Windows 11 İş veya Okul Hesabı Nasıl Silinir

Windows 11 iş veya okul hesabı ayarlar uygulamasından silinemez. Bunun için İş veya okula erişin sayfasına girmeniz gerekir. Bu makale size bu işlemi nasıl yapacağınzı adım adım gösterir.

Bilgisayara iş veya okul e-posta hesabı eklediğinizde. Windows 11 cihazın bir kuruluşa ait olduğunu düşünür ve sonuç olarak belirli ayarları değiştirmenizi engeller. Bir e-posta istemci uygulamasını kullanırken aşağıdaki gibi istenmeyen davranışlar fark edersiniz: Outlook ve hatta kullanmadığınız zamanlarda bile hesapta oturum açmanız istenebilir.

Bir e-posta hesabıyla ilgili herhangi bir sorununuz varsa veya bilgisayar artık bir kuruluşa ait değilse, genellikle onu Outlook uygulamasından ve ardından “E-posta ve hesaplar” ayarları sayfasından kaldırmayı denersiniz. Ancak, bir iş veya okul (.edu) e-posta hesabını Windows 11’den kaldırmanın mümkün olmadığını hemen anlayacaksınız.

Nedeni ne olursa olsun, Windows 11 hesabı kaldırmanıza izin verir, ancak “E-posta ve hesaplar” ayarları sayfasından kaldırmanıza izin vermez. Bunun yerine, “İş veya okula erişin” sayfasını kullanmalısınız.

Bu makale size Windows 11 iş hesabı nasıl silinir adımlarını öğretecektir.

Windows 11 İş veya Okul Hesabı Nasıl Kaldırılır

Windows 11 cihazınızda eklediğiniz bir iş veya okul e-posta hesabını silmek isteyebilirsiniz. Bu hesabı silmeniz durumunda, bu hesaba ait tüm veriler ve ayarlar silinecektir. Windows 11 iş veya okul hesabı kaldırmak için şu adımları kullanın:

  1. Önce Ayarlar’ı açın.
  2. Daha sonra Hesaplar’a tıklayın.
  3. Ardından Hesap Ayarları bölümünün altında, ” İş veya okula erişin” ayarını tıklayın.Windows 11 İş veya Okul Hesabı Nasıl Silinir
  4. Hesabı seçin ve Bağlantıyı Kes butonuna tıklayın.

Adımları tamamladığınızda, e-posta hesabı tamamen kaldırılacak ve Windows 11’de tam sistem erişimi yeniden kazanılacaktır.

Windows 11 İş veya Okul Hesabı Nasıl Silinir

Not: Windows 11, bir iş veya okul hesabını silmenizi engelleyebilir. Bu durumda, kuruluşunuzun bu işlemi yapmanıza izin verip vermeyeceğine karar vermesi gerekmektedir.

İlgili: Windows 10 hesap resmi nasıl silinir

Bu adımları takip ederek, Windows 11 cihazınızda eklediğiniz bir iş veya okul e-posta hesabını rahatlıkla silebilirsiniz. Ancak, silme işlemi sonrasında bu hesaba ait verilerin geri dönüşü olmayabilir, bu nedenle silmeden önce verilerinizi yedeklemeniz önemlidir.

Windows 11 iş veya okul hesabı silme adımları hakkında yaşadığınız bir sorun olursa lütfen yorumlarda bizimle paylaşın. Sorunuzun çözümü için her zaman burada olacağız.