Ana Sayfa Haberler Akıllı Telefonunuzu Avucunuzun İçindeki Güç ile Şarj Edin

Akıllı Telefonunuzu Avucunuzun İçindeki Güç ile Şarj Edin

0

Günlük hayatımızın değişmezlerinden biri haline gelen ve zaman ilerledikçe günlük yaşamımızdaki payını arttıran akıllı cihazlarla ilgili en sık yaşadığımız sorunlardan biri de hiç şüphesiz yeterli gelmeyen pil performansları diyebiliriz.

Akıllı cihazlar arasında özellikle akıllı telefonlarda karşımıza çıkan pil sorunu ile ilgili üretilen çözümler de hız kesmeden çeşitlenmeye devam ediyor. Bugüne kadar bu sorunun çözümü hakkında bir çok aksesuar ve yardımcı cihaza şahit olmuştuk: Harici pil şarj cihazları, yedek piller, harici piller.. Bu çözümler kimi zaman yeterli olsa da erişim kolaylığı bakımından ek gereklilikler doğurduklarından asla tam memnuniyet oranı yakalayamadılar.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Bütün bu sorunlar ve gelişmeler doğrultusunda pil sorununa belki de şimdiye kadar ki en pratik çözümü sunan proje diyebileceğimiz HandEnergy”, hedeflediği Kick Starter rakamına ulaştı ve Avrupa pazarına girmeyi başardı. Belarus‘lu mucit Michael Vaga tarafından geliştirilen HandEnergy, avucunuzun içine sığabilecek kadar küçük bir top tasarımına sahip. Eliniz hareket ettikçe ivme kazanan cihazın içerisindeki top, her harekette biraz daha hızlanarak 5000rpm hıza erişebiliyor.

Elde edilen mekanik enerji, HandEnergy içerisindeki özel donanım sayesinde kinetik enerjiye çevriliyor ve cihaz, telefonunuzu şarj etmeye başlıyor. Ürün, akıllı telefonlarınızın pil kapasitesine göre 40 dk veya 1 saat içerisinde tam doluluk oranı sağlayabiliyor. HandEnergy, telefonunuzu şarj ederken, telefonunuzu kullanmaya devam ederseniz bu süre %30 oranında artış gösterebiliyor. Kompakt ve portatif tasarımının yanısıra pratik kullanım imkanı sayesinde, şarj sorunu yaşayan kullanıcıların yeni gözdesi olacak gibi gözüküyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

50.000€ hedefi ile Kickstarter projesi olarak başlayan HandEnergy, bugünlerde 71.000€‘yu geçmiş durumda. Mart 2017 itibariyle seri üretime geçmesine kesin gözüyle bakılan HandEnergy‘nin piyasaya çıkış fiyatının ise 99€ seviyelerinde olması bekleniliyor.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA