Windows8.1 Güvenli Modu kapatmak

Bu yazımızda sizlere Windows8.1 Güvenli moddan çıkmak için yapılması gereken işlem adımlarını detayları ile anlatıyoruz.

Bilgisayarınızda açıldığında güvenli modda başlıyor ve bunu iptal etmek istiyorsanız bu yazımız işinize yarayacaktır. Güvenli modu sizler isterseniz kapatabilir veya açabilirsiniz. Ancak öncelikle güvenli mod nedir bunu tanıyalım.

Güvenli Mod Nedir?

Bilgisayarınızdaki güvenli mod, Windows’u daha sınırlı sayıda dosya ve sürücü kullanarak temel durumda başlatıyor. Güvenli modda eğer bir sorun olmazsa varsayılan ayarların ve temel cihaz sürücülerinin soruna neden olmadığı anlamına geliyor. Windows güvenli modda gözlemlemek, bir sorunun kaynağını daraltmanıza olanak tanır. Böylece bilgisayarınızdaki sorunları gidermenize yardımcı oluyor.

Güvenli modun iki farklı sürümü bulunmaktadır. Bunlar Güvenli Mod ve Ağ ile Güvenli Mod. Ağ ile Kasa Modu, ağınızdaki İnternet’e ve diğer bilgisayarlara erişmek için ihtiyacınız olan ağ sürücülerini ve hizmetleri eklemektedir.

Windows8.1 Güvenli Moddan Çıkmak İçin Yapılması Gerekenler

Öncelikle bilgisayarınız açık iken Windows+R tuş kombinasyonu yapınız. Ayrıca Windows simgesine tıklayıp arama yerine çalıştır yazarak ta açabiliyorsunuz. Böylece ile çalıştır penceresini açalım. Daha sonra metin yazacağınız bir alacan gelecektir.

Ardından bu satıra Msconfig yazalım. Daha sonra Enter yada tamam tuşuna basalım.

Windows8.1 komut satırı

Böylece karşımıza sistem yapılandırması ekranı gelecektir. Ardından sırasıyla aşağıdaki işlem adımlarını uygulayalım.

Öncelikle önyükleme sekmesine tıklayınız.

Daha sonra Güvenli önyüklemenin bulunduğu yer işaretli bir şekilde sizi karşılayacaktır. Böylece bu işaretli yere tıklayıp işaretini kaldırınız.

Daha sonra Uygula butonuna tıklayınız.

Son olarak Tamam butonuna tıklandıktan sonra bilgisayarınız kapanıp yeniden açılmaya başlayacaktır. Böylece artık güvenli modda değil, normal olarak açıldığını göreceksiniz.

Windows8.1 Güvenli Moddan Çıkmak İçin Yapılması Gerekenler

Windows8.1 Güvenli moddan çıkmak için yapılması gerekenler bu şekildeydi. Umarız yazımız sizler için faydalı olmuştur.

Ayrıca Windows 8.1 bilgisayarınızı hızlandırmak istiyorsanız aşağıdaki Youtube videomuzu izleyebilirsiniz.