İPhone Sesli Şarj Özelliği nasıl kullanılır? Tüm dünyanın gözdesi haline gelen İPhone telefonlar birbirinden farklı özellikleri ile kullanıcılarının beğenisini aldı.  Telefonlar hem kullanım hem özellik bakımından oldukça kaliteli içeriklere sahip.

Telefonların birbirinden farklı özellikleri var ancak Apple’ın kullanıcılara sunduğu sesli şar özelliği oldukça ilgi gördü. Yapılan incelemelere göre İPhone Sesli Şarj Özelliğinin nasıl aktif edileceğine dair çeşitli sorular yayıldı. Bizlerde bu makalemizde sizler için İPhone Sesli Şarj Özelliği konusunu ele aldık.

Bu makalemizde kullandığımız İPhone telefonumuzu şarja takınca, şarjdan çıkarınca ve şarj dolunca konuşmasını nasıl sağlayacağız bunları inceleyelim.

Örneğin açıktım, doydum gibi komik kelimeler ekleyebilirsiniz. Şimdi hep birlikte İPhone cihazımızın bu özelliğini nasıl kullanacağız inceleyelim.

İPhone Sesli Şarj Özelliği nasıl aktif edilir?

1)Yapmanız gereken ilk işlem telefonunuzun kestirmeler uygulamasına gitmek. Bu alanda birden fazla özellik yer alıyor ancak biz sesli şarj özelliğine değineceğiz.

2)Kestirmeler menüsünde yer alan otomasyon seçeneğine dokunalım.

İPhone Sesli Şarj Özelliği

3)Açılan sayfada sağ üst kısımda yer alan + simgesine dokunun.

4)Bir sonraki ekranda Kişisel otomasyon yarat menüsü yer alacaktır. Bu butona tıklayalım.

5)Bu adımın ardından telefonun birden fazla otomasyon çeşidi olduğunu göreceksiniz.

İPhone Sesli Şarj nasıl yapılır

6)Bu sayfada yer alan şarj aleti seçeneğine tıklayın. Tıkladıktan sonra bağlıyken ve bağlı değilken diye iki seçenek yer alacaktır. İlk olarak şarj aleti bağlıyken butonuna tıklayın ardından ekrana gelen + işlem ekle  seçeneğine dokunun.

Sonraki butonuna tıklayın hemen ardından çalıştırmadan önce sor seçeneğini kapatıyoruz. Son adım olarak Bitti butonuna tıklayarak otomasyonu eklemiş olacaksınız.

İPhone şarj durumunda konuşma

1)Pil seviyesi %100 olduğu zaman konuşması için + simgesine tıklayın. Hemen ardından Kişisel otomasyon yarat seçeneğine dokunun.

2)Açılan ekranda pil düzeyi seçeneğine dokunun  Bu alanda %50 olduğunda %50 üzerine çıktığında ve düştüğünde olmak kaydı ile 3 seçenek yer alıyor.

3)Bu alanları istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

4)Şarj durumu %100 olduğu zaman konuşmasını istiyorsanız bu orana ayarlayıp sonraki butonuna dokunun.

İPhone Sesli Şarj yeniliği

5)Açılan ekranda metni seslendir seçeneğini açın ve ardından konuşurken duymak istediğiniz cümleyi  yazın. Çalıştırmadan önce sor seçeneğinin kapalı olduğuna emin olun.

6)Bu özelliğin kapalı olması otomasyon olması anlamına geliyor.

İPhone Sesli Şarj Özelliği oldukça kullanışlı ve basit. Umarım makalemiz sorularına yanıt olmuştur. Bir sonraki yazımız iPhone Şifresiz Sıfırlama sayfamızdan ulaşabilirsiniz.