Ana Sayfa Bilgisayar Windows 10’da Şifre Girmeden Oturum Açma (Resimli Anlatım)

Windows 10’da Şifre Girmeden Oturum Açma (Resimli Anlatım)

0

Parola ve güvenlik kimi insanlar için olmazsa olmaz olurken , kimi insanlar için de zaman kaybı olarak nitelendirilebilir. Şahsen kendi adıma konuşmam gerekirse gün içerisinde , bankacılık işlemlerimi , sosyal medya hesaplarımı ve özel işlemlerimi yaptığım tüm cihazları en güçlü parolalarla korunaklı hale getiriyorum , ve şifreleme algoritması yüksek uygulamaları kullanmayı gündelik hayatımda daha çok tercih ediyorum .

Bu makalemde size Windows 10 işletim sistemli bir bilgisayarda şifre kullanmadan doğrudan oturum açma işlemiyle alakalı detayları paylaşacağım.

•  Windows simgesine tıklayarak ‘Çalıştır’ yazalım , ya da ‘Windows Tuşu+R’ tuşlarına basarak ‘Çalıştır’ ekranımızı açalım.

•  Bu ekranda ki metin kutusuna ‘netplwiz’ yazarak ‘Tamam butonuna’ tıklayalım.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

•  Bu ekranda kullanıcı hesabınız yada hesaplarınız gözükecektir. İşlem yapmak istediğiniz kullanıcı hesabının üzerine tıklayın veya “Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir ad ve parola girmelidir.” seçeneğinin yanında ki tiki kaldırın. İşlem sonrasında Uygula dedikten sonra işlem tamamlanacaktır.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

• Eğer ki tam tersi bir şekilde kullanıcı hesabınızın şifre sormasını istiyorsanız aynı yolu izleyin. Kullanıcı hesabını seçtikten sonra “Kullanıcı bu ayarı kullanmak için bir ad ve parola girmelidir.”  Seçeneğini işaretleyin ve Uygula deyin. Sizden şifre istenirse kullanıcı hesabı şifresini girin ve Tamam’a tıklayın.

İşlem bu kadar , bu yolla bilgisayarınızı ilk açtığınızda parolasız bir şekilde kullanabilirsiniz, daha fazla teknoloji haberleri ve makaleleri için bizi takipte kalmaya devam edin , Sağlıklı Günler Dileriz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA