Deprem için kullanılacak 6 uygulama incelemesi. Günümüzde her alanda kullanılan birbirinden farklı binlerce uygulama hayatımızın bir parçası oldu. Gerek sosyal medya gerek eğitim, iş, şirket benzeri bir çok alanda çeşitli uygulamalar ile hayatımızı kolaylaştırdığımız bir gerçek.

Geçtiğimiz günlerde ülkemiz de yaşanan deprem sebebi ile bir çok uygulama gündeme geldi. Uygulamalar deprem esnasında ve sonrasında kullanıcılarına oldukça faydalı olacak şekilde tasarlanmış görünmekte. Toplum olarak deprem ve çeşitli doğal afetler sebebi ile çeşitli arayışlara girdik ancak bilinmeyen haya kurtaran bazı uygulamaları gör ardı ettik.

Bu makalemizde son zamanların en çok sorulan deprem için kullanılabilecek uygulamalar nelerdir? Sorusunun yanıtını inceleyeceğiz. Bu sorumuzu birkaç uygulama ismi ve kullanım amacını açıklayarak sizlerle paylaşacağız.

Deprem için kullanılacak 6 uygulama nelerdir?

Şimdi hep birlikte Deprem için kullanılacak 6 uygulama incelemesi işlemine başlayalım. Aşağıda sizler ile paylaştığımız uygulamalara bir göz atın.

Hayat kurtaran uygulamalar;

1)Düdüğüm uygulaması: Bu uygulama sayesinde yüksek ses oranında düdük sesi çıkarır ve nerede olduğunuzu duyurabilmeniz için kullana bilirisiniz.  Bu sayede çıkan yüksek ses sayesinde kişiler sizin konumunuzu belirlemesine yardımcı olacaktır.

3
Deprem İçin Kullanılacak 6 Uygulama İncelemesi

2)Bridgefy: İnternet olmayan durumlarda 100 metre yakınınız  da olan kişiler ile bluetooth sayesinde mesajlaşma imkanı sağlıyor.  Bu da demek oluyor ki internet olmadan kişiler ileiletişim kurabiliyorsunuz..

3)Earthquake: Bu uygulama sayesinde dünya üzerinde nerede deprem oluyorsa bu uygulama sayesinde haberdar olabilirsiniz.

4)Güvendeyim: Uygulama sayesinde tek bir mesajınız ile yakınlarınıza ve tanıdıklarınıza konum ve Enlem boylam özelliklerine göre bildirebilirsiniz.

resim

5)Acil yardım: Uygulama içerisinde bulunan butona dokunarak konum ve acil yardım durumunuzu karşı tarafa rahatlıkla iletebilirsiniz. Bu sayede 112 acil hattına konum ve bilgileriniz en kısa sürede ulaşacaktır.

6)AFAD Acil:  Bu uygulamada tanıdıklarınıza ulaşamıyor, bilgi alamıyor, yaralı iseniz ve enkaz altındaysanız acil arama yapabiliyorsunuz. Bu sayede acil arama ile kısa sürede yardım ekiplerine ulaşabilirsiniz.

afad

Sizler için yukarıda derlemiş olduğumuz Deprem için kullanılacak 6 uygulama yer alıyor. Bu uygulamaları akrabalarınız ve sevdiğiniz insanlarla paylaşarak daha güvenli bir ortam oluşturabilirsiniz. Makalemiz umarım toplum için faydalı olmuştur. Bir sonraki yazımız Kandilli Deprem Bilgi Sistemi Uygulaması inceleyebilirsiniz.