Google Analytics 4 kullanma hakkında

Google Analytics 4 adında, daha öncelikli olarak davranışsal verileri ve ölçümleri odaklanan bir web analitik aracı çıkardı. Bu yazımızda sizlere yeni google analytics 4 nedir? Sorusunun yanıtını paylaşıyor olacağız.

Google Analytics 4
Yeni Google Analytics 4

Bu araç, kullanıcı deneyimini ve davranışlarını daha iyi anlamak için daha fazla veri toplamak ve analiz etmek için daha gelişmiş özelliklere sahiptir. Google Analytics 4, mobil uygulamalar için de kullanılabilir.

Analytics 4 ve SEO

Analytics 4, SEO araçları arasında sık tercih edilen aracıdır. Milyonlarca web sitesi ve işletme, Analytics 4’ün sunduğu raporları, kullanıcı etkileşimlerin takibi için kullanır.

Giriş için tıklayınız.

Bu raporlama aracı, offline API’ler, mobil uygulamalar ve web alanları etkileşimlerini izlemenizi sağlar. Web trafiğini takip ederek geri dönüşü artırmak isteyen işletmeler, doğru pazarlama stratejileri oluşturmak için bu araç kullanır.

Yeni Google Analytic 4 ‘ün Öne Çıkan Yenilikleri Nelerdir?

Yeni google analytics 4 nedir? Sorusunu yanıtlamış olduk. Şimdi de yeni Google analytics 4’ün diğer sürümlere göre öne çıkan özelliklerine göz atalım.

 • Analytics 4, önceki sürümlerine göre çok daha gelişmiş bir web analitik aracıdır
 • Kullanıcı davranışlarını ve deneyimlerini daha iyi anlamak için etkileşimlere odaklanır
 • Kullanıcıların ilgi alanlarına ve davranışlarına göre kişiselleştirilmiş raporlar sunar.
 • Analytics 4, daha fazla veri toplamak ve analiz etmek için ileri analitik araçlar sunar
 • Gerçek zamanlı raporlama özellikleri sayesinde anında kullanıcı davranışlarını izlemek mümkündür
 • Kullanıcı dostu ve hızlı bir ara yüze sahiptir ve mobil uygulamalar için de kullanılabilir.
 • Yapay zeka desteği de sunan Analytics 4, daha öncelikli veriler ve analitikler sunar.

Yeni Analytics 4 Kimlerin Kullanımına Yöneliktir?

Yeni google analytics 4 nedir? Ve Yeni Google Analytic 4 ‘ün Öne Çıkan Yenilikleri Nelerdir? Sorularını böylelikle yanıtlamış olduk. Şimdi ise, bu aracın kimlerin kullanımına yönelik olduğunu ve kimlerin kullanabileceğini açıklayalım.

 • Analytics 4, internet davranışlarını ölçmenizi sağlamaktadır.

Google Analytics 4, yeni kitlelere ulaşmak için gelişmiş analizler ortaya koymakta ve reklam ve firmalar için kampanya oluşturmak için bir rehber olarak kullanılabilir. Ayrıca, Analytics 4, bir sitenin güçlü ve zayıf yönlerini belirleyebilir ve kullanıcıların sitede ne kadar vakit geçirdiği bilgisini sunabilir.

Google Analytics 4
Yeni Google Analytics 4

Yeni analytics 4 nedir? Yeni Google Analytic 4 ‘ün Öne Çıkan Yenilikleri Nelerdir? Ve Google Analytics 4 kimlerin kullanımına uygundur sorularını soranlar için cevapları yukarıda açıkladık. Peki Google analytics 4 kullanmak isteyenler için kurulum nasıl gerçekleştirilmektedir? Bu soruyu da yanıtlayarak yazımızı tamamlayalım.

Yeni Analytics 4 Kurulumu Nasıl Yapılır?

Google Analytics kurulumu için öncelikle bu analiz aracı için bir hesap oluşturmak gerekir. Eğer daha önce kullanılan bir sürüme ait bir hesabınız varsa, bu hesabı kullanarak kurulum işlemi yapmanız mümkündür.

 • Öncelikle, https://analytics.google.com/analytics/ adresine gidin
 • “Başla” butonuna tıklayın.
 • İkinci adımda, hesap bilgilerinizi girmeniz istenecektir, bu bilgiler arasında hesap adı, mülk bilgileri ve ödeme yapacağınız para birimi yer alır. Ayrıca, Analytics 4 versiyonunu seçebilirsiniz.
 • Daha sonra, “Oluştur” butonuna tıklayarak verilerinizi sisteme kaydedebilirsiniz
 • Son olarak Analytics Sözleşmesini onaylamanız gerekmektedir.

Kurulum işlemi bu şekilde başarıyla tamamlanır.

Ayrıca Google Analytics Davranış Raporu Nedir? makalemizi inceleyebilirsiniz.