Ana Sayfa Sosyal Medya Google Analytics Davranış Raporu Nedir?

Google Analytics Davranış Raporu Nedir?

0
11858 teknik destek

Hepimiz müşterilerimizin ve hedef pazarlarımızın bizden ne istediği ve bu isteklere hizmet etmek için web sitesi tasarımımızı ve mesajlaşmamızı nasıl geliştirebileceğimiz konusunda daha fazla fikir istiyoruz. Belirli bir konuyla ilgili daha fazla içerik, daha fazla video, daha temiz bir gezinme, daha hızlı bir web sitesi, hizmet sayfalarında basit fiyatlandırma vb. arzu etmek temel amacımız olabiliyor.

“Google Analytics Davranış Raporları”, web sitenizin ziyaretçileri hakkında bildiğinizi düşündüğünüz her şeyi değiştirecektir. En çok görüntülenen sayfalardan ve sayfa içi tıklama verilerinden ziyaretçilerinizin kullandığı arama terimlerine kadar, ziyaretçilerinizin web sitenizden hangi içeriği tercih ettiğini ve sorduğunu keşfetme fırsatına sahipsiniz. Bu araçlardan üreteceğiniz harika içerik fikirlerinin yanı sıra, ziyaretçilerinizin web sitenizde nasıl hareket ettiklerini ve nereye girip çıktıklarını da görselleştirebilirsiniz. Bu paha biçilmez verilerin kullanılması, diğer olumlu faydaların yanı sıra, kullanıcı deneyiminin ve dönüşüm oranlarının iyileştirilmesine yol açabilecek bilgiye dayalı tasarım ve mesajlaşma kararlarının alınmasına yardımcı olur.

Bu rapor şunlara genel bir bakış sağlar:

-Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

-Benzersiz Sayfa Görüntülemeleri

11858 teknik destek

-Sayfada Geçirilen Ortalama Süre

-Çıkma Oranı

-% Çıkış

-En çok görüntülenen ilk 10 sayfanın sayfa görüntülemeleri (URL ve başlık)

-Site Aramasından gelen Arama Terimleri verileri

-İlk beş Benzersiz Etkinlikten etkinlik kategorileri

Adından da anlaşılacağı gibi, genel bakış raporu, birçok davranış raporuna hızlı, üst düzey bir genel bakış elde etmenizi sağlar. Ayrıca önemli ve en iyi performans gösteren verileri görsel bir formatta sunar.

Davranış Akışı Raporu

Bu rapor, ziyaretçilerinizin çoğunluğunun web sitenize bir açılış sayfası üzerinden nasıl girdiğini ve web sitenizdeki en popüler başlangıç ​​sayfalarına ve birinci, ikinci, üçüncü etkileşime vb. nasıl geçtiğini gösteren bir akış diyagramı görüntüler. Ayrıca bağlantılardaki ayrıntı düzeyini de ayarlayabilirsiniz.

Bu raporla, ziyaretçilerin içeriği nasıl özümsediğini ve sitenizde sayfadan sayfaya nasıl hareket ettiğini görebilirsiniz. Ziyaretçilerin web sitesinden nasıl aktığını belirleyebildiğinizde, araştırma süreçlerini daha iyi anlarsınız ve istediğiniz yollarda ilerleyip ilerlemeyeceklerini belirleyebilirsiniz. Bir ziyaretçi olarak deneyimlemek ve yollarını etkilemek için yapmanız gereken değişiklikleri değerlendirmek için web sitesindeki yolları kendiniz izleyin.

 

11858 teknik destek

Destek sitemiz sorununuzu çözmenize yardımcı oldu mu?
2018 Oylamalar · 2018 Cevaplar
Cevabı Gönder
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
            Destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA
Önceki İçerikGoogle Workspace Yönetici Konsolu Nedir?
Sonraki İçerikİnternetten Alışveriş Yapacakların Dikkat Etmesi Gerekenler
Webmaster, freelancer, teknoloji hastası. Kendini bilmiş bileli teknoloji okyanusunda amiral gemileri ile iç içedir. Çukurova Üniversitesi mezunudur. Bir seyyah gibi gezmeye bayılır. Teknoloji makaleleri yazıp insanları aydınlatmayı amaç edinmiştir.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.