Windows 11 22H2'de sorunlu güncellemeler nasıl kaldırılır

Sorunlu güncellemeler nasıl kaldırılır bu klavuzda detaylı olarak anlattık. Bir güncelleme sonrası sık kullandığınız bir uygulama veya farklı bir nedenden dolayı güncellemeyi geri almak istersiniz.

Windows 11 22H2‘de artık Ayarlar uygulamasında bulunan yeni bir arabirim aracılığıyla kalite ve özellik güncellemelerini kaldırabilirsiniz.

Ayarlar uygulaması her zaman güncellemeleri kontrol etmek için ayarlar içerse de. Hatalı bir güncellemeye rastlarsanız kaldırmak için Denetim Masası’nı kullanmanız gerekiyordu.

Ancak, 22H2 sürümünden itibaren Windows 11, Ayarlar uygulaması aracılığıyla güncellemeleri kaldırmak için yeni bir sayfa ekler.

Bu kılavuzda, Windows 11 22H2’de Windows Update ayarlarını kullanırken sorunlara neden olan güncellemeleri kaldırmanın kolay adımlarını öğreneceksiniz.

Windows 11’in (sürüm 22H2) 2022 sonbaharında kullanıma sunulması. Yeni nesil Windows’un ilk büyük güncellemesini temsil edecek ve güvenliği artırmak için.

Sürümün yayınlanmasına daha aylar varken, Microsoft ekibi şimdiden 22H2 sürümünden neler beklenebileceğini gösteriyor .

Dev Channel’daki iyileştirmelerin belirli bir Windows sürümüne bağlı olmadığını belirtmekte fayda var.

Ancak, yeni özelliklerin ve geliştirmelerin çoğu bir sonraki özellik güncellemesinde gönderilecek ve bazıları daha önce gelir. Bu kılavuz, Windows Insider Programı aracılığıyla yapılan önizlemelerde görünen iyileştirmeleri vurgular.

Son olarak En son 2 Mayıs 2022’de, yapı 22610’da mevcut değişiklik güncel.

Windows 11 sorunlu güncellemeler nasıl kaldırılır

Ayarlar uygulamasıyla ilgili sorunlarla ilgili güncellemeleri kaldırmak için şu adımları kullanın:

  1. Windows 11’de Ayarlar’ı açın.
  2. Windows Update’e tıklayın.
  3. Güncelleme geçmişi sekmesine tıklayın.2022 05 10 09 53 02 Ayarlar
  4. “İlgili ayarlar” bölümünün altında Güncellemeleri kaldır ayarını tıklayın.2022 05 10 09 53 20 Ayarlar
  5. Güncelleştirmeyi Windows 11’den kaldırmak için Kaldır seçeneğini tıklayın.

Son olarak adımları tamamladığınızda, güncelleme bilgisayardan kaldırılacaktır.

Şimdi Windows 11 22H2’den başlayarak güncellemeleri her zaman kaldırmış olsanız da. Artık bu görevi Ayarlar uygulamasında gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca Güncellemeleri komutlarla kaldırmayı tercih ederseniz. Bu görevi tamamlamak için her zaman Komut İstemi ve PowerShell’i kullanın.

Windows 11 sorunlu güncellemeler nasıl hakkında ki makalemizi okudunuz. Windows güncellemeleri vb sorunlarda yaşadığınız sorunları bize yorumlarda iletirseniz. Sorunlarınızın çözümü için size daha sağlıklı yardımcı oluruz. Bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.