmenize rağmen, çocuğunuz sizden uzaktan erişim isteyebilir. İsterseniz, bu web sitesine veya bir uygulamaya tek bir tıklama ile erişmelerine izin verebilirsiniz.

Mobicip zaman sınırlarını ayarlamanıza izin verir ve böylece çocuklarınızın çevrimiçi geçirdikleri zamanı kolayca sınırlar. Uygulama özel filtreleri destekler ve belirli alanları tamamen engelleyebilirsiniz. Ayrıca, izin verilen kategorileri ayarlayabilir veya hatta belirli kelime öbeklerini veya anahtar kelimeleri engelleyebilirsiniz. Birden fazla kullanıcıyı ve cihazı yönetebileceğinizden bahsetmeye değer, bu da özellikle çocuklarınızın iki veya daha fazla cihaza sahip olması durumunda faydalıdır.

Mobicip sağlam bir ebeveyn kontrol yazılımıdır ve Ücretsiz versiyonda harika özellikler sunar. Tüm özelliklerin kilidini açmak istiyorsanız, bir yıllık lisans satın almanız gerekir.


Nanny

İnternet Kullanımını İzlemek ve Sınırlamak İçin En İyi Ebeveyn Kontrol Yazılımı 5

Çocuklarınızı çevrimiçi korumak kolay değildir, ancak bir ebeveyn kontrol yazılımı arıyorsanız Net Nanny’yi kontrol etmelisiniz. Bu uygulama, gerçek zamanlı filtreleme teknolojisi sunar, böylece çocuğunuzun çevrimiçi etkinliğini kolayca izleyebilir ve kontrol edebilirsiniz. Bu özellik sayesinde, yazılım ziyaret ettiğiniz her sayfayı kontrol edecek, gerçek zamanlı olarak analiz edecek ve tercihlerinize göre hareket edecektir. Uygulama birden fazla kullanıcıyı destekler ve her kullanıcı için hangi içerik türünün uygun olacağını ayarlayabilirsiniz.

Net Nanny ayrıca zaman yönetimini destekler, böylece çocuklarınızın çevrimiçi olarak geçirebileceği süreyi kolayca sınırlayabilirsiniz. Basitçe bir program ayarlayın ve çocuklarınız İnternet’e yalnızca seçilen saatlerde erişebilecektir. Bu aracın ayrıca web sayfalarını analiz edecek ve herhangi bir küfür sansürleyecek bir küfür filtresi olduğunu belirtmek gerekir.

Net Nanny ayrıca çocuklarınızın sosyal medya aktivitelerini izlemenizi sağlar. Bu uygulamayı kullanarak çocuklarınızın sahip olduğu tüm sosyal medya hesaplarını görebilirsiniz ve hepsine yakından bakabilirsiniz. Uygulama, sosyal ağları zararlı dil açısından izler ve hatta algılarsa size bildirebilir. Çocuklarınızın sosyal ağlarda yayınladığı tüm videoları ve resimleri de izleyebilirsiniz. Buna ek olarak, uygulama sosyal ağlarda herhangi bir uygunsuz etkinlik olursa size e-posta ve kısa mesaj şeklinde bildirim gönderebilir.

Net Nanny’yi kullanarak çocuğunuz belirli bir web sitesine uzaktan erişim de isteyebilir, bu da o web sitesini yanlışlıkla engellediyseniz yararlıdır. Bu uygulama Android, iOS, Windows ve Mac OS için kullanılabilir ve bir web sürümü bile vardır. Net Nanny sağlam bir ebeveyn kontrol yazılımıdır, ancak ücretsiz değildir. Temel plan tek bir cihaz için koruma sağlar, ancak birden fazla cihazı izlemeniz gerekiyorsa Aile Kartı satın almayı düşünmelisiniz.


VVerity Parental Control Software

İnternet Kullanımını İzlemek ve Sınırlamak İçin En İyi Ebeveyn Kontrol Yazılımı 6

Çocuğunuzun çevrimiçi etkinliğini izlemek istiyorsanız Verity Parental Control Software’i (Verity Parental Control Software) dikkate almak isteyebilirsiniz. Bu aracı kullanarak hem çevrimiçi hem de çevrimdışı etkinliği izleyebilirsiniz. Bu uygulama belirli uygulamaları veya web sitelerini engellemenize izin verir, ancak düzenli aralıklarla ekran görüntüleri de alabilir.

Yazılım her uygulamada harcanan zamanı ölçer, böylece en çok kullanılan uygulamaları kolayca takip edebilirsiniz. Ayrıca, ziyaret edilen tüm web sitelerini de takip edebilirsiniz. Verity Parental Control Software, zaman sınırlarını belirlemenizi sağlar, böylece bilgisayar kullanımını kolayca sınırlayabilirsiniz. Ayrıca, tek tek uygulamalar veya web siteleri için zaman sınırları belirleyebilirsiniz. Ayrıca her PC kullanıcısı için birden fazla profil ve özel kısıtlamalar ayarlayabilirsiniz. Uygulama tuş vuruşlarının ve tıklamalarının sayısını ölçebilir ve hafif boyutu ile performansınızı hiçbir şekilde etkilemez. Verity Parental Control Software, korumalı bir web arayüzü kullanarak erişebileceğiniz ayrıntılı kullanım raporları sunar. Ayrıca, e-posta yoluyla da rapor alabilirsiniz.

Verity Parental Control Software sağlam bir uygulamadır, ancak yalnızca Windows’ta kullanılabilir, bu nedenle çocuğunuzun mobil etkinliğini izlemek için kullanamazsınız. Bu sizin için bir anlaşma kırıcı değilse, bu uygulamayı indirmek ve denemek için çekinmeyin. Uygulama ücretsiz değildir, bu yüzden kullanmaya devam etmek istiyorsanız bir lisans satın almanız gerekir.


Salfeld Child Control

İnternet Kullanımını İzlemek ve Sınırlamak İçin En İyi Ebeveyn Kontrol Yazılımı 7

Bahsetmemiz gereken bir diğer faydalı ebeveyn kontrolü yazılımı Çocuk Kontrolüdür. Bu aracı kullanarak zaman sınırlarını ayarlayarak bilgisayar veya akıllı telefon kullanımını sınırlayabilirsiniz. Zaman aşımı süresi dolduktan sonra bilgisayar otomatik olarak kapanacaktır. Akıllı telefon olması durumunda, telefonunuz kilit ekranı görüntüler, böylece hiçbir şey yapmanıza engel olur. İsterseniz, belirli uygulamaları ve web sitelerini süre sınırı aşılsa bile erişilebilir olacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Uygulama günlük, haftalık veya aylık limit belirlemenize olanak tanır ve hem web siteleri hem de uygulamalar için zaman sınırları ayarlayabilirsiniz. Uzatma süresi desteği de vardır, böylece belirli bir zaman sınırını kolayca uzatabilirsiniz. Uygulama aynı zamanda zararlı web sitelerinin görünmesini kolayca engelleyebilmeniz için Web Filtresi sunar. Gerekirse, çocuğunuz e-posta yoluyla web sitesine erişim isteyebilir. Çocuğunuzun bilgisayar etkinliğini takip etmek için, bu uygulamayı kullanarak ekran görüntüleri kaydedebilirsiniz.

Çocuk Kontrolü, birden fazla cihazda harcanan zamanı birleştiren Çoklu Cihaz Sayma özelliğini destekler. Bu, zaman aşımı süresi dolduktan sonra çocuğun telefonunu veya bilgisayarını kullanmasını önler. Ayrıca, bu aracı kullanarak belirli uygulamaları veya web sitelerini tamamen engelleyebileceğinizi de belirtmeliyiz. Uygulama son derece esnektir ve yalnızca günün belirli saatlerinde belirli web sitelerine veya uygulamalara erişimi kısıtlayabilirsiniz. Ayrıca haftanın her günü için belirli zaman sınırları belirleyebilirsiniz. Son olarak, benzer programları gruplar halinde düzenleyebilir ve aynı anda birden fazla uygulamaya sınır ekleyebilirsiniz.

Çocuk Kontrolü harika bir ebeveyn kontrolü yazılımıdır, ancak yalnızca Windows PC’ler için kullanılabilir. Çocuğunuzun mobil kullanımını kısıtlamak istiyorsanız, Android için Chico Tarayıcı uygulamasını indirmeniz gerekir. Child Control ücretsiz deneme sunar, ancak kullanmaya devam etmek istiyorsanız bir yıllık lisans satın almanız gerekir.


MSPY

İnternet Kullanımını İzlemek ve Sınırlamak İçin En İyi Ebeveyn Kontrol Yazılımı 8

Ebeveyn kontrolü yazılımı arıyorsanız, mSpy’ı düşünebilirsiniz. Bu uygulama, bilgisayar kullanımını izlemek için mükemmeldir ve çocuklarınızı izlemek ve İnternet etkinliklerini takip etmek için kullanabilirsiniz. Bu araç, masaüstünüzün ekran görüntülerini düzenli aralıklarla alabilir, böylece çocuklarınızın ne yaptığını her zaman görebilirsiniz. Uygulama ayrıca, çocuğunuzun girdiği her tuş vuruşunu görmenizi sağlayan yerleşik bir keylogger’a sahiptir. Bu özellik sayesinde çocuğunuzun çevrimiçi ortamda ne aradığını görebilirsiniz. Ayrıca, keylogger’ı kullanarak çocuğunuzun e-posta veya sohbet mesajlarını kolayca izleyebilirsiniz.

Araç ayrıca bir bilgisayar oturumu sırasında belirli bir kullanıcının ne kadar süre aktif olduğunu görmenizi sağlar. Bu özelliği kullanarak bilgisayar kullanımına ilişkin ayrıntılı istatistiklere sahip olabilirsiniz. Ayrıca, çocuklarınızın en çok hangi uygulamaları kullandığını da görebilirsiniz. MSpy’ı kullanarak PC’de hangi uygulamaların yüklü olduğunu da görebilirsiniz. Bu özellik sayesinde, bir çocuğun potansiyel olarak tehlikeli uygulamayı kendi başına yükleyip yüklemediğini kolayca görebilirsiniz. Alınan her e-postayı görebilmeniz için bu aracın bir Web Posta Gönderici özelliği vardır. Bu özellik popüler web tarayıcıları ve web posta hizmetleriyle çalışır. Ayrıca Skype’ı izleyebilir ve Skype sohbetlerine göz atabilirsiniz.

Bu uygulamanın mobil cihazlar için de kullanılabilir olduğunu belirtmek gerekir. mSpy, gelen ve giden tüm aramaları süresi ve zaman damgasıyla birlikte görmenizi sağlar. Çağrılara ek olarak, tüm metin ve multimedya mesajlarını da takip edebilirsiniz. Mobil cihazlar için mSpy, çocuğunuzun her zaman kaydını tutabilmeniz için GPS takibi de sunar.

Yararlı bulabileceğiniz bir diğer özellik de İnternet kullanımını izleme yeteneğidir. Bu özellik sayesinde, ziyaret edilen tüm web sitelerini ve tarama geçmişini kolayca görüntüleyebilirsiniz. Araç, zararlı web sitelerini engellemenizi sağlar, böylece çocuğunuzun onları ziyaret edemeyeceğinden emin olabilirsiniz. Mobil sürüm ayrıca WhatsApp, Viber, Snapchat, Telegram ve diğer anlık mesajlaşma yazılımları aracılığıyla alınan veya gönderilen mesajları okumanıza izin verir .

MSpy ile çocuklarınızın telefonlarında hangi uygulamaları kullanabileceğini de seçebilirsiniz. Belirli bir uygulamayı tamamen engellemek istiyorsanız, bunu birkaç saniye içinde yapabilirsiniz. mSpy ayrıca telefona kaydedilmiş tüm videoları ve fotoğrafları görüntülemenizi sağlar. Tüm resimler ve videolar doğrudan mSpy hesabınıza yüklenir, böylece istediğiniz zaman görüntüleyebilirsiniz.

Mobil sürüm ayrıca bir miktar uzaktan kumanda sunar ve verileri telefondan kolayca uzaktan kilitleyebilir veya silebilirsiniz. Bu özellik çocuğunuzun telefonunu kaybetmesi durumunda son derece kullanışlıdır. mSpy harika bir ebeveyn kontrol yazılımıdır, ancak mobil sürümün masaüstü muadilinden daha fazla özellik sunduğunu itiraf etmeliyiz. Uygulama ücretsiz deneme sunmuyor ve aylık veya yıllık ücret ile geliyor.


SecureTeen Ebeveyn Kontrolü

İnternet Kullanımını İzlemek ve Sınırlamak İçin En İyi Ebeveyn Kontrol Yazılımı 9

Bilgisayarınız için ebeveyn kontrol yazılımına ihtiyacınız varsa, bu aracı göz önünde bulundurmak isteyebilirsiniz. Uygulama, çocuğunuzun potansiyel olarak zararlı web sitelerinden korunmasını sağlayan İnternet filtreleme özelliği sunar. Web sitesi engellemesine ek olarak, bu uygulama herhangi bir uygulamanın PC’nizde çalışmasını da engelleyebilir. SecureTeen Ebeveyn Kontrolü, çocuğunuzun Facebook etkinliğini kolayca izleyebilmeniz için sosyal ağ koruması sunar. Uygulama, çocuğunuza göz kulak olmanıza yardımcı olacak Arkadaş Uyarısı, Fotoğraf Tarama, Zaman Çizelgesi Tarama ve Facebook Sohbet İzleme özelliklerine sahiptir.

Bu uygulama aynı zamanda zaman yönetimi özelliğine sahiptir ve çocuğunuzun İnternet kullanımını kolayca sınırlandırabilirsiniz. Bu aracın, çocuğunuzun web geçmişini istediğiniz zaman görmenize izin verdiğini belirtmek zorundayız, böylece çocuğunuzun zararlı web sitelerini ziyaret edip etmediğini kolayca kontrol edebilirsiniz. Uygulama, zararlı içeriğin çocuğunuzdan gizlenmesi için Güvenli Arama özelliği sunar. Bir uzaktan kumanda paneli kullanarak çocuğunuzun çevrimiçi etkinliğini izleyebilmeniz ve yönetebilmeniz için bu aracın Uzaktan Yönetim sunduğunu belirtmek gerekir. Son olarak, araç ayrıca çocuğunuzun her an nerede olduğunu bilmenizi sağlayan konum izleme özelliği sunar.

SecureTeen Ebeveyn Kontrolü, çocuğunuzun PC kullanımını izlemenizi sağlayan iyi bir ebeveyn kontrolü yazılımıdır. Uygulama ücretsiz deneme için kullanılabilir ve bir yıllık lisans üç cihaz için çalışır. Son olarak, bu uygulamanın hem iOS hem de Android için kullanılabilir olduğunu belirtmek gerekir.


Kaspersky Safe Kids

İnternet Kullanımını İzlemek ve Sınırlamak İçin En İyi Ebeveyn Kontrol Yazılımı 10

Size göstermek istediğimiz bir diğer ebeveyn kontrol yazılımı Kaspersky Safe Kids. Uygulama çocuklarınızın bilgisayar ve internet kullanımını kolaylıkla izlemenizi sağlar. Ayrıca, çocuklarınızın kullanabileceği uygun web sitelerini, içeriği ve uygulamaları da seçebilirsiniz.

Bu aracı kullanarak, gelen ve giden çağrılar ve metinler dahil çocuğunuzun iletişimini kolayca izleyebilirsiniz. Mesajlaşma etkinliklerini telefonlarında veya tabletlerinde bile kolayca izleyebilirsiniz. Kaspersky Safe Kids’in çocuklarınızın Facebook etkinliğini izlemenize izin verdiğini belirtmek gerekir.

Uygulama, çocuğunuzun konumunu istediğiniz zaman görüntülemenizi sağlar, ancak çocuğunuz için güvenli bir alan da ayarlayabilirsiniz. Çocuğunuzun önceden tanımlanmış güvenli alandan ayrılması durumunda, cep telefonunuzda bir uyarı alırsınız.

Kaspersky Safe Kids sağlam bir ebeveyn yazılımıdır ve Ücretsiz sürüm, İnternet kullanımını, uygulamaları yönetmenizi ve çocuğunuzun cihazları için zaman sınırları belirlemenizi sağlar. Tüm özelliklere erişmek istiyorsanız, Premium sürümü satın almanız gerekir. Uygulamanın PC, Mac, iOS ve Android için kullanılabilir olduğunu belirtmek gerekir.


KidLogger

İnternet Kullanımını İzlemek ve Sınırlamak İçin En İyi Ebeveyn Kontrol Yazılımı 11

Çocuklarınızın çevrimiçi etkinliklerini izlemek istiyorsanız, KidLogger’ı düşünebilirsiniz. Bu uygulama çocuğunuzun web geçmişini izlemek ve ziyaret edilen tüm web sitelerini görmek için izin verir. Bu özellik tüm modern tarayıcılarla tamamen çalışır, böylece tüm tarama geçmişini kolayca görebilirsiniz. Çocuğunuzun PC’de veya telefonda çok fazla zaman geçirdiğinden endişeleniyorsanız, bu aracın bir zaman izleme özelliğine sahip olduğunu duymaktan memnuniyet duyarsınız. Bu özelliği kullanarak çocuğunuzun PC’de ne kadar zaman geçirdiğini görebilirsiniz.

KidLogger ayrıca tüm tuş vuruşlarını kaydedecek yerleşik bir keylogger özelliğine sahiptir. Bu özellik sayesinde PC’ye girilen tüm metinleri izleyebilirsiniz. Ayrıca, uygulama panoya kopyalanan tüm metni de kaydedebilir . Bu yazılımla herhangi bir USB flash sürücüyü, harici sabit sürücüyü veya başka bir depolama aygıtını da tespit edebilirsiniz. Bu özellik sayesinde veri sızmasını kolayca önleyebilirsiniz.

KidLogger ayrıca periyodik olarak ekran görüntüleri alabilir ve çevrimiçi yükleyebilir. Ayrıca, kullanıcı belirli bir anahtar kelimeye girerse uygulama da ekran görüntüsü alabilir. Bu aracın tüm kullanılan dosya ve klasörleri kaydettiğinden bahsetmeye değer, böylece en çok kullanılan dosyaların listesini kolayca görebilirsiniz. Uygulama ayrıca en çok kullanılan uygulamaların listesini gösterebilir ve herhangi bir zararlı uygulamayı tek bir tıklamayla kolayca engelleyebilirsiniz.

Mesaj izleme de mevcuttur ve Facebook, Viber, Kik, Skype ve diğer mesajlaşma uygulamaları üzerinden gönderilen tüm mesajları görüntüleyebilirsiniz. Uygulama ayrıca bir Skype çağrısı sırasında her 15 saniyede bir ekran görüntüsü alacaktır. Bu aracın düzenli olarak e-posta yoluyla ayrıntılı raporlar gönderebileceğini belirtmek zorundayız, böylece çocuğunuza her zaman yakından bakabilirsiniz.

Bu uygulama mobil platformlar için kullanılabilir ve mobilde kullanırsanız, gönderilen ve alınan tüm metin mesajlarını kaydedebilirsiniz. Mesajlara ek olarak, alıcının adını ve telefon numarasını da görebilirsiniz. Arama kaydı da mevcuttur ve bu uygulama ile gelen veya giden tüm aramaları kaydedebilirsiniz. Mobil sürümde yerleşik bir keylogger vardır ve telefonda saklanan tüm fotoğrafları görüntüleme yeteneği de vardır. Son olarak, mobil sürüm GPS veya WiFi üzerinden izlemeyi destekler, böylece çocuğunuzun yerini her zaman bilirsiniz.

KidLogger harika bir ebeveyn kontrol yazılımıdır ve Temel sürümü ücretsiz olarak indirip kullanabilirsiniz. Temel sürüm yalnızca tek bir cihazı izlemenizi sağlar ve en temel özellikleri sunar. Birden fazla cihazı izlemek veya gelişmiş özelliklere erişmek istiyorsanız Standart veya Profesyonel paket satın almanız gerekir.


ScreenLimit

İnternet Kullanımını İzlemek ve Sınırlamak İçin En İyi Ebeveyn Kontrol Yazılımı 12

Çocuğunuzun çevrimiçi olarak çok fazla zaman geçirdiğinden endişe ediyorsanız, kesinlikle ScreenLimit aracını denemelisiniz. Bu uygulama Windows, iOS, Android ve Amazon cihazları için kullanılabilir. Bu aracı kullanarak PC ve mobil kullanım için zaman sınırları belirleyebilirsiniz, böylece çocuğunuzun PC’de çok fazla zaman geçirmemesini sağlayabilirsiniz. Uygulama zamanlayıcısı çocuğunuzun kullandığı tüm cihazlarla senkronize olduğundan zaman kısıtlamalarını atlatmanın bir yolu yoktur. Uygulamanın yerleşik bir geri sayımı bile vardır, bu nedenle çocuğunuz her zaman ne kadar süre kaldığını bilir. Bu aracı kullanarak çocuklarınıza zaman zaman yararlı olabilecek ödüller de verebilirsiniz.

Uygulamanın kurulumu ve kullanımı basittir ve temel kullanıcıların bile onunla herhangi bir sorunu yoktur. Potansiyel olarak zararlı uygulamaları sadece iki tıklamayla engelleyebileceğinizi belirtmek gerekir. Tabii ki, isterseniz uygulamalara sınırsız erişim de ayarlayabilirsiniz. Ayrıca çocuklarınızı kolayca organize edebilmeniz için programlar için destek de vardır. Ayrıca, bu uygulamayı kullanarak doğrudan çocuklarınıza mesaj gönderebilirsiniz belirtmek zorunda.

ScreenLimit, çocuklarınızın çevrimiçi aktivitelerini izlemenize izin vermez, ancak PC ve telefon kullanımını sınırlamak istiyorsanız kullanışlı bir araçtır. En temel özelliklere sahip Ücretsiz bir sürüm var, ancak tüm özelliklere erişmek istiyorsanız, aylık veya yıllık ücret ödemeniz gerekir. Bir kerelik ödeme için bir seçenek de vardır, bu nedenle yıllık veya aylık olarak lisansınızı yenilemeniz gerekmez.


WebWatcher

 

Çocuğunuzun etkinliğini izlemek istiyorsanız, WebWatcher’ı düşünebilirsiniz. Bu uygulama algılanamaz, böylece çocuklarınız onu bulamaz ve kaldıramaz. Uygulama Görev Yöneticisi’nde veya bilgisayarın herhangi bir yerinde görünmüyor , bu yüzden bulmak neredeyse imkansız.

WebWatcher uzaktan izlemeyi destekler, böylece kaydedilen etkinliği herhangi bir cihazdan kolayca görüntülemenizi sağlar. Kaydedilen tüm veriler çevrimiçi hesabınıza kaydedilir, böylece birkaç saniye içinde herhangi bir yerden görüntüleyebilirsiniz. Ekranda belirli bir kelime yazıldığında veya görüntülendiğinde uygulama size bir bildirim gönderir. Bu özellik sayesinde çocuğunuzun uygunsuz bir web sitesini ziyaret edip etmediğini bileceksiniz. Ayrıca, alınan ve gönderilen tüm e-postaları görmenizi sağlayan e-posta koruması da vardır. Bu özellik, e-posta istemcilerinin yanı sıra web posta hizmetlerini de tamamen destekler . Bu özelliğin, mesajın içeriğini, alıcıyı, konuyu ve tarihi / saati görmenizi sağladığını belirtmek gerekir.

Sosyal ağlar hayatımızın büyük bir parçası olduğundan, bu uygulama aynı zamanda sosyal ağları ve anlık habercileri izlemenizi sağlar. Uygulama hem web tabanlı sohbeti hem de Facebook mesajlarını izleyebilir. WebWatcher ayrıca yerleşik bir keylogger’a sahiptir, böylece çocuğunuzun yaptığı her tuş vuruşunu görmenizi sağlar. Bu özellik sayesinde çocuğunuzun çevrimiçi ortamda aradığı her şeyi veya yazdığı her mesajı görebilirsiniz.

Ekranda belirli bir kelime görüntülendiğinde bu uygulamanın size uyarı gönderebileceğinden daha önce bahsetmiştik. Daha fazla bağlam sağlamak için, uygulama ayrıca bir ekran görüntüsü alıp size gönderebilir. Ekran görüntülerinden bahsetmişken, uygulama aynı zamanda sürekli ekran görüntülerini de destekler, böylece seçilen uygulamalar veya web siteleri için ekran görüntülerinin video tarzı oynatılmasını sağlayabilirsiniz. Bu uygulama, belirli kelimeleri tespit edebilir ve vurgulayabilir, böylece bunları raporunuzda kolayca görebilirsiniz.

WebWatcher, web sitesi geçmişini takip ederek çocuğunuzun Internet etkinliğini kolayca izlemenizi sağlar. Ayrıca, bu aracın neredeyse tüm uygulamaların çalışmasını engelleyebileceğini de belirtmeliyiz. Çocuğunuz video oyunları oynamak veya zararlı bir uygulama kullanmak için çok fazla zaman harcıyorsa, bu araçla kolayca engelleyebilirsiniz. İsterseniz uygulamalar için zamana dayalı bir program da ayarlayabilirsiniz.

WebWatcher’ın mobil cihazlar için de kullanılabildiğinden bahsetmeliyiz. Mobil sürüm, SMS ve MMS dahil olmak üzere gönderilen ve alınan tüm mesajları görmenizi sağlar. Mesajlara ek olarak, aramaların listesini de görebilirsiniz. Saat, arama süresi ve telefon numarası gibi ek bilgiler de mevcuttur. Uygulama ayrıca telefonda saklanan tüm fotoğrafları görmenizi sağlar. Bu özelliğin hem indirilen resimleri hem de kamera tarafından oluşturulan resimleri desteklediğini belirtmeliyiz.

Bu araç aynı zamanda GPS konum özelliğini de destekler, böylece çocuğunuzun nerede olduğunu her zaman takip edebilirsiniz. Son olarak, yüklü uygulamaların listesini görüntüleyebilirsiniz, böylece çocuğunuzun telefonunda ne tür uygulamaların olduğunu her zaman bilirsiniz.

WebWatcher çok çeşitli özellikler sunar ve Windows, Mac, iOS ve Android için kullanılabilir. Uygulama ücretsiz bir deneme sunmuyor, bu yüzden kullanmak istiyorsanız, önce satın almanız gerekir.


Ebeveyn kontrol yazılımı çocuklarınızı çevrimiçi korumanın en iyi yoludur. Çoğu ebeveyn uygulaması ücretsiz değildir ve birçoğunun aylık ücreti vardır, bu nedenle belirli bir ebeveyn kontrolü yazılımı satın almaya karar vermeden önce araştırmanızı yapın.

1 Yorum

  1. Ne zamandır program arayışındaydım. Modemden engellemekten tutunda birçok şeyde başarısız oldum. Yazınız o kadar faydalı ki oturdum bu saatte feedback vermek istedim. Norton Family Premier üyeliği aldım ve hepsi tam istediğim gibiydi çok teşekkürler