Google maps kullanımı

Bu yazımızda sizlere Google Street View tarih değiştirme sorunları hakkında detaylı bilgilendirmeler ileteceğiz. Google street view, aslında Maps’in benzeri bir hizmet ancak farkını şöyle anlatabiliriz. Haritalar kullanırken maps.google.com sayfasına girerek buradan aradığınız yeri yazın. Haritada kendiniz bulabilirsiniz.

Google Views’te ise durum biraz farklı. Yine Google Maps üzerinden yerleri görebiliyorsunuz ancak görebildiğiniz yerler sadece Google View’a resimlerin upload edildiği şehirler, antik bölgeler, stadyumlar, manzaralar vs..

Aslında Google Views’un amacı tatile gitmek istiyorsunuz ve nereye gideceğinizi bilmiyorsunuz. Diyorsunuz ki dur bir Google Views açayım da nereler varmış bakayım.

Google Street View Kullanımı

Google Street View Kullanımı

Sağ üst köşedeki Fotoğraf Makinası logosundan resim upload edebiliyorsunuz. Şimdi bu işlemin nasıl yapıldığını görelim.

google2

İlk olarak Fotoğraf Makinası resmine tıkladığınızda bir resim seçmenizi isteyecek ve seçtiğimiz resim yukarıdaki şekilde görünmektedir.

Google Haritalara Yer Ekleme

Resime isim verdikten sonra Açıklama Ekle kısmında gördüğünüz gibi bilgi ekliyoruz.

Google maps

Konum Ekle kısmına basarak karşımıza gelen Google Maps’ten Yer İşareti ekliyoruz. Bu işlemi mouse ile sürükleyerek yapıyoruz.

google haritalar

Yer İşareti Koy kısmından bu işlemi sağlıyoruz.

Google street view konum ekleme

Son olarak yayınla dediğimizde resmimiz yayınlanmak üzere Google Views’a kaydedilir.

Uyarıdan da anlaşılacağı gibi önce yaptığımız ekleme işlemi ve resim kontrol edilecek ve sonrasında Google Views’a eklenecek.

Ayrıca Google Maps hakkında yazımıza da göz atabilirsiniz. Google haritalara yer ekleme ve harita konum ekleme konusunda yukarıda yer alan görsellerden işlem sağlayarak sorunu çözebilirsiniz. Umarız makalemiz sizler için faydalı olmuştur.