Ana Sayfa Bilgisayar Windows 10 Hesap Resmi Nasıl Silinir ?

Windows 10 Hesap Resmi Nasıl Silinir ?

0

Günümüzde teknolojinin gelişmesi bir çok alanda da etkili oldu. Bilgisayarlar hayatımızın neredeyse vaz geçilmez bir gereci oldu diyebiliriz.

Geçmişten günümüze gelen bilgisayarlar kullanım ortamlarına göre toplumun en önemli araçlarından biri diyebiliriz.

Bilgisayar kullanımı okul, iş, ofis, ev ve benzeri bir çok alanda topluma kolaylık sağlıyordu. Son zamanlarda bilgisayar kullanımı belirli bir yaş kesimini ayırmadan oyun oynanmak için kullanılıyor diyebiliriz.

Toplumun büyük bir kesimi bilgisayar oyunları ile zamanını geçiriyor. Bilgisayarlarım gelişim süreci sadece görsel olarak değil özellikleri ve işletim sistemleri olarak ta değişti.

Gelen güncellemeler ile birlikte özelliklerine bir yenilerini ekleyerek kullanıcıların beğenisini aldı.

Windows 7, Windows 8 işletim sistemleri halinde ilerlemeye başladı ve günümüze kadar uzanan bu yenilik şuan windows10 olarak piyasaya sürüldü.

Windows 10 kullanıcılarına hiç olmadığı kadar yenilik sundu. Bu makalemizde Windows 10 bilgisayarımızda hesap resmini nasıl sileceğimizi inceleyeceğiz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
11858 teknik destek
11858 teknik destek

Windows 10 hesap resmini silmek için aşağıdaki adımları takip edelim;

NOT: Bildiğiniz gibi hesap remi normal ayarlar seçeneğinden silinmiyor bu nedenle farklı bir yöntem kullanarak hesap/profil resmini silmek için ilerleyeceğiz.

İlk olarak hesapta bulunan profil resmini silmek için bilgisayarımızda ‘’ C:\> Kullanıcılar > ( hesap adı ) AppDate ( Gizli Klasör ) > Roaming > Microsoft > Windows > Hesap Resimleri’’ alanına giriş yaparak kısa bir yöntem ile resmi sileceğiz.

Bilgisayarımızdan C sürücüsünü açalım Bu alandan Kullanıcılar seçeneğine gidelim; Hangi kullanıcı profil resmini silmek istiyorsak onu seçelim. Kullanıcı profiline giriş yaptığımızda manuel olarak üst panele \ AppData yazalım ve enter tuşuna tıklayalım. Devamında ise ‘’Roaming >Microsoft > Windows > Hesap Resimleri’’ alanına giderek profil resmini silebiliriz. İşlem bu kadar biraz karışık görünse de oldukça basit.

Yukarıdaki adımları takip ederek Windows  hesap profil resmini silebiliriz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA