Bir HTML5 çevrimiçi fotoğraf editörü, yerel uygulamalara göre birçok avantaj sunar. Birincisi, Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox, Tor, Opera vb. Gibi tüm büyük tarayıcılarla uyumludur. Bu, kullanıcıların HTML5 editörlerini Windows 10’dan iOS’a ve Android’den tüm platformlarda kullanabileceği anlamına gelir.

Ayrıca, HTML5 tabanlı uygulamalar ‘daha hafif’ kodlamaya sahip oldukları için daha hızlı yüklenme eğilimindedir. Kullanıcılar ayrıca çevrimiçi düzenleyicinin çalışması için ek eklentiler indirerek zaman kaybetmek zorunda kalmazlar. Bir HTML5 çevrimiçi fotoğraf editörü kullanmakla ilgileniyorsanız, aşağıdaki listeye göz atmak istersiniz.

Bu listedeki tüm fotoğraf editörleri HTML5’e dayanmaktadır ve yalnızca çevrimiçi olarak erişilebilir. İnternette bulunan diğer çevrimiçi fotoğraf editörlerinin de bulunduğunu unutmamak gerekir.

Ayrıca, bu listedeki fotoğraf editörleri en iyiden en kötüye doğru sıralanmaz. Aksine, bu uygulamaların her biri benzersizdir ve umarım her okuyucunun bir html 5 çevrimiçi fotoğraf editörü arayışında yardımcı olacaktır.

En iyi HTML5 çevrimiçi fotoğraf düzenleyicileri nelerdir?

2019’da Kullanmak İçin En İyi 5 HTML5 Çevrimiçi Fotoğraf Düzenleyicisi 1

Picozu, kullanıcıların hızlı bir şekilde içine girebilecekleri basit ve kullanışlı bir düzenleme uygulamasıdır. Çok sayıda güçlü düzenleme aracına ihtiyaç duymayan yeni başlayanlar ve kullanıcılar için en iyisi.

Belki de en popüler HTML5 çevrimiçi fotoğraf editörü olan Picozu, özelliklerle dolu, kullanımı kolay bir araçtır. Tamamen HTML5 ve CSS3’ü temel alır, Flash’tan bağımsız olmasını sağlar. Bu aynı zamanda kullanıcıların tüm materyallerini internette düzenleyebilecekleri anlamına geliyor. Bu çevrimiçi düzenleyici özellikle çok çeşitli filtreler arayan kullanıcılar için idealdir.

Başlıca özellikleri:

 • Çizim yetenekleri : Picozu kullanıcıları, çok çeşitli fırçalar kullanarak bir belge üzerine çizim yapabilir. Kullanıcılar bu özelliği kullanarak baştan başa tüm görüntüler oluşturabilir veya yüklenen bir görüntüye dokunabilir.
 • Düzenleme Araçları:  Fotoğraf editörü, katmanlar, renk dolguları, serbest el seçimi, kırpma vb. Gibi çok sayıda düzenleme aracı sunar. Mükemmel fotoğrafı oluşturmak için birleştirebileceğiniz 120’den fazla filtreye de sahipsiniz.
 • Paylaşımı Kolay:  Çok kullanışlı bir özelliktir; bitmiş işinizi Facebook ve Flickr gibi popüler medya sitelerinde veya OneDrive, Dropbox, Google Drive vb. Bulut hizmetlerinde hemen paylaşmanıza olanak tanır.
 • Adobe Photoshop’tan içe aktarma:  Bu özellik sayesinde kullanıcılar, düzenlenecek katmanları tutarken projeleri Photoshop’tan içe aktarabilir.
 • Sayısız format seçeneği:  Projelerinizi kaydetmek için kullanabileceğiniz çok çeşitli formatlara sahipsiniz. Adobe PS, PDF, Bitmap görüntüler, Tiff, JPEG ve PNG, resimlerinizi kaydedebileceğiniz biçimlerden bazılarıdır.
 • Rahat ve Kullanımı Kolay Arayüz:  Kullanıcı arayüzü hem estetik açıdan hoştur hem de gezinmesi kolaydır. Ayrıca, aynı bilgisayarda aynı anda birkaç projede çalışabilecek şekilde oluşturulmuştur.

Bu uygulamanın dezavantajları şunlardır:

 • Kullanıcıların bir eklenti indirmelerini gerektirir
 • Arayüz herkese uygun olmayabilir
 • Abonelik biraz pahalı

Picozu, kullanıcıların tüm özelliklerine erişebilmelerini sağlayan bir abonelik için ödeme yapma seçeneğiyle birlikte kullanımı ücretsiz bir uygulamadır. Daha uzun vadeli bir abonelik seçen kullanıcılar indirim kazanacaktır.

Picozu’yu deneyin

Photopea

2019’da Kullanmak İçin En İyi 5 HTML5 Çevrimiçi Fotoğraf Düzenleyicisi 2

Daha güçlü Picozu daha Photopea sıklıkla nedeniyle kullanışlı özelliklerinden çevrimiçi Photoshop anılmıştır. Fotoğrafları düzenleme deneyimi olan kullanıcılar için daha fazla tasarlanan, Photopea ilk kez çalışanlar için çok zor olabilir.

Photopea ile ilgili en güzel şey, kullanıcıları cezbedecek süslü, sanatsal bir kullanıcı arayüzü ile sorun çıkarmamasıdır. Bunun yerine, kullanıcıların daha fazla geri gelmesini sağlamak için güçlü araçlarına ve özelliklerine güvenir. Bu nedenle, çalışmak için oldukça etkili araçlarla temiz bir uygulama tercih eden biriyseniz, Photopea’yı kullanmayı düşünmek isteyeceksiniz.

Photopea kullanmanın avantajları:

 • Html 5 tabanlı: Kullanıcılar yalnızca bağlantıyı tıklamak zorundadır ve çevrimiçi fotoğraf düzenleyicisini kullanabileceklerdir. Kullanıcıların bir eklenti indirmesini gerektirmez.
 • Hızlı tepki ve yükleme süreleri: Photopea, tüm büyük tarayıcılarda harika çalışır ve fotoğrafları düzenlerken genellikle gecikme olmaz.
 • PSD ile Uyumlu:  Program, Photoshop’un kısayolları için kullandığı PSD formatını destekler.
 • Birden çok formatı destekler: Görüntülerinizi aşağıdaki formatlarda kaydedebilirsiniz: JPG, PSD, PNG ve SVG.
 • Ucuz:  Premium hesaplar 90 gün boyunca sadece 12 ABD doları olan uygun fiyatlı hesaplardır.

İşte Photopea’nın eksileri:

 • Picozu ile karşılaştırıldığında, Photopea filtrelerde eksik olması
 • Premium hesap kullanıcıları yalnızca PP’yi iyileştirmek için çalışabilir ve reklamları gizleyebilir.
 • Bazıları için çekici olmayan düz arayüz.

Fotopea’yı Test Et

DeviantArt muro

2019’da Kullanmak İçin En İyi 5 HTML5 Çevrimiçi Fotoğraf Düzenleyicisi 3

Sanatçılar için özel olarak tasarlanan DeviatArt, kullanıcıların sanat oluşturmak için çeşitli araçları kullanmalarının yanı sıra düzenlemelerini de sağlar. Düzenleme araçlarından daha fazla çizim aracı arayan kullanıcılar bu uygulamanın tadını kesinlikle çıkaracaktır.

Yaratıcılıklarına uygun bir çıkış arayan kullanıcılar, bu html 5 fotoğraf düzenleyicisini incelemelidir. DeviantArt muro basit olmasına rağmen hoş bir arayüze sahip ve bazı zarif katmanlama seçenekleri sunuyor.

DeviatArt muro Artıları:

 • Html 5 Uygulaması:  Bu uygulama tamamen Html 5 üzerinden çalışır. Böylece editöre, linkini tıklatarak kolayca erişebilirsiniz. Yüklemek için ek eklenti gerekmez.
 • Sanatçılar için sanatçılar:  Bir DeviantArt hesabına giriş yaparsanız projeler otomatik olarak kaydedilir.
 • Son derece etkili çizim araçları:   Bir sonraki şaheserini oluşturmak için kullanıcıların kullanabileceği birkaç çizim aracı var.

DeviantArt muro eksilerini:

 • Filtreler değiştirilemez veya değiştirilemez
 • Profesyonel kullanım için çok basit

DeviantArt muro, çizim özellikleri olan bir editör isteyen kişilere hitap eden bir niş uygulamadır.

DeviantArt’ı deneyin

Fotor

2019’da Kullanmak İçin En İyi 5 HTML5 Çevrimiçi Fotoğraf Düzenleyicisi 4

Profesyonel düzeyde düzenleme araçları sunan güçlü bir editör arıyorsanız, Fotor sizin için HTML5 çevrimiçi fotoğraf editörüdür.

Hem profesyoneller hem de hobiler tarafından övülen Fotor, herkes için düzenleme aracıdır. Gelişmiş HTML5 teknolojisini ve piyasadaki en iyi fotoğraf düzenleme araçlarından bazılarını artırır. Fotor ile fotoğrafları düzenlemenin yanı sıra fotoğraf kolajları ve grafik tasarımları oluşturma seçeneğiniz de vardır.

Fotor temel özellikleri şunlardır:

 • Bulut Hizmetleri:  Fotor’da bir hesap oluşturmak, otomatik olarak bulut hizmetine erişmenizi sağlar. Bu, kullanıcıların bitmemiş çalışmalarını çevrimiçi olarak bir buluta kolayca kaydetmelerini sağlar. Kullanıcılar daha sonra bitmemiş çalışmalarına internet erişimi olduğu sürece başka bir cihazdan erişebileceklerdir.
 • Html5 Teknolojisi:  Fotor, Html 5 tarafından desteklenen çevrimiçi bir fotoğraf editörü olduğundan, hızlı ve kararlı hizmetler beklemelisiniz.
 • HD PDF:  Bu, çok yüksek kalitede basılabilen broşürler, davetiyeler, kartlar vb. Oluşturabileceğiniz anlamına gelir.
 • Düzenleme araçları ile paketlenmiştir: Fotor’un Premium sürümü, bu listedeki diğer uygulamalara kıyasla özellikler ve düzenleme araçları açısından en iyisini sunar. Fotor kullanıcıları yazı tiplerini, görüntü şeklini, simgeleri, küçük resimleri, etiketleri, gölgeyi, rengi ve daha pek çok şeyi değiştirmelerini sağlayan düzenleme araçlarına sahip olabilir.
 • Sayısız Şablon: Fotoğraf düzenleme uygulaması, kullanıcılara yalnızca şaşırtıcı derecede güzel olmayan aynı zamanda profesyonel olan binlerce hazır şablon sunar. Bu şablonlarla kullanıcılar kolayca posterler, kartlar, sosyal medya kapakları, blog tasarımları, reklamlar vb. Oluşturabilirler.
 • Beatify:  Bu editörde bulunan eşsiz bir unsur güzellik rötuşlama özelliğidir. Bu araç kullanıcıların lekeleri düzeltmek ve güzelleştirmek için kendi özçekimlerine dokunmalarını sağlar.
 • HDR:  Aksi takdirde sürüklenen görünümlü bir fotoğrafı tamamen geliştirmenize olanak sağlar.
 • Öğreticiler:  Çok sayıdaki özellikten şaşırıyorsanız, web sitelerinde bulunan kolay izlenebilir öğreticilere her zaman erişebilirsiniz.

Fotor Dezavantajları:

 • Sıfırdan başlamak isteyen sanatçılar için tasarlanmadı.
 • Hızlı bir editör isteyen kullanıcılar için çok zor görünebilir.

Fotor’un tüm özelliklerine tam erişim isteyen kullanıcılar aylık abonelik satın almalıdır. Yıllık abonelik satın alan kullanıcılar indirim kazanmaktadır.

Fotor’u deneyin

Pixlr Editör

2019’da Kullanmak İçin En İyi 5 HTML5 Çevrimiçi Fotoğraf Düzenleyicisi 5

Pixlr Editor, kullanımı çok kolay, mükemmel bir HTML5 çevrimiçi fotoğraf editörüdür. Kullanıcı arayüzü çok sezgisel. Microsoft Paint’i daha önce kullandıysanız, hızlı bir şekilde Pixlr Editor yazılımını alırsınız.

Platformlar, etkileyici görüntüler oluşturmanıza veya yüklediğiniz resimlerin kalitesini yükseltmenize olanak tanıyan bir dizi gelişmiş fotoğraf düzenleme seçeneği sunar.

Ayrıca, kullanışlı tasarım şablonlarının, stok görüntülerinin ve düzenleme özelliklerinin kilidini açmanıza olanak tanıyan aracın premium bir sürümü de bulunmaktadır.

Pixlr Editor’ı deneyin

Sonuç

Bir HTML5 çevrimiçi fotoğraf editörü, geleneksel düzenleme uygulamalarına göre birçok avantaj sunar. Daha hızlı, daha kolay ve daha esnek HTML5 uygulamaları, düzenleme sorunlarınız için oldukça etkili bir çözümdür.

Bu listelerde bireyler, kendi gereksinimlerini karşılayan çevrimiçi fotoğraf editörünü bulmayı daha kolay bulacaklardır.