Ana Sayfa Destek Tenda N150 Router Kablosuz (Wi-Fİ) Kurulumu Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

Tenda N150 Router Kablosuz (Wi-Fİ) Kurulumu Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

2
Paylaş
• Security Key alanına bir Wi-Fi şifresi yazalım. En az 8 karakter olmak üzere Türkçe karakter kullanmadan herhangi bir şifre belirleyebilirsiniz. • Son olarak “OK” butonuna tıklayarak kurulumu tamamlayalım. İşlem tamamlandı. Artık belirlediğiniz Wi-Fi adı (SSID) ve Wi-Fi şifresi ile kablosuz olarak internete bağlanabilirsiniz.

Tenda modemlerde, diğer modemlerde olduğu gibi kablosuz bağlantı sağlanabilmesi için kurulum yapılması gerekir. Genel olarak tüm modemlerin kurulum ve kablosuz ayarları mantık olarak birbirine oldukça benzer niteliktedir. Sadece arayüzleri ve işlem adımları farklılık gösterebileceğinden dolayı sizlerle, Tenda N150 Router kablosuz kurulum adımlarını paylaşmak istedik.

Öncelikle cihaz ile bilgisayar arasında Ethernet kablosu ile bağlantı yapalım. Ethernet kablosunun bir ucunu router’a diğer ucunu bilgisayarımızın ethernet girişine bağlayalım. Daha sonra bilgisayarınızda kurulu bulunan bir tarayıcı açalım (Mozilla Firefox, Opera, İnternet Explorer ya da Google Chrome) ve aşağıdaki adımları takip edelim.

 • Adres çubuğuna modem arayüzüne giriş adresi olan 168.0.1 IP adresini girelim ve Enter’a basalım.
 • Girmiş olduğumuz IP adresi ile Tenda N150 modem giriş paneli karşmıza çıkıyor ve “Password” bölümüne şifre olarak küçük harfler ile admin” yazıp OK” butonuna tıklayalım.

 • İlk olarak, internet bağlantısı kurulum ekranı ve kablosuz bağlantı şifrenizi girmeniz gereken sayfa geliyor. Sizlere bu yazımızda Tenda N150 router kablosuz bağlantı kurulumunu nasıl yapacağımızı anlattığımız için bu sayfadaki alanlarda bir değişiklik yapmadan Advanced” (gelişmiş) linkine tıklayarak gelişmiş paneline geçiş yapacağız.

 • “Advanced” tıkladığımızda karşımıza gelecek sayfanın üst sekmelerde bulunan “Wireless” sekmesine tıklayalım.

 • Açılacak olan sayfa üzerinde kablosuz bağlantı ayarlarınız için gerekli olan bilgilerin girileceği alanlar bulunmaktadır. Şimdi, sırası ile bu kısmı ele alalım ve ayarların nasıl yapılacağını anlatalım.
 • Primary SSID; Cihazlarda kablosuz bağlantı olarak göreceğiniz bağlantı ismini girmeniz gerekiyor. Bu alan tamamen sizin kararınıza göre değişiklik göstermektedir.
 • Secondary SSID; Tenda N150 modemlerde bulunan bir alandır. Primary SSID haricinde ikinci bir kablosuz bağlantı ismini girebilmenizi sağlayan bir teknolojiye sahiptir.

Örnek:

Primary SSID : Kablosuz Bağlantı Alanı 1

Secondary SSID : Kablosuz Bağlantı Alanı 2

 • Network Mode: Bu alan, kablosuz modu tercih etmeniz için gerekli olan alandır. Tavsiye edilen, tek bir kablosuz bağlantı için girmiş olduğunuz “Primary SSID” için kullanmanız gereken mod, en geniş kapsama alanı için “11 b/g/n mixed mode” olması gerekir.

 • Kaydetmek için OK” butonuna tıklayalım, Daha sonra aşağıda görüldüğü gibi Wireless Security” sekmesine tıklayalım.

 • Security Key alanına bir Wi-Fi şifresi yazalım. En az 8 karakter olmak üzere Türkçe karakter kullanmadan herhangi bir şifre belirleyebilirsiniz.
 • Son olarak OK” butonuna tıklayarak kurulumu tamamlayalım.

İşlem tamamlandı. Artık belirlediğiniz Wi-Fi adı (SSID) ve Wi-Fi şifresi ile kablosuz olarak internete bağlanabilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

2 YORUMLAR

 1. Peki birine ethernet kablosu verirsem ve o benden habersiz evinde tenda router kurarsa bunu modem arayüzünden engelleyebilir miyim?

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.