One Outlook E-posta Uygulaması Sızdırıldı

Windows 11 için One Outlook yeni e-posta istemcisi çevrimiçi olarak sızdırıldı ve işte ilk bakış.

One Outlook e-posta istemcisi çevrimiçi olarak sızdı ve bize yeni deneyime erken bir bakış sağladı. Microsoft, aylardır Windows 11’deki Posta ve Takvim uygulamalarını değiştirmek için yeni bir e-posta istemcisi üzerinde çalışıyor. Geçmişte erken önizlemeler gördük. Ancak Windows Central’a göre, şimdiye kadar uygulama iş ve okul için değil.

Geçmişte Outlook.com’u kullandıysanız, uygulama aynı olduğundan tanıdık gelecektir. Ancak, web tarayıcısında kullanmak yerine, şerit menüsünü özelleştirme yeteneği gibi. Başka eklemeler içeren bağımsız bir uygulamadır. Uygulamanın başlığında kullanabileceğiniz birden fazla eylem vardır. Ayrıca, bu istemci uygulamasının Gmail gibi farklı e-posta hizmetlerine bağlanma seçeneğini de içereceği varsayılmaktadır.

@WinObs tarafından Twitter’da ( The Verge aracılığıyla) paylaşılan bazı ekran görüntülerine göre , proje şu anda “Monarch” olarak biliniyor ve açıklamaya göre “Geniş ekran deneyimleri için tasarlanmış Outlook” un yeni bir versiyonu.

Ekran görüntüleri yeni arayüzün herhangi bir görsel yönünü ortaya çıkarmazken. Ek ince ayarlarla birlikte Outlook.com’un mevcut web sürümünü temel alması mümkün. Bir Windows Central raporuna göre, istemci, bildirimler, çevrimdışı depolama, paylaşım hedefleri ve çok daha fazlası gibi Windows 10 için yerel destek içerecek.

One Outlook ile fikir, e-posta hesaplarınızı yönetmek için farklı istemcilere sahip olmak yerine Windows 10, macOS ve web üzerinde çalışacak tek bir deneyim oluşturmaktır. Yeni istemcinin, hem tüketiciler hem de iş kullanıcıları için mevcut olması beklenti içinde.

Şirket tüm e-posta istemcilerini bir araya getirmeyi planlasa da geçişin gerçekleşmesi uzun zaman alacak çünkü daha eksiksiz bir önizleme 2021’in  sonuna kadar mevcut olmayacak ve Windows 10 yenisini entegre etmeyecek.

Windows 11 için One Outlook

One Outlook E-TakvimiOne Outlook Takvimi (Kaynak: @FireCubeStudios)

Outlook’un web sürümüne benzer şekilde, bir e-posta oluşturmak veya bir etkinlik oluşturmak. Farklı bir sayfaya geçmek yerine yeni bir pencere açar.

One Outlook AyarıOne Outlook Ayarı (Kaynak: @FireCubeStudios)

Uygulama, e-postaları yönetme yeteneğinin yanı sıra. Kişilerinizi kaydetmek için bir takvim ve kişilerin sayfası da var.

Yeni e-posta istemcisinin ne zaman kullanıcılara sunulacağı belli değil. Ancak bazı hesap türleri için zaten çalıştığından, en azından yakında genel bir önizleme yayınlanacak.