Google current nedir ne işe yarar
Google current nedir ne işe yarar

Google kendi içerisinde çıkarmış olduğu uygulamaların bir çoğunu yine aynı şekilde kapatma kararı almaktadır. Tabi bu kararı alırkende kapatma kararı aldığı uygulamanın yerine bir yenisi getirmektedir.

Google Plus hizmetinin kapatılmasıyla birlikte Google Currents dahil etmiştir. Ancak bir çok kitle bu uygulama hakkında en ufak bir fikre sahip değildir. Doğal olarak bu uygulamanın işlevinin ne olduğunu ve nasıl kullanım sağlanacağını aktaracağız.

Google current nedir ne işe yarar

Kurumsal kullanıcıların paylaşımda bulunabilmesi ve iletişim haline geçebilmesi için bildiğiniz üzere Google Plus uygulaması ayrı bir görevi bulunuyordu. Bu özelliğin kapatılmasıyla birlikte kurumsal kullanıcılar haliyle Google işletmesinin nasıl bir yol izleyeceğini merak eder oldu.

Google plus yerine getirilen Google Currents ad değiştirdi diyebiliriz. Yani Google plus isim değişikliğine uğradı diyebiliriz. Temmuz yaının 7’si itibariyle kullanıcılarına faal hale getirilen uygulamanın tek hedefi yine kurumsal kullanıcıların birbirleriyle haberleşme sağlamasına imkan sunmaktadır.

DökÜmanların, görsellerin ve bağlantıların paylaşılmış olduğu Google Currents  eminim çok fazla işinize yarayacaktır.