Günümüz dünyasına yeni giren terimler arasında yer alan dijital reklam kısa sürede hayatımızın her alanında duyulmaya başlamıştır.

  • Farkındalık yaratmak,
  • Markayı duyurmak,
  • Akılda kalıcı bir kimlik oluşturmak,
  • Marka değerini pekiştirmek amacıyla yapılan dijital reklam çalışmaları bildiğimiz ve aslında yakından tanıdığımız reklam çalışmalarının online ortamda karşımıza çıkan halidir.

Yeni Neslin Tercih Ettigi Meslek Dijital Reklamcilik2

Reklama yüklenen bu temel işlevler hangi kanaldan olursa olsun karşılığının değişmediğini bize apaçık gösteriyor. Ancak dijital alanın geleneksel alandan farklılıklarını en baştan ve doğru tespit edebilmek ise işinde başarıyı yakalayanların farkını ortaya koyuyor.

  • Geleceğin Meslekleri

Bugün uluslararası veya yerel markaların internet üzerinden satış siteleri olduğunu hepimiz biliyoruz. E-ticaret hacminin her geçen gün artması ise özellikle gençlerin yaşama bakış açıları ile üst üste oturan bir gerçeklik olarak görülebilir. Dolayısıyla müşterileriyle doğru bir dijital reklam stratejisi yakalayabilen markaların bunun etkilerini satışlarında göreceği de çok net bir durumdur. Yapılan araştırmalarda kısa vadede sakızın bile internet üzerinden alınacağı düşünüldüğünde, geleceğin parlayan yıldızının da e-ticaret ile ilgili her şey olduğu net bir şekilde görülebilir.

  • Dijital Reklamcılık Nedir?

Geçmişe bir dönün ve okul yıllarında ne olmak istediğinizi düşünün. Hayat o zaman bugünkü gibi hızla gelişmedi için seçilecek meslekler konusunda bu kadar yaratıcı ve teknolojik imkânlar göz önünde tutulmuyordu. Bugün gençleri bırakın çocukların hepsi büyüklerden daha iyi bilgisayar ve akıllı telefon kullanırken bakış açılarındaki farklılık ise bizi şaşırtmaya yatacak kadar değişik.

  • Günümüzde reklamcılık bölümü hemen her üniversitede bulunurken dijital reklam da bu bölümler arasında yer alıyor.
  • Sadece üniversitelerde değil özel kurumlarda ve kişisel gelişim ve eğitimin desteklendiği yerel adreslerde de verilen dijital PR ve reklam çalışmaları konusu son derece önemli ve geleceğe bir yatırım olarak düşünülebilecek bir konu olarak karşımıza çıkıyor.

Yeni Neslin Tercih Ettigi Meslek Dijital Reklamcilik

Reklam sektörünün ihtiyacının farklı ve yaratıcı fikirlerden geçtiği unutulmamalı ve yapılan eğitimlerde de bu tema üzerinde durulmalıdır. Rekabetçi iş ortamlarında varlıklarını sürdürmek isteyen markaların dijital reklam çalışmalarına gerekli zamanı ve bütçeyi ayırması zorunluluktur.

Son Güncelleme 23 Mayıs 2021 Yazar Pınar Güldökmez