Windows10 Yerel Hesaptan Çevrimiçi Hesaba geçiş

Bu yazımızda sizlere Windows10 Çevrimiçi Hesaba Geçiş nasıl yapılır detayları ile anlatıyoruz. Yerel Hesaptan Çevrimiçi Hesaba Geçiş Windows 10 da da Windows 8 de olduğu gibi oturum açmak için bir eposta hesabı ya da yerel oturum hesabı oluşturulmaktadır.

Windows 10 kurulum işlemleri esnasında bilgisayarımızın internet erişimi varsa ille de bir eposta ile oturum açmamız gerekir. Ancak kurulum esnasında internet yokken yerel hesap tan çevrimiçi hesabımıza geçiş işlemlerini nasıl sağlayacağımızı anlatacağız.

Windows10 Çevrimiçi Hesaba Geçiş Nasıl Yapılır?

Windows 10 yüklü bilgisayarımızda sağ alt köşede bulunan Bildirim Merkezi sembolüne tıklayın.

Açılan menüde sağ alt kısımda bulunan All settings (Tüm Ayarlar) alanına tıklayalım.

Windows10 Çevrimiçi Hesap Nasıl Kurulur

Gelen ekranda Hesaplar kısmına tıklayın.

Açılan pencerede sol menüde Hesabınız seçimi yapılı halde gelecektir. Sağ kısımdan Bir Microsoft hesabına bağlanın yazısına tıklayın.

Windows10 Oturum açma

Eposta adresinizi ve parolasını ilgili yerler yazarak İleri butonuna tıklayın.

Sonraki ekran da eposta hesabınıza tanımlamış olduğunuz telefon numaranızın son 4 hanesi size sorulur. İlgili kutuya telefon numaranızın son 4 hanesini yazarak İleri butonuna tıklayın.

Windows10 Account oluşturma

Sonraki ekranda tanımlı olan telefonunuza Microsoft tarafından gönderilen kod istenmektedir. Ancak telefonunuza gelen kodu ilgili yere yazarak İleri kutusuna tıklayın. Ardından bilgilerin teyit edilmesini bekleyiniz.

Windows10 Hesap Doğrulama

Gelen ekran da Geç butonuna tıklayarak Microsoft hesabınıza geçiş adımını başlatın. İşlemin tamamlanarak oturumunuzun açılmasını bekleyin.

Tüm işlemler bitip Microsoft hesabınız üzerinden oturum açtığınızda tekrar Hesaplar ekranına dönecektir ve eposta hesabınız üzerinden oturum açtığınızı bu ekranda görebileceksiniz. Böylece sizlere Windows10 Çevrimiçi hesaba geçiş nasıl yapılır anlattık. Ancak bu işlemleri yaparken sorun yaşamanız durumunda bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca Windows10 şifresiz oturum açma yazımızı da inceleyebilirsiniz.