Ana Sayfa İnternet Airfiber Nedir?

Airfiber Nedir?

0
airfiber nedir, airwifi nedir, airfiber abonelik, airfiber nasıl çalışır, airfiber hangi şehirlerde var, airfiber kopma sorunu, airfiber kullanışlı mı, airfiber tavsiye

Bireylerin ya da kurumların internet bağlantısına ihtiyacı mutlaka olmuştur. Dial-Up modemler ile başlamış olan internet bağlantı hizmetleri daha sonra teknolojik gelişmeler ile farklı şekillerde sunulmaya başlanmıştı.

Zamanın zorunlu ihtiyaçlarından biri olarak internet bağlantısı olmayan bir iş yeri ya da ev kalmadı da diyebiliriz. Son yıllara bakıldığında kablolu olarak sunulan internet hizmetinin son noktası olan fiber internet bağlantısı büyük bir ilgi görmektedir. Alt yapının yetersiz olduğu alanlarda bu hizmetin kullanılabilir olması için de farklı çözümler sunan firmalar ortaya çıkmıştır. Bu hizmete Airfiber internet bağlantı hizmeti diyebiliriz. Airfiber internet bağlantısını daha detaylı olarak sizlere açıklayalım.

Airfiber adında da anlaşılacağı üzere fiber internetin, kablosuz olarak sunulması anlamına gelmektedir. Kablolu fiber internet bağlantısı alt yapısının olmadığı yerleşim alanlarında internet erişimi için çözüm olan bu hizmet, fiber internet bağlantısını kablosuz olarak kullanmanızı sağlamaktadır.

Peki bu nasıl oluyor? İnternet bağlantısı lisansı almış olan firmalar, satın almış oldukları fiber internet bağlantısını sizlere pazarlamaktadır. Bir ya da birçok dağıtım merkezleri üzerinden baz istasyonu mantığı ile müşterilerin alıcılarına dağıtarak internet bağlantısı kullanımı sağlamaktadır. Tamamen yasal olan bu hizmet, kullanıcıların talepleri doğrultusunda verilmektedir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Airfiber internet kullanmak isteyen bireysel ya da kurumsal kullanıcılar, dağıtım hakkına sahip olan firmalara başvuruda bulunabilir. Bağlantının sağlanabilmesi için ihtiyacınız olan bağlantı hızını tercih etmeniz gerekmektedir. Bağlantı hızlarına göre aylık olarak ödemeniz gereken tutar farklılık gösterecektir.

Airfiber kullanabilmeniz için gerekli olan donanıma ihtiyacınız olacak ve bu donanımları satın almanız gerekmektedir. İlk kurulum ödemesi sonrasında evinizde ya da iş yerinizde bir alıcı ve bir adet modem kurulumu yapılmaktadır.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Merkez vericileri görmesi için, alıcınızı binanın en yüksek noktası olan çatıya, vericiye dönük olacak şekilde monte ederek, bir kablo ile bina içerisinde merkezi bir alana modem kurulumu yapılmaktadır. Kullanıcı bilgileri ile bağlantı sağlanıp, son kontrol işlemi yapılarak internet bağlantınız sağlanıp teslim edilir.

Bir çok Airfiber internet bağlantısı dağıtıcı firması, sorunsuz bir internet bağlantısı sağlamaktadır. Bu firmalar, kullanacağınız internet hizmet bedelini ön ödemeli olarak sunmaktadır. 6 ay içerisinde hizmetten cayma şansı da sunulmaktadır. Bu cayma sonrasında cihaz bedelleri aynen geri iade edilmektedir.

Airfiber internet bağlantsı hizmeti almadan önce, koşulları mutlaka dikkatlice incelemenizi tavsiye ederiz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA